w ,

Jak poczuć się seksownie?

Wiele kobiet zmaga się z niskim poczuciem wartości oraz niską samooceną, na co wpływa wiele czynników. Dziewczynkom od najmłodszych lat wpaja się by były ładne i zgrabne, bo inaczej w przyszłości nikt się nimi nie zainteresuje. Mówiono im by ubierały się w te ubrania, które podobają się chłopcom oraz zachowywały się tak, jak im się podoba. Generalnie robiły wszystko, by się przypodobać płci przeciwnej, co jest nieosiągalne gdyż chłopcy oczekują niemożliwego.

Patrzą na popularne modelki, które swoim ciałem i wyglądem nie przypominają dziewczyn będących w ich środowisku, dlatego wytykają im to. Dorastające kobiety oceniają siebie zbyt surowo, chcą się głodzić by być szczuplejszymi, ubierać się w modne stroje, które w ogóle im się nie podobają oraz wyglądać tak jak celebrytki – po to aby zaimponować płci przeciwnej. Chcą być seksowne oraz pożądane przez chłopców, gdy jednocześnie muszą stwarzać obraz delikatnej, niewinnej i skromnej kobiety, która jest uległa mężczyznom.

Taki obraz kobiety kreuje nasze społeczeństwo, jednak bycie atrakcyjnym i seksownym nie zależy wyłącznie od tego jak dużo wydaje się na kosmetyki, modne ubrania czy też drogą bieliznę. To zależy od tego, jak czujemy się we własnym ciele i akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy. Kanony piękna to fałszywe obrazy ludzkiej natury – ciała z rozstępami, owłosieniem oraz bliznami, również mogą być piękne. Istnieje dużo metod, które pozwalają się poczuć seksownie i atrakcyjnie, a stosować je może każdy.

1. Przestań czytać gazety o modzie

Wszystkie czasopisma mówią nam jak powinniśmy się malować by wyglądać młodziej i piękniej, namawiają nas do noszenia ubrań podkreślających naszą talię oraz co powinniśmy robić by wyglądać seksownie i modnie dla mężczyzn. Wszystkie te „porady” to bzdury, którymi wydawnictwa magazynów, chcą nami manipulować  Warto spojrzeć na ludzi otaczających nas i przekonać się, że nie każdy wygląda jak z okładki gazety. Szersze uda, oponki na brzuchu, rozstępy, owłosienie czy też nieproporcjonalne części ciała to normalne, ludzkie rzeczy, które nie powinny być wytykane lecz znormalizowane.

2. Zwróć uwagę na swoje ciało

Większość z nas nie lubi wpatrywać się w swoje ciało nawet podczas zwykłych czynności, takich jak prysznic czy też ubieranie się. Aby temu zaradzić, warto poświęcić kilka minut na obejrzenie swojego ciała, gdy jest się nago. Powinniśmy wiedzieć jak wygląda nasze ciało, jak funkcjonuje i co lubi – nie należy się go wstydzić ani go ukrywać, zwłaszcza przed samym sobą. Każde ciało jest piękne na swój sposób i powinno być traktowane jak coś cennego, o co warto dbać. Zaakceptowanie swojego wyglądu naprawdę pomaga w codziennym życiu, jest to dość niełatwe, jednak warto próbować tego dokonać. Można zacząć od zwyczajnego mówienie sobie miłych rzeczy przed lustrem lub też poprzez noszenie tego, co się lubi.

3. Wyglądaj tak, tak Tobie się podoba

Ciągle słyszymy co powinniśmy nosić lub jak się malować by wyglądać atrakcyjnie i seksownie, jednak wybór ten należy wyłącznie do nas. Ubrania pomagają nam w wyrażaniu siebie oraz tego, jacy jesteśmy. Nie warto podążać za modą, gdy czujemy, że nie pasuje ona do nas – należy nosić to, w czym czujemy się komfortowo i atrakcyjnie dla samych siebie, ponieważ to jest najważniejsze. To samo tyczy się do makijażu, zarówno on, jak i wszystkie części ubioru zależą od nasi jeśli kobieta chce nosić garnitury oraz się nie malować, lub też mężczyzna woli chodzić w sukienkach i makijażu, to ich sposób wyrażania siebie i nie ma w tym zupełnie nic złego.

Te trzy podstawowe kroki mogą być dobrym początkiem do tego, by poczuć się seksownym. Również codzienny taniec, wieczorna masturbacja lub relaksujący masaż pozwolą ciału się odprężyć i poczuć się swobodnie. Sposoby na poczucie się atrakcyjnym i pięknym człowiekiem nie są wyłącznie dla kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy także od najmłodszych lat mierzą się z krytyką społeczeństwa, zwłaszcza jeśli nie wpisują się w „kanony piękna”, które są równie krzywdzące dla płci męskiej, co żeńskiej.

Zobacz też:

BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku

Zabiegi SPA, które pomagają zadbać o skórę po lecie

Jak zadbać o własny styl?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wypadanie włosów

Od roku 43% Polaków boryka się z wypadaniem włosów

styl skandynawski

Styl skandynawski – czym się wyróżnia