w ,

Zastosowanie soli kuchennej

Dietetycy alarmują, że sól kuchenna jest niezdrowa dla organizmu, że lepiej ją zastąpić solą morską czy himalajską, które wpływają znacznie lepiej na ciało. Zobacz nasze pomysłu na zastosowanie soli kuchennej. Przekładamy ją zatem do szafki z środkami czystości i zaczynamy przygodę!

Sól i ocet – najlepszy detergent

Niewiele osób wie, że połączenie wody z octem działa lepiej niż mleczko czyszczące. Jeśli dodasz do soli tyle octu, żeby powstała z tego pasta, możesz nią czyścić wszystkie powierzchnie w łazience i większość kuchennych. Łatwiej spłuczesz taką pastę, ponieważ sól się rozpuści i nie zostawi czyszczących drobinek, które czasem ciężko spłukać z czyszczonych powierzchni. Pamiętaj, żeby upewnić się przed nałożeniem pasty, że ocet nie zniszczy powierzchni, którą chcemy wyczyścić.

Do dywanów

Oby skutecznie wyprać zabrudzony dywan i jednocześnie go odświeżyć, warto wymieszać sól, ocet i boraks w proporcjach 1:1:1 i dokładnie wetrzeć w dywan. Kiedy ocet wyparuje, dokładnie odkurz dywan. Będzie czysty i odświeżony.

Zastosowanie soli kuchennej

 

Zacieki od kawy i herbaty

Często zdarza się, że w kubkach czy dzbankach, pozostają zacieki od kawy i herbaty. Wyglądają bardzo nieestetycznie i za nic w świecie nie chcą dać się usunąć. Jest na to sposób. Trzeba zagotować w litrze wody 3 łyżki soli i gorący płyn wlać do brudnych naczyń. Kiedy wystygnie, wystarczy je wylać i umyć naczynia płynem do naczyń.

Zapach ryby, czosnku i cebuli

Papkę z octu i soli, trzeba dobrze wetrzeć w dłonie, które noszą przykry zapach ryby, czosnku lub cebuli. Po kilku chwilach intensywnego wcierania, należy dobrze umyć je z dodatkiem mydła.

Zapachy w lodówce

Sól z octem doskonale sprawdzą się w roli pogromcy nieprzyjemnych zapachów z lodówki, ale wystarczy także papka z samej soli z dodatkiem wody. Powinna nie tylko usunąć zapachy ale także wszelkie odbarwienia.

Zastosowanie soli kuchennej

Na wszelkie plamy

Niemal każdą świeżą plamę można usunąć z pomocą soli. Wystarczy szybko zetrzeć płyn z materiału i obficie zasypać to miejsce solą kuchenną. Po kilku godzinach można usunąć sól. Większość plam powinna zniknąć po takiej interwencji. Jeśli jednak zdarzy się, że zabrudzenie zostanie, należy dokładnie wyprać ubranie, według zaleceń na metce.

Na przykry zapach w butach

Warto raz na kilka dni, zasypać buty od wewnątrz solą kuchenną. Pomoże to w pozbyciu się przykrego zapachu i będzie zabijało bakterie.

Na zatkany zlew

Jeśli zabraknie ci środka do przeczyszczania rur, to zadanie świetnie spełni mieszanka soli, sody oczyszczonej i octu w proporcjach 1:1:1. Tak przygotowany roztwór wlej do odpływu i zalej wrzątkiem, po godzinie dobrze spłucz wodą. Jeśli zlew jest zatkany, poczekaj dwie godziny zanim go przepłuczesz.


  1. Jak usunąć plamy z rdzy?
  2. Zastosowanie soli kuchennej
  3. Zastosowanie octu w domu

Originally posted 2016-01-08 16:33:25.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zastosowanie amoniaku

Zastosowanie amoniaku

Sennik: Doglądać jakiejś pracy