w

Pionierka polskich kosmetyków organicznych Renata Ambasz stworzyła nową markę

Renata Ambasz – założycielka jednej z pierwszych w Polsce wytwórni kosmetyków organicznych rozpoczyna działalność pod zupełnie nową marką. Pięć premierowych aromaterapeutycznych kremów AMBASZ to efekt ponad dziesięciu lat doświadczeń.

Kiedy dziesięć lat temu zaczynała własnoręcznie tworzyć kosmetyki organiczne, niewiele osób jeszcze o takich słyszało. Dziś na świecie, ale także w Polsce działa wiele tworzących je firm, a Renata Ambasz, postanowiła zacząć nowy rozdział w swojej działalności. Przyznaje, że decyzję o stworzeniu sklepu z kosmetykami organicznymi pod nową marką AMBASZ przyśpieszyły dziesiątki entuzjastycznych opinii od klientek.

renata ambasz krem

Właścicielka podkreśla, że marka AMBASZ pozostanie niewielkim producentem organicznych kosmetyków najwyższej jakości.

– Tworzenie kosmetyków jest dla mnie formą sztuki i daje mi dużo radości, uwielbiam się tym bawić. A najważniejsze dla mnie jest to, że pomagam świadomym kobietom dbać o skórę tak, żeby zyskiwało na tym zarówno ich ciało, jak i psychika – mówi Renata Ambasz.

Pięć kremów na początek

Pierwsze produkty nowej marki to seria pięciu wykonywanych ręcznie aromaterapeutycznych kremów dla pięciu typów skóry:Source- nawilżającego i przeciwzmarszczkowego dla cery suchej,Escape- odmładzającego dla cery dojrzałej, Myriad- delikatnego pod oczy o obniżonej zawartości substancji aktywnych, Invisible -dla cery trądzikowej i wymagającej specjalnej opieki oraz Dimension- dla cery naczynkowej.

– Tworzę kremy holistyczne na bazie olejków eterycznych, które jako jedyne substancje kosmetyczne przenikają wszystkie warstwy skóry, a dzięki zapachom cudownie oddziałują na organizm i koją układ nerwowy. Podczas nauki aromaterapii i ziołolecznictwa przekonałam się, że właśnie to chcę przekazywać kobietom: niezwykłą moc olejków eterycznych i ich piękne, sensualne zapachy – podkreśla Renata Ambasz.

Dla zagwarantowania najwyższej jakości, kosmetyki AMBASZ są wykonywane ręcznie przez doświadczonych specjalistów. Składają się w ponad 95. procentach ze składników organicznych, pochodzących z certyfikowanych, kontrolowanych upraw ekologicznych – niemodyfikowanych genetycznie, bez pestycydów, sztucznych nawozów i innych szkodliwych substancji.

Kremy, ale także inne produkty wyróżnia spośród konkurencji ilość składników z jakich są komponowane.Na każdy z nich składa się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt komponentów użytych w ściśle określonych, zbalansowanych proporcjach. Olejki eteryczne to bardzo złożone substancje, zawierające do kilkuset aktywnych substancjidziałających kompleksowo na wiele problemów skórnych. Rezultatem łączenia olejków eterycznych w kosmetykach jest też tworzenie się w nich nowych, aktywnych substancji o właściwościach prozdrowotnych. Większość olejków ma właściwości bakteriobójcze, antywirusowe i antygrzybiczne.

Wszystkie kremy wykonywane są ręcznie i powstają w krótkich seriach. Bazą do utworzenia kremu są naturalne, zimno tłoczone nierafinowane oleje roślinne, nierafinowany wosk pszczeli, naturalne emulgatory i stabilizatory na bazie roślin. Do wytworzenia trzech lub czterech ml. czystego olejku eterycznego potrzeba nieraz do kilkudziesięciu hektarów roślin. To wszystko sprawia, że naturalneolejki eteryczne to produkt luksusowy i takie są też kosmetyki, które je zawierają.

Pasjonatka, prekursorka i badaczka

Renata Ambasz ukończyła kurs Aromaterapii i Naturalnej Kosmetyki u Shiri Caspi, wykładowczyni w Reidman College w Izraelu. Komponowaniem kosmetyków zajmuje się od ponad dziesięciu lat, ale jej zainteresowanie olejkami eterycznymi rozpoczęło się dużo wcześniej, w trakcie wykonywania zawodu masażysty, a później psychoterapeuty. Mieszanki olejków eterycznych używane podczas masaży przynosiły ukojenie nie tylko ciału, ale też psychice. Aromaterapia szybko stała się wykorzystywaną przez nią naturalną metodą prozdrowotną,poprawy stanu skóry i jednocześnie dobroczynnego oddziaływania na umysł.

Początkowo tworzyła kremy na własny użytek, ale pasja szybko przerodziła się w niewielką manufakturę, której pierwszymi odbiorcami byli przyjaciele i rodzina. Tajemnicą sukcesu są wypracowane latami receptury i olejki eteryczne, które do produkcji kremów sprowadza z całego świata, od certyfikowanych dostawców.

Twórczyni marki AMBASZ jest także badaczką historii kosmetyki naturalnej. Odnalazła wiele starożytnych i średniowiecznych receptur kosmetyków i na ich bazie tworzy swoje własne.

Rozwój nowej marki jest możliwy dzięki powstaniu spółki AG Essentials. Identyfikacja wizualna marki powstała w ceniącym piękno, kreatywnym studio Kostiushko Design.W planach rozwoju marka ma wprowadzenie kolejnych grup produktów, n.in.: serum do twarzy, serum pod oczy, pilingów i maseczek do twarzy, toników oraz aromaterapeutycznych perfum.


  1. Jak zadbać o własny styl?
  2. Wpływ CBD na zdrową cerę
  3. Jak poczuć się seksownie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dla właściwego funkcjonowania wszyscy potrzebujemy ciszy

Trafny wybór kredytu gotówkowego jako źródło oszczędności