Processed with VSCO with a6 preset
w

Onyks, malachit, howlit – co symbolizują?

 

Kamienie mogą pełnić nie tylko funkcję ponadczasowej ozdoby, ale także przynosić szczęście i pomyślność. Jak dobrać kamień do potrzeb i osobowości?

Kamienie to atrakcyjny element biżuterii, który przyciąga spojrzenia i wzbogaca stylizacje. Poza walorami estetycznymi, mają także szczególne właściwości – wspierają energetycznie, chronią przed stresem i negatywnymi emocjami. Biżuterię z przynoszącym szczęście onyksem, malachitem i howlitem można znaleźć w kolekcji ART DECO, stworzonej przez Dittę Zimmermann.

Intrygujący onyks

Czarny onyks to kamień idealny dla osób narażonych na długotrwały stres – emocjonalny bądź umysłowy, a także dla podatnych na negatywne uczucia: smutek, żal czy irytację. Pomaga otworzyć się na pozytywne myślenie, zachować spokój i opanować wzburzone emocje. Z tego powodu jest uznawany za kamień przynoszący inspirację i jasność umysłu.   Przyciąga pomyślność i pozwala pozbyć się uczucia osamotnienia. To także kamień, który pozwala pozbyć się szkodliwych nawyków, zakończyć mało wartościowe relacje i zmienić przekonania, które nam nie służą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Processed with VSCO with a6 preset
Processed with VSCO with a6 preset

Magia howlitu

Kamień, który gwarantuje sukces i dodaje sił, szczególnie osobom uczącym się i pracującym umysłowo. To symbol mądrości, który sprawia, że ludzie otwierają się na wiedzę. Wyostrza również intuicję. Co więcej, howlit ułatwia koncentrację uwagi podczas zadań, które szczególnie wymagają skupienia. Jest też świetnym prezentem dla osób narażonych na agresję – chroni przed nią i pozwala się wyciszyć. Kamień ten odpowiada także za spokojny sen.

Malachit – kamień zmian

Szlachetny malachit  to kamień o zróżnicowanych właściwościach. Pomaga osobom nieśmiałym i dodaje im pewności siebie, by nie bały się bycia w centrum zainteresowania. Dodaje także odwagi do przeprowadzania w życiu potrzebnych zmian. Pozwala zrozumieć, że los tkwi w naszych rękach i możemy wiele osiągnąć, jeśli sobie to uświadomimy. To także kamień pomocny w biznesie – ma chronić przed nieuczciwą konkurencją i wspierać podejmowanie właściwych decyzji.

Ozdoby z przesłaniem

Ditta Zimmermann projektuje biżuterię, która ma podkreślać indywidualny styl i osobowość jej właścicielek. Wierzy, że zbalansowanie świata mody i sztuki w postaci designerskich kolekcji biżuterii, zostanie dostrzeżone. Największą  nagrodą dla projektantki, jest zwrócenie uwagi odbiorcy, moment refleksji i budowanie emocji.

 

 

Originally posted 2018-03-17 21:14:17.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polki coraz bardziej przedsiębiorcze

Fioletowe dodatki we wnętrzach