Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Przygotowanie samochodu do dalekiej podróży

Wakacje to czas podróży i wyjazdów. Często w trakcie tych wyjazdów pokonujemy naprawdę bardzo wiele kilometrów. Stąd też powinniśmy się do nich starannie przygotować. Najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić nie pakowaniu bagażu, ale przygotowaniu samochodu. Niesprawny samochód może nam zepsuć nawet najbardziej starannie zaplanowany urlop.

 

O czym koniecznie powinniśmy pamiętać?

Każdy kierowca przed udaniem się w daleką podróż powinien sprawdzić najbardziej podstawowe podstawowe elementy w swoim aucie. Należą do nich:
poziom płynu hamulcowego, płynu do spryskiwaczy i układu wspomagania, poziom oleju;
ciśnienie w oponach;
głębokość bieżnika;
stan koła zapasowego.
Przed wyjazdem sprawdzamy także, czy na wyposażeniu auta niczego nie brakuje. Na wyposażeniu samochodu nie może zabraknąć:
kamizelki odblaskowej; powinni o niej pamiętać szczególnie osoby, które zamierzają podróżować po takich krajach Europy, jak: Słowenia, Chorwacja, Niemcy, Hiszpania, Francja, Austria, Włochy, Norwegia, Czechy, Bułgaria i wielu innych. W niektórych krajach kamizelkę odblaskową musi mieć nie tylko kierowca, ale także pasażerowie. Przed wyjazdem sprawdźmy więc, jakie przepisy obowiązują w danym kraju;
apteczki – koniecznie trzeba ją zabrać wybierając się do większości krajów Unii Europejskiej;
trójkąta odblaskowego – jest niezbędny w Hiszpanii (w tym kraju w aucie muszą znajdować się dwa), Francji, Grecji, Holandii, Danii, Finlandii, Estonii;
zapasowych żarówek;
linki holowniczej;
klucza do kół;
koła zapasowego i podnośnika;
sprawnej gaśnicy;
zapasowych bezpieczników.
Oczywiście samochód powinien posiadać aktualne badania techniczne.

Jakie dokumenty są nam potrzebne?

Zanim wsiądziemy za kierownicę powinniśmy sprawdzić, czy zabraliśmy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. Nie może zabraknąć:
dowodu rejestracyjnego wraz z aktualnym badaniem technicznym samochodu;
polisy od odpowiedzialności cywilnej;
prawa jazdy
książki serwisowej.
Osoby, które będą podróżowały po krajach członkowskich Unii Europejskiej nie muszą zabierać ze sobą Zielonej Karty. Jest ona jednak niezbędna w takich krajach, jak:
Rosja;
Turcja;
Bośnia;
Hercegowina;
Czarnogóra.
Zabieramy ze sobą także numer telefonu do ubezpieczyciela.

Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo i komfort podróżowania

Koncern BMW bardzo poważnie podchodzi do spraw bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. W wakacyjnych podróżach bardzo przydatnym urządzeniem może okazać pokładowy Hotspot. Zapewnia on dostęp do Internetu. Dzięki temu niewielkiego urządzeniu możemy sprawdzić aktualną pogodę lub poszukać informacji o ewentualnych utrudnieniach na drodze.

Przygotowania do dalekiej podróży warto rozpocząć, jak najwcześniej. Powinniśmy je zacząć nie od pakowania bagaży, ale od sprawdzenie stanu swojego samochodu. Najważniejsze podzespoły w aucie każdy kierowca może sprawdzić sam. Ale może też oddać swój samochód do serwisu, w którym zostaną sprawdzone wszystkie podzespoły, których w domowym warsztacie nie da się sprawdzić. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko niespodziewanej awarii.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

One Comment

Leave a Reply

Skomentuj