w ,

Jaką biżuterię powinni nosić mężczyźni z klasą?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dobór odpowiedniej klasy dodatków to niezwykle istotny element męskiego ubioru. Wydaje się jednak, iż wielu facetów często przesadza z ich ilością, zbytnio eksponując biżuterię. Z drugiej strony, niektórzy traktują biżuterię jako coś, co nie przystoi prawdziwemu samcowi alfa.

Warto mieć jednak świadomość, że tego typu dodatki potrafią mieć bardzo korzystny wpływ na męski wizerunek, znakomicie uzupełniając pozostałe części garderoby.

Jaka biżuteria najlepiej sprawdza się w przypadku mężczyzny z klasą? Przede wszystkim spinki do mankietów czy krawatów, bransolety, sygnety oraz naszyjniki. Rzecz jasna, nie ma sensu korzystać z takiej biżuterii, która nie podoba się samemu jej właścicielowi. Siła mężczyzny zazwyczaj tkwi w jego pewności siebie, a biżuteria noszona wbrew sobie może znacznie zmniejszyć przebojowość faceta.

Spinki do mankietów – relikt przeszłości czy styl oraz elegancja?

Nierzadko mężczyźni korzystają ze spinek do mankietów wyłącznie przy okazji nadzwyczaj podniosłych uroczystości. Okazuje się jednak, iż na rynku można odnaleźć różne modele, dzięki którym męski wygląd zyskuje momentalnie. Tym bardziej, że bez większych problemów można wyselekcjonować spinki do mankietów na każdą okazję. W ofercie renomowanych marek znajdują się zarówno eleganckie spinki w stylu vintage, jak i produkty dedykowane facetom ceniącym sobie nowocześniejsze rozwiązania.

W przypadku bransolety bardzo łatwo o przekroczenie granicy kiczu. Nierzadko zdarza się przecież, że mężczyźni noszą ogromne bransolety, dbając o ich wyraźne wyeksponowanie. Jest to sporego kalibru błąd, bowiem taka biżuteria powinna być jedynie subtelnym dodatkiem. Wydaje się, że znacznie bardziej uniwersalną ozdobą nadgarstka jest wysokiej klasy zegarek, a każdy mężczyzna z klasą powinien o takowy zadbać. Choć, rzecz jasna, najbardziej znani producenci biżuterii mają w swej ofercie bardzo gustowne i szykowne bransolety.

Wisiory i naszyjniki – domena kobiet czy może jednak rozwiązanie dla mężczyzn?

Może się wydawać, że najbardziej męskim rodzajem tego typu biżuterii są nieśmiertelniki. Wykonane z wysokiej klasy materiału, zdobione odpowiednim grawerem naszyjniki kiedyś służyły identyfikacji żołnierzy. Dziś jednak potrafią być nieocenionym elementem męskiej garderoby. Warto pamiętać też, że na męskiej szyi znacznie lepiej prezentuje się dłuższy łańcuszek. Ponadto, nie jest to dobre rozwiązanie w przypadku garnituru czy innego eleganckiego ubioru – przy okazji ważnych uroczystości powinno się z niego po prostu zrezygnować.

Zdaniem wielu facetów biżuteria służące przyozdobieniu rąk jest bezwzględnie niedopuszczalna. Wszelkiego rodzaju pierścionki nadal uważane są za dość niemęskie, jednak należy zdawać sobie sprawę, że sygnet o wysokich walorach estetycznych potrafi nie tylko mieć dużą wartość sentymentalną, ale również świetnie uzupełniać garderobę.

W przypadku męskiej biżuterii dość ciężko o zdefiniowanie uniwersalnych rozwiązań, gdyż każdy facet jest inny i będzie mu pasować coś innego. Wydaje się, że najczęściej i najlepiej sprawdza się po prostu zegarek, a cała reszta powinna być wynikiem indywidualnych potrzeb faceta oraz jego oczekiwań wobec swojego wizerunku.

Za cenne wskazówki dziękujemy redakcji StylMody.pl .

Skomentuj

Jedna szczoteczka, wiele końcówek – jak się nie zakręcić?

kangu24.com-smietnik-strych-i-magazyn-do-wynajęcia-co-robic-z-nietrafionymi-prezentami

Śmietnik, strych i magazyn do wynajęcia. Co robić z nietrafionymi prezentami?