w

Nowoczesna aranżacja wnętrz – jak znaleźć dobrego fachowca?

Hasło nowoczesne wnętrza reagujemy w 99% tak samo. Gdyby zapytać 10 przypadkowych osób z czym kojarzą to określenie odpowiedziałyby praktycznie identycznie – „Nowoczesne wnętrze kojarzy mi się z chromowanymi wykończeniami i białymi lub bardzo ciemnymi kolorami”, bądź też „Nowoczesne wnętrza kojarzą mi się z wysokim połyskiem podłóg i mebli, przez co są zimne i mało przytulne”. Postaram jednak udowodnić Wam, drodzy czytelniczy, że wcale nie musi tak być.

Oryginalność – cecha numer 1

Coraz więcej firm, świadczących usługi remontowo – budowlane, wykończeniowe czy też wyposażeniowe, posiada bardzo bogatą ofertę i stwarza praktycznie nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz. Uwzględniając różnorodność wymagań oraz wyobraźni klientów wspomniane firmy muszą iść z duchem czasu, bądź wręcz troszkę go wyprzedzać aby nie wypaść z branży. Coraz więcej z nas nie chce już kupować gotowych mebli, a raczej wdrożyć własną koncepcję. Nie chcemy mieć takich samych mebli jak znajomi, czy też wchodząc do sklepu widzieć naszej kuchni, czy salonu.

Idźmy dalej, cała ta zagwozdka odnosi się nie tylko do mebli, otóż coraz częściej korzystamy z usług projektantów wnętrz oraz firm, które oprócz tego, że wykonują elementy wyposażenia do naszych domów i mieszkań, projektują je również.

Nowoczesne schody najlepszym przykładem.

Firmy niemal prześcigają się w idealnych rozwiązaniach jakie mogą nam zaproponować, np. przy aranżacji schodów. Firmy z tej branży już nie tylko przysyłają pana, który ma dokonać niezbędnych pomiarów, przedstawić dwa lub trzy projekty, a potem przyjechać i zamontować gotowy produkt. W dzisiejszych czasach, szanujące się firmy z branży oferującej schody wewnętrzne, przeprowadzają z nami cały wywiad. Pytania jakie powinny być najczęściej zadawane, dla niektórych mogą być aż zanadto osobiste. Osobiście jednak uważam, że warto na nie odpowiedzieć szczerze. Przejdź do meritum, otóż przedstawiciel tego typu firmy będzie nas pytał np. o to jakie pomieszczenia znajdują się różnych kondygnacjach, czy mamy dzieci etc. Wszystko to potrzebne jest nie po to aby później sobie z kolegami z pracy pogadać, ten ma troje dzieci i trzy łazienki w domu a tamten tylko jedną łazienkę i dwoje dzieci. Nic bardziej mylnego, chodzi tutaj o naprawdę idealny dobór konstrukcji, materiału oraz położenia schodów. Wyobraźmy sobie sytuację, że budujemy dom, mamy małe dzieci i przychodzi „Fachowiec”, który twierdzi, że jeżeli na górnej kondygnacji docelowo mają być pokoje dziecięce to schody szklane będą super rozwiązaniem, a do tego jeszcze konstrukcja np. półkowa i że nie trzeba nam nawet żadnej barierki. Szanowni czytelnicy nie będą dzieci pospadają i oprócz tego że schody ładnie wyglądają to żadnego pożytku z nich nie będzie, jedynie kłopoty. Tego typu schody montujemy wtedy gdy w wyższych segmentach domu mamy jedynie sypialnię i wchodzimy po nich dwa lub trzy razu w ciągu doby.

142564753248168500
zdjecie-2

Dobry fachowiec powinien nam uświadomić to, że nie każdy rodzaj materiału czy konstrukcji jest odpowiedni dla naszego domu i da nas samych. Odnosząc się oczywiście zarówno do funkcjonalności jak i do designu. Nie można bowiem doprowadzić do sytuacji, w której klient chce mieć dom zaaranżowany w stylu rustykalnym czy typowo np. angielskim, a firma proponuje mu schody półkowe wykonane ze szkła. Do tego tupu domów świetne będą drewniane schody o konstrukcji np. wspornikowej, proste lub zabiegowe, w zależności od ilości miejsca i ogólnego rozkładu elementów wykończenia jak i całej konstrukcji domu. Powierzchnia, którą mamy przeznaczoną na schody ma również ogromne znaczenie. Mianowicie, jeżeli mamy mało miejsca na schody wnet powinny to być np. schody wspornikowe

o konstrukcji prostej bądź zabiegowej lub dwubiegowej. Schody w takim pomieszczeniu nie mogą być mocno zabudowane, gdyż wydają się ciężkie i przytłaczające.

Podsumowując

Pisząc ten artykuł chciałam zwrócić Państwa uwagę na to jak dana firma podchodzi do nas oferując swoje produkcje. Tak jak firmy meblarskie powinny nam pokazać jakie są innowacyjne rozwiązania, które mają ułatwiać nam korzystanie z mebli, które nam oferują, tak i firmy produkujące schody powinny oczywiście spełnić nasze oczekiwania co do wyglądu, jednak powinny przede wszystkim służyć poradą i dobrać naprawdę idealne dla nas rozwiązanie. Zaproponować nam konstrukcję, kształt oraz odpowiedni materiał, z którego wykonają dla nas schody.

Osobiście uważam, że przede wszystkim na tym właśnie w dzisiejszych czasach polega nowoczesność w aranżacji wnętrz.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę nowoczesne-schody.pl, która projektuje i wykonuje najnowocześniejsze schody wewnętrzne.

Originally posted 2016-01-08 22:01:09.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sennik: Doglądać jakiejś pracy

    Doglądać jakiejś pracy