w

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu?

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy, a konsekwencje rezygnacji z niego są na tyle poważne, że nawet najoszczędniejsi z nich nie decydują się na taki krok. Ponieważ jednak koszty z nim związane systematycznie rosną, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak oszczędzić na ubezpieczeniu samochodu. Czy jest to w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak. Co więcej, realizacja tego celu nie musi być wcale trudna!

Po pierwsze – jedź bezpiecznie

Teoretycznie, każdy kierowca stara się jeździć tak, aby nie stanowić zagrożenia nie tylko dla siebie i wożonych przez siebie pasażerów, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Teoria i praktyka nie zawsze idą jednak ze sobą w parze i często trudno nie oprzeć się wrażeniu, że niektórzy właściciele samochodów ponoszą ryzyko, które nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia.

A przecież każde zdarzenie drogowe sprawia, że stajemy się mniej atrakcyjni dla ubezpieczyciela, który zdaje sobie sprawę z tego, że zarobienie na nas nie będzie prostym zadaniem. Ubezpieczyciel radzi sobie z tym problemem w najbardziej typowy dla siebie sposób – podnosi cenę usługi, którą oferuje.

Po drugie – nie bój się zmiany ubezpieczyciela

Niektórzy kierowcy wykazują się godnym podziwu, choć jednocześnie całkowicie niezrozumiałym przywiązaniem do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego. Towarzyszą mu przez lata i nawet nie zastanawiają się nad tym, na ile opłacalne jest takie podejście. Owszem, czasem dochodzą do nich informacje o osobach, które płacą mniej, nie robią jednak nic, aby zmienić taki stan rzeczy. Tymczasem zmiana ubezpieczyciela nie jest dziś niczym skomplikowanym, a czasem już sama sugestia rezygnacji z usług firmy, którą się dotychczas współpracowało jest wystarczająca, aby otrzymać ofertę o wiele ciekawszą od tej, któa wcześniej była prezentowana jako ostateczna.

Po trzecie – pomyśl o pakietach ubezpieczeń

Z niejasnych powodów zwykle myślimy o ubezpieczeniach komunikacyjnych w oderwaniu od innych usług ubezpieczycieli, z jakich korzystamy. A przecież zwykle ubezpieczamy nie tylko samochód, ale również mieszkanie, chętnie kupujemy ubezpieczenie turystyczne i zastanawiamy się nad polisą na życie. Bardzo często w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym możemy załatwić każdą z tych spraw, a jako klient korzystający nie z jednej, ale z kilku usług, jesteśmy postrzegani jako szczególnie atrakcyjni usługobiorca. Kto wie, może pakiet pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko na OC?

Po czwarte – korzystaj z porównywarek internetowych

Internet już od dawna jest znakomitym źródłem wiedzy na niemal każdy temat i nie można nie zgodzić się z tym, że nasze życie stało się dzięki niemu znacznie łatwiejsze. Nie należy o tym zapominać zastanawiając się nad tym, jak oszczędzić na OC, w sieci nie brakuje bowiem specjalnych stron, na których można porównać ceny ubezpieczenia samochodowego oferowanego przez dziesiątki TU. Oczywiście, porównywarki są przede wszystkim narzędziami pomocniczymi, umożliwiają jednak błyskawiczne zorientowanie się, co może nam zaoferować rynek i pomagają w dalszych poszukiwaniach.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę motopozyczka.pl, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodu.


 1. Jak być bogatym? Czym myślenie osób bogatych różni się od myślenia biednych ?
 2. Myjnia ręczna czy automatyczna? Który sposób mycia samochodu jest najbardziej opłacalny?
 3. Oszczędzanie – jak robić to efektywnie?

Originally posted 2017-03-14 09:02:12.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  hpv objawy

  Wirus Brodawczaka Ludzkiego czyli HPV. Jakie są objawy HPV i jak rozpoznać HPV

  przycinanie drzew

  Przycinanie drzew – kiedy, jakie narzędzia?