w

Jak oszczędzać wodę w domu?

Naukowcy alarmują, że marnujemy zbyt dużo wody, kiedy w afryce jest ona na wagę złota. Każdy z pewnością widzi to na rachunkach, które przychodzi mu płacić każdego miesiąca za wodę. Oto kilka pomysłów na to jak oszczędzać wodę w domu.

Prysznic przede wszystkim

Zamiast wylewać hektolitrów wody do wanny na kąpiel, lepiej wziąć prysznic. Zostało już wielokrotnie udowodnione, że podczas brania prysznica zużywamy mniej wody niż kąpiąc się w wannie. Bardzo łatwo jest to sprawdzić. Biorąc prysznic, zatkaj odpływ i zobacz ile wody będzie w wannie, kiedy skończysz się myć. Porównaj tą ilość ze stanem wody w wannie po odprężającej kąpieli. Aby brać codziennie prysznic, nie trzeba wcale posiadać kabiny prysznicowej.

łazienka2

Mycie zębów „na sucho”

Nie oznacza to wcale, że masz myć zęby samą pastą. Wystarczy, że zakręcisz kran podczas szczotkowania zębów. Przed nałożeniem pasty zamocz szczoteczkę w wodzie i dopiero wtedy nałóż porcję pasty do zębów. Podczas szczotkowania zębów zakręć kran, żeby woda nie leciała niepotrzebnie. Płucz usta wodą przygotowaną w kubku.

Naucz swojego mężczyznę zakręcać kran przy goleniu

Niektórzy panowie odkręcają wodę przy goleniu. Jest lepszy i wygodniejszy sposób na oszczędne i wygodne golenie. Wystarczy napuścić do zlewu wodę i płukać w niej maszynkę. Po skończonym goleniu wystarczy opłukać maszynkę i wypuścić wodę z kranu.

Prelatory na każdym kranie

Czy wiesz jak wiele wody można zaoszczędzić zakładając na krany prelatory. Rozpraszają one wodę w taki sposób, że pobierają mniej a dają wrażenie jakby było jej więcej.

prysznic

Kontrola uszczelek

Nawet najmniejsza dziurka w uszczelce lub nieszczelny wężyk, mogą powodować utratę nawet kilku litrów rocznie. Sprawdź dokładnie, stan uszczelek i wężyków i wymień te uszkodzone. Gwarantujemy, że zauważysz, zmianę w rachunkach za wodę.

Śmieci do kosza

Zamiast wrzucać śmieci do ubikacji, wyrzucaj je tam, gdzie ich miejsce czyli do kosza na śmieci. Zauważ, że mimo woli, za każdym razem kiedy wrzucasz paprochy do ubikacji, spłukujesz wodę, której tak naprawdę nie musisz zużywać. Wrzucając śmieci do kosza, oszczędzasz wodę.

Z kuchni do ogrodu

Czy wiesz, że wodę, którą wylewasz do zlewu podczas gotowania możesz spokojnie użyć ponownie w ogrodzie? Wystarczy, że zamiast wylewać ją do zlewu, podlejesz nią kwiaty. Możesz wykorzystywać wodę po makaronie, warzywach, jajach. Z pewnością nie zagrozi to roślinom a tobie pomoże zaoszczędzić na wodzie.


  1. Jak oszczędzać pieniądze? Podstawowe zasady, które musisz znać!
  2. Jak zaplanować domowy budżet – poradnik krok po kroku
  3. Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Originally posted 2015-12-23 13:10:08.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Skomentuj

    Jak przechowywać jedzenie?

    Kalendarz sprzątania