w

Jak odnowić wnętrze auta?

Nie jest tajemnicą, że kabina samochodu zużywa się tak samo, jak części mechaniczne, a jednak często nie przywiązujemy do niej należytej uwagi. Jeśli odpowiednio o nią nie zadbamy, w szybkim tempie wnętrze auta będzie zniszczone i wyglądające na stare.

jak odnowić wnętrze auta

Odmłodzenie za niewielkie pieniądze

Wydaje nam się, że odnowienie wnętrza samochodu pochłonie sporo pieniędzy – nic bardziej mylnego. Należy przede wszystkim zastanowić się, które elementy niszczą się najbardziej i poszukać interesującej nas oferty. Przede wszystkim będzie to kierownica, którą często dotykamy dłońmi oraz gałka zmiany biegów – z tego samego powodu. O szczególną troskę należy także zadbać w przypadku tapicerki pokrywającej fotele – plamy, przetarcia czy pęknięcia to dość częsty widok, który psuje dobre wrażenie. Kokpit również traci wygląd z powodu promieniowania słonecznego i UV, a tym samym radia i elementy na środkowym kokpicie. Pierwszym krokiem do ochrony naszego samochodu jest całoroczne stosowanie pokrowców ochronnych – na całe auto lub szyby oraz zakup dywaników ochronnych – by ochronić wykładzinę, którą pokryta jest podłoga samochodu. Warto jednak uprzednio ją odnowić.
W przypadku odświeżenia wykładziny, sprawa jest stosunkowo prosta. Należy ją wyprać, a następnie zostawić auto z otwartymi drzwiami i pozwolić jej wyschnąć. Oczywiście najlepiej wybrać do tego ciepły, słoneczny dzień. Po wypraniu pamiętajmy, by zakupić dywaniki. Najlepiej sprawdzają się te gumowe, gdyż chronią przed wilgocią. Jeżeli zależy nam na wniesieniu nieco uroku do samochodu, wybierzmy dywaniki welurowe, jednak nie są one dobre w przypadku deszczowej bądź śnieżnej pogody, dlatego najlepiej wybierać je latem.
Jeżeli zniszczeniu uległa kierownica, wcale nie musimy jej wymieniać na nową, wystarczy zakup pokrowca – najlepiej skórzanego. Jest to koszt około trzydziestu złotych, więc w porównaniu do kosztów wymiany całej kierownicy – niewielki. Dodatkowo, montujemy go samodzielnie w prosty sposób, więc unikniemy dodatkowych opłat, jeśli chodzi o pomoc specjalisty. Drugim pomysłem jest odnowienie kierownicy za pomocą lakierów – właściwego, który nadaje kolor, oraz bezbarwnego.
W przypadku wymiany gałki zmiany biegów, sprawa jest równie prosta – ceny zaczynają się od kilku złotych, a w łatwy sposób można ją wymienić samodzielnie. Możemy ją dokupić w zestawie z mieszkiem dźwigni biegów. Gdy mamy do czynienia z uszkodzeniami i zadrapaniami, można zastosować preparat do renowacji tworzyw sztucznych, a deska rozdzielcza i kokpit odzyskają swój dawny blask. Odświeżenie foteli u tapicera wiąże się ze sporym wydatkiem, na szczęście istnieje alternatywa – pokrowce. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów i kolorów. To prosty sposób na to, by wnętrze naszego samochodu wyglądało nowocześnie i atrakcyjnie.

Zadbaj o zapach

Aby podczas podróży poczuć się komfortowo i poprawić swoje samopoczucie, warto zadbać o zapach, który unosi się wewnątrz naszego samochodu. Ważny jest dobór takiego aromatu, który będzie wpływał na nas kojąco, a nie usypiająco. By zapach nie powodował rozdrażnienia, należy postawić na delikatne środki zapachowe, np. wanilię. Należy unikać ciężkich olejków aromatycznych oraz tych, które powodują u nas uczucie głodu jak te, o zapachu jedzenia, np. ciasteczek.

Jeśli zatroszczymy się o wnętrze naszego samochodu, na pewno podróż będzie dla nas – i naszych pasażerów, o wiele przyjemniejsza. Wyjazdy nie będą nam się kojarzyły z męczącymi i ciągnącymi się godzinami w pojeździe, a z miłym spędzeniem czasu.

Artykuł powstał we współpracy z Twoim Serwisem Hondy

Originally posted 2016-11-09 08:59:23.

Skomentuj

Idealne okulary dla kierowców

Trudny wybór okien do lukarn i wykuszy