w

Blogi o oszczędzaniu: TOP 10 blogów na temat oszczędzania

Wielu z nas lubi czytać wartościowe treści w internecie. I wielu z nas zadaje sobie pytanie: Jak oszczędzać? Dlatego dzisiaj znaleźliśmy dla Was najciekawsze blogi o finansach i oszczędzaniu, na które my również regularnie zaglądamy. Na pewno z tej dziesiątki wybierzecie coś dla siebie.

1. Jak oszczędzać pieniądze – www.jakoszczedzacpieniadze.pl

Celem Michała jest pomoc laikom, którzy chcieliby zacząć dbać o swoje finanse. Na stronie znajdziemy porady dotyczące kontrolowania swojego budżetu, oszczędzania, powiększania zasobności portfela oraz radzenia sobie z kłopotami finansowymi. Zapisując się do newslettera oprócz bieżących informacji o najnowszych postach autor oferuje arkusze, które w prosty sposób pozwolą skontrolować wydatki, w tym Twoje łupy z ostatniej wyprzedaży.

jak oszczędzać pieniądze blog
 

2. Gosia oszczędza – gosiaoszczedza.blogspot.com

Blog jest w pewnym sensie pamiętnikiem autorki, w którym dzieli się swoimi postępami związanymi z oszczędzaniem, robiąc różnego rodzaju podsumowania. Znajdziemy tam także historie czytelników, których grono systematycznie się powiększa. „Gosia oszczędza” to też porady finansowe, które przydadzą się zarówno kobiecie początkującej w tym temacie, jak i przedsiębiorczej bizneswoman.

blog o oszczedzaniu
 

3. Biznesowe info – www.biznesoweinfo.pl

Freelancing, zarabianie przez Internet i praca w domu to główne tematy bloga prowadzonego przez Agnieszkę Skupieńską, która na co dzień zajmuje się pisaniem tekstów na zamówienie. W zakładce „Oszczędzanie” znajdziemy również sporo ciekawych porad związanych z utrzymywaniem w ryzach domowego budżetu, które stosują się również do sytuacji osób pracujących w bardziej standardowym trybie. Autorka między innymi poleca ciekawe, finansowe lektury, zdradza własne triki na tanie kupowanie oraz radzi, jak zaoszczędzić na wydatkach jedzeniowych lub związanych ze ślubem. Jej wpisy to bez wątpienia solidna dawka wiedzy dla każdego zainteresowanego tematem oszczędzania.

blog o oszczedzaniu
 

4. Kobiece finanse – www.kobiecefinanse.pl

Blog prowadzony przez Danę, pracownicę korporacji. Na „Kobiecych finansach” dzieli się własnymi doświadczeniami, proponując rozwiązania, które mogą pomóc w skutecznym oszczędzaniu. Dowodem na to, że Dana ma szeroką wiedzę na ten temat i potrafi ją przekazać w bardzo atrakcyjny sposób jest książka jej autorstwa pt. „Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansowy dla każdej z nas”. Jeśli chcecie być na bieżąco z wpisami i dodatkowo śledzić ciekawe, branżowe artykuły, wystarczy polubić fanpage bloga na Facebooku.

blog o oszczedzaniu
 

5. Towar niezgodny z umową – supermarket.blox.pl

Autor bloga, Piotr Mączyński, będący równocześnie dziennikarzem gospodarczym „Gazety Wyborczej”, od lat namawia czytelników do konsumenckiej czujności, dokładnego czytania etykiet oraz umów (włącznie z zapisami drobnym druczkiem) i ostrożnego entuzjazmu wobec rozmaitych okazji, za którymi zwykle kryje się haczyk. Przestrogi mają charakter historii z życia wziętych, ponieważ tematy jego wpisów to często studia konkretnych przypadków, z którymi zwracają się do niego czytelnicy. Ucząc się na ich błędach, można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też nerwy.

blog o oszczedzaniu
 

6. Finanse na obcasach – www.finansenaobcasach.info

Autorką bloga jest Magdalena Bród na co dzień prowadząca własną firmę SEO i współpracująca w tym obszarze z firmą Money.pl. „Finanse na obcasach” to kompendium wiedzy na temat oszczędzania oraz zarabiania przez internet. Blog powstał z myślą o kobietach i rozwinięciu ich wiedzy w kwestii dbania o wydatki. Regularne zaglądanie na stronę może sprzyjać przedsiębiorczości i skutecznemu zwiększaniu zasobności portfela. Wachlarz tematów jest bardzo szeroki – od porad dotyczących oszczędzania na energii po praktyczne wskazówki na temat wychodzenia z długów.

 

7. Live smarter – www.livesmarter.pl

Blog Live smarter, czyli żyj mądrzej, to kompendium wiedzy na temat promocji i okazji oraz lokat, które oferują nam banki. Autorzy bloga na bieżąco prześwietlają oferty i szukają ewentualnych haczyków, przez które obiecywane korzyści mogą stanąć pod znakiem zapytania. Raz w miesiącu na stronie pojawia się aktualny ranking najlepszych lokat i kont oszczędnościowych, które pomogą w mnożeniu zgromadzonych pieniędzy lub zachęcą do oszczędzania. Bloga livesmarter.pl w swoich zakładkach powinna mieć każda poszukiwaczka bankowych okazji.

 

8. Wolnym być – www.wolnymbyc.pl

I w tym przypadku autorem bloga jest mężczyzna. Ze względu na to, że sam posiada rodzinę, w swoich wpisach stara się doradzać czytelnikom jak inteligentnie zarządzać budżetem, gdy na świecie pojawia się dziecko, więc jeśli jesteś młodą mamą, ten adres jest zdecydowanie dla Ciebie. Blog to skarbnica wiedzy na temat oszczędzania, pojawiają się tam również teksty o charakterze psychologicznym, np. porady skąd czerpać motywację, a także czy poruszać kwestie finansowe w rozmowie z rodziną.

 

9. Finanse bardzo osobiste – www.marciniwuc.com

Gromadź oszczędności, ciesz się życiem, inwestuj i pomagaj innym – do tego zachęca nas autor bloga Marcin Iwuć, a jego porady związane z szeroko pojętymi finansami osobistymi ułatwią osiągnięcie postawionych celów. Iwuć zawodowo zajmuje się finansami i jest autorem książki o wiele mówiącym tytule „Jak zadbać o swoje finanse?”, a bieżącą wiedzą z tego zakresu dzieli się na blogu zawierającym zarówno porady ogólne, jak i związane z konkretnymi decyzjami finansowymi, takimi jak wybór kredytu, ubezpieczenia czy funduszu inwestycyjnego. Finanse osobiste to dobry adres dla każdego, kto poważnie traktuje swoje finanse i chętnie poszerza wiedzę w tej dziedzinie, która, co warto zaznaczyć, jest serwowana w bardzo przystępny sposób.

 

10. Konsumentalista – www.konsumentalista.pl

Na blogu Anny Lorek znajdziecie wszystko, o czym powinien wiedzieć świadomy konsument dbający nie tylko o dobrą jakość zakupów, ale również zawartość swojego portfela. Autorka prześwietla promocje i nieuczciwe praktyki sprzedawców na własną rękę, przekłada zapisy ustaw na język przystępny przeciętnym konsumentom i co najważniejsze, robi to na bardzo konkretnych przykładach. Z bloga dowiemy się między innymi jak czytać etykiety, które produkty oznaczają wyrzucenie pieniędzy w błoto oraz jakie triki stosują sprzedawcy, żeby wcisnąć nam swój towar. Konsumentalista dostarcza wielu praktycznych i sprawdzonych wskazówek, jednak robi to stosunkowo rzadko – blog istnieje od niedawna, a autorka aktualizuje go nieregularnie.


 

Originally posted 2016-01-10 21:46:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Doglądać jakiejś pracy

Najlepsze darmowe kolorowanki dla dorosłych