w

Jak wyczyścić laptopa?

Każdy komputer raz na jakiś czas wymaga czyszczenia. Warto utrzymywać go w czystości z zewnątrz, ale trzeba pamiętać, że do wnętrza komputera także dostaje się kurz i brud. Dowiedz się jak wyczyścić laptopa, bez konieczności zanoszenia go do serwisu.

Na początek warto pamiętać o tym, że komputer i jego obudowa są delikatne. Trzeba bardzo uważać ściągając je. Przejrzyj ulotkę w poszukiwaniu informacji o tym, jak zdjąć obudowę z laptopa. Jeśli w instrukcji nie podano żadnych informacji, na pewno znajdziesz ją w internecie. Każdy model komputera ma inaczej umiejscowione śrubki, gdzie indziej są zatrzaski – wiele technicznych rzeczy może się od siebie różnić.

Krok 1

Musisz odłączyć komputer od zasilania i wyjąć baterię, jeśli posiadasz model z wyjmowanym akumulatorem. Odłącz także wszystkie dodatkowe urządzenia takie jak pendrive, myszka czy modem internetowy. Kiedy nic nie będzie już podłączone do laptopa i nie będzie on miał dopływu prądu, możesz rozpocząć jego czyszczenie.

Krok 2

Co prawda czyszczenie ekranu i obudowy można zostawić na później, ponieważ na pewno będzie okazja, żeby ubrudzić je na przykład palcami. Warto jednak zacząć od wyczyszczenia klawiatury a konkretniej przestrzeni między klawiszami, w której zbiera się najwięcej brudu. Czasami podczas jedzenia, między klawiaturę wpadają nam okruszki czy po prostu zbiera się tam kurz. Zacznij od przewrócenia laptopa klawiaturą do dołu i „wytrzepania” z niej wszystkich śmieci. Kolejny krok wymaga wsparcia sprzężonego powietrza. Pomoże on pozbyć się uporczywych śmieci. Jeśli nie jesteś do końca pewna, że klawiatura jest czysta, sprawdź w jaki sposób wyciąga się klawisze i krok po kroku czyść wnętrze klawiatury. To wymaga nieco więcej delikatności i cierpliwości.

jak wyczyścić laptopa

Krok 3

Czyszczenie komputera od wewnątrz można ograniczyć tylko do pozbycia się kurzu z okolic wentylatora. Trzeba w tym celu zdjąć obudowę, najlepiej wspierając się instrukcją. Aby usunąć kurz można użyć pędzelka, który bardzo dokładnie rozprawi się z brudem. Można się także wspomóc sprzężonym powietrzem. W przypadku tego drugiego sposobu, trzeba odstawić komputer na godzinę, aby komputer „osuszył się”. Po wszystkim trzeba założyć obudowę. Pamiętaj, żeby nie pominąć żadne śrubki.

Krok 4

Kolej na ekran. Użyj bawełnianej szmatki i specjalnego płynu do czyszczenia ekranów komputerowych. Chronią ekran przed powstawaniem zacieków i smug. Pryśnij płynem na szmatkę a nie bezpośrednio na ekran, żeby spływający płyn nie dostał się tam gdzie nie powinien. Tą samą szmatką przetrzyj całą obudowę komputera.

Originally posted 2016-02-19 15:50:40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie zmywarki krok po kroku

Dlaczego warto sięgać po czystek?