w

Czyszczenie zmywarki krok po kroku

Czyszczenie zmywarki – każdy kto korzysta ze zmywarki, wie jak pomocna jest ona w codziennym życiu. Nie trzeba stać godzinami przy zlewie, wystarczy raz dziennie włączyć urządzenie, żeby umyć brudne naczynia z całego dnia. Mało kto jednak pamięta o tym, że tabletki czyszczące nie załatwią całej sprawy i raz na jakiś czas trzeba zadbać tylko o zmywarkę. Oto nasze rady na czyszczenie zmywarki, żeby służyła nam przez długie lata.

Krok 1

Rozmontuj zmywarkę tak, żeby potem wiedzieć gdzie założyć zdjęte elementy. Najważniejsze są filtry, uszczelki i ramię, które rozprowadza wodę po całej zmywarce.

Krok 2

Usuń z filtrów resztki jedzenia. Zajrzyj do otworów, w których są umieszczone i sprawdź czy tam nie zalegają żadne nieczystości. Czasami zdarza się, że przenikają one do środka. Miejsca, w których przyczepione są uszczelki, możesz doczyścić szczoteczką do zębów. Najlepiej poradzi sobie z tym pasta z octu i sody oczyszczonej.

Krok 3

Każdy z wcześniej elementów umyj osobno. Najlepiej użyj do tego octu i sody oczyszczonej. Wymieszaj je z wodą w proporcjach: pół szklanki sody, szklankę octu i dwie szklanki wody.  Zajrzyj we wszystkie szczeliny i sprawdź, że nie zostały w nich żadne resztki, zanim włożysz je na powrót do urządzenia.

Krok 4

Ponownie rozpuść w wodzie i occie sodę oczyszczoną i przy pomocy gąbki, rozprowadź roztwór po całym wnętrzu i drzwiach zmywarki. Po kilkunastu minutach spłucz dokładnie wodą. Nie odprowadzaj wody, będzie okazja, żeby ją jeszcze wykorzystać.

Krok 5

Wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, wyczyść górę zmywarki, czyli tą część, gdzie zazwyczaj są umieszczone ikonki i kontrolki. To miejsce znajduje się na drzwiach zmywarki nad uchwytem.

czyszczenie zmywarki

Krok 6

Jeśli po umyciu filtrów i uszczelek oraz rozprowadzaczy wody, umieściłaś je na swoich miejscach, możesz teraz zaprogramować zmywarkę na standardowy cykl zmywania. Zanim jednak to zrobisz, nasyp nieco sody oczyszczonej do dozownika na kostkę czyszczącą. Dzięki temu soda i ocet, którym wcześniej czyściłaś wnętrze zmywarki, dokładnie wyczyszczą całe urządzenie.

Aby mieć pewność, że naczynia, które wyciągasz ze zmywarki są zawsze czyste, powinnaś przeprowadzać takie czyszczenie przynajmniej dwa razy w roku a jeśli masz możliwość to nawet co trzy miesiące. Dzięki temu będziesz miała pewność, że twoja zmywarka jest czysta i nie zalegają w niej żadne nieczystości.


  1. Kiedy warto zmienić pomoc domową?
  2. 4 produkty, z którymi łatwo zorganizujesz świąteczne porządki
  3. Jak czyścić meble drewniane?
  4. Porządki w polskim stylu

Originally posted 2016-02-16 08:00:30.

Skomentuj

cynamon

Jak wykorzystać cynamon w domu?

Jak wyczyścić laptopa?