w

Idealny wibrator: na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Kupowanie zabawek erotycznych może być przytłaczające. Po pierwsze możesz czuć się niezręcznie na zakupach tego rodzaju, mimo że obecnie wiele kobiet posiada i korzysta z wibratora. Pamiętaj jednak, że taki  zakup to inwestycja w przyjemność. Warto więc poświęcić mu dużo uwagi i wybrać taki produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. A jak to zrobić? Na pewno nie sięgając po pierwszą lepszą propozycję czy najpopularniejszą ofertę. Poniższy krótki przewodnik po tym, jak wybrać wibrator pomoże Ci znaleźć produkt najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom.

Rozmiar ma znaczenie?

Obecnie sklepy oferują wibratory naprawdę różnej wielkości. Niektóre są niewielkie i dyskretne, inne wręcz przeciwnie – nadzwyczaj okazałe. To z jednej strony ogromna zaleta, w końcu każda kobieta ma dzięki temu szansę znaleźć produkt idealnie spełniający jej oczekiwania. Z drugiej strony dla kompletnej nowicjuszki taki wybór może okazać się przytłaczający. W końcu nie każda kobieta wie nawet, że dildo i wibrator to dwa różne pojęcia. Trudno więc tym bardziej, by posiadała preferencje co do konkretnego rodzaju takiej zabawki erotycznej.

W takim razie jak wybrać wibrator, gdy ma być to pierwszy tego rodzaju zakup? Najlepiej zastanów się nad swoimi preferencjami podczas masturbacji czy uprawiania seksu. W przypadku kobiet, które zadowalają się jednym palcem, duży wibrator przypominający penisa może stymulować zbyt wiele obszarów naraz. Jeśli natomiast Twój partner jest dobrze wyposażony, to właśnie większy wibrator prawdopodobnie lepiej zda egzamin.

Wielkość wybrana, czas na odpowiedni kształt

Na doznania może mieć wpływ także sam kształt wibratora. Najpopularniejsze i najbardziej oczywiste są modele przypominające penisa, ale to nie jedyne rozwiązanie. Można wyróżnić pięć rodzajów doznań przyjemności: wewnętrzne, łechtaczkowe, wewnętrzno-łechtaczkowe, odbytowe i podwójną penetrację. Jak możesz się domyślić, w odpowiedzi na tak zróżnicowane potrzeby producenci stworzyli wibratory zaspokajające każdą z tych pięciu potrzeb.

Przed zakupem wibratora powinnaś więc zastanowić się, co sprawia Ci największą przyjemność – łechtaczka, penetracja pochwy a może oba te rozwiązania? Wolisz intensywne doznania zlokalizowane wokół konkretnego obszaru? A może nie wystarczy Ci jeden rodzaj przyjemności i lubisz doświadczać ich na różne sposoby? W oparciu o własne doświadczenie, wybierz wibrator, który zaspokoi Twoje potrzeby. Do wyboru masz między innymi zabawki przeznaczone zarówno do penetracji, jak i stymulujące łechtaczkę, jak i takie, które sprawią przyjemność odbytowi. Jeśli natomiast nie umiesz się zdecydować, jak wybrać wibrator, sięgnij po ten przeznaczony do wewnętrznej przyjemności. Dlaczego? Możesz używać go także do stymulacji zewnętrznej, dlatego jest to najbardziej bezpieczny wybór.

W sklepie stacjonarnym czy online?

Kiedy podejmiesz decyzję co do najważniejszych cech wibratora, musisz jeszcze zdecydować się na formę zakupów. Być może wstydzisz się wybrać do stacjonarnego sklepu i wiesz, że będziesz czuć się niezręcznie, przeglądając dostępne tam produkty. Oczywiście możesz też skorzystać z opcji online. Pamiętaj jednak, że zakupy stacjonarne w tym wypadku mają wiele zalet – pozwalają Ci dokładnie przyjrzeć się strukturze, sprawdzić wibrację czy nawet dźwięk urządzenia. Z drugiej strony, jeśli masz dokonywać zakupy w nerwowej atmosferze, bojąc się, że ktoś Cię zobaczy i szybko sięgniesz po pierwszy lepszy produkt, zostań w domu i poświęć czas na dokładne przemyślenie swojej decyzji.

Jak wybrać wibrator, gdy kupujesz stacjonarnie?

Jeśli jednak przełamiesz ewentualny wstyd i postanowisz dokonać zakupu w sklepie, wykorzystaj tę możliwość i zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • przyjrzyj się materiałowi i fakturze – większość firm stosuje silikon klasy medycznej, który jest łatwy do czyszczenia i bezpieczny dla organizmu. Unikaj jednak wszystkich produktów z efektem galaretki, które są mniej komfortowe. Jeśli natomiast chcesz uzyskać większą stymulację, sięgnij po wibrator prążkowany lub wyposażony w wypustki
  • wybierz wygląd, który Ci odpowiada – oczywiście wygląd nie jest najważniejszą kwestią przy zakupie. Nie ulega jednak wątpliwości, że większą przyjemność sprawi Ci taki produkt, który nie wywołuje w Tobie strachu, zażenowania albo który po prostu wygląda nieestetycznie. Pamiętaj, że wibrator ma być produktem, po których chcesz sięgać, a nie takim, którego chcesz użyć szybko, a potem wcisnąć jak najgłębiej do szafki nocnej
  • zwróć uwagę na szum – co wibrator, to inne ustawienia wibracji, prędkości, intensywność, ale też inny dźwięk towarzyszący jego używaniu. Upewnij się, że wybrany przez Ciebie produkt emituje dźwięki, które Ci odpowiadają. Zbyt głośne urządzenie może odbierać Ci część przyjemności, szczególnie, jeśli masz cienkie ściany w domu. Ciche modele często jednak zapewniają mniej intensywne doznania.

Zobacz też: Dildo czy wibrator?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

budowanie seksualnej pewności siebie

Kobieca seksualność to nie powód do wstydu. Jak budować pewność siebie w tym obszarze?

jak oszczędzać

Bądź Smart, kupuj z Bonusem