Zdrowie

Dildo czy wibrator? Wybierz najlepszy gadżet erotyczny

Dildo bardzo często mylone jest z wibratorem, tymczasem są to dwa zupełnie inne gadżety erotyczne, które owszem, służą do osiągnięcia tego samego celu, jednak czynią to w nieco odmienny sposób. Na czym polega główna różnica? Wibrator, jak sama nazwa wskazuje, posiada dodatkową funkcję w postaci wibracji lub pulsacji, w zależności od wyboru modelu. Przeznaczony jest zatem do stymulacji wielu miejsc. Dildo zaś to nic innego jak sztuczny penis, który wymaga wprawienia w ruch i służy do penetracji. Który gadżet erotyczny okaże się lepszy?

Wibrator i jego zalety

Wibrator jest najchętniej kupowanym gadżetem erotycznym, zwłaszcza jeżeli chodzi o wybór kobiecy. Zapewnia bowiem najwięcej bodźców, głównie ze względu na wibracje i możliwość kontrolowania ich częstotliwości. Podczas stymulacji wykonywanie ruchów jest zbędne, wystarczy przyłożyć urządzenie do konkretnego miejsca i ustawić stopień pulsacji. Dużą zaletę wibratora stanowi fakt, że może służyć do podrażnienia kilku stref erogennych. Może to być m.in. pochwa, punkt G, sutki czy odbyt.

wibrator pingwin

Ma więc szersze zastosowanie od dildo, gdyż może także pieścić łechtaczkę (zwłaszcza wibratory w typie tzw. króliczka). Ponadto, wybór wibratorów jest o wiele większy, do dyspozycji mamy różne kształty i rodzaje, nie można także zapomnieć o wibratorach dla par. Najnowocześniejsze z nich mogą być sterowane za pomocą aplikacji na smartfona. Najczęściej wykonane są z silikonu medycznego lub cyberskóry. Na rynku znajdziemy również wibratory żelowe, ABS i plastikowe.

wibrator a dildo

Dildo – co warto o nim wiedzieć?

Dildo, czyli sztuczny penis z pewnością spodoba się kobietom, które poszukują doznań podobnych do tych, które niesie ze sobą klasyczny seks. Jego użycie gwarantuje dyskrecję, ponieważ ten gadżet erotyczny nie wydaje żadnych odgłosów. Nie wymaga także ładowania, a co za tym idzie, nie może się zepsuć. Będzie więc niezawodny, niezależnie od sytuacji. Zazwyczaj wykonany jest z silikonu medycznego lub szkła, przy czym ten pierwszy materiał jest o wiele bardziej elastyczny. Dildo może także zostać wyposażone w specjalną przyssawkę, dzięki której zamocujemy je do prawie każdej powierzchni płaskiej, zarówno pionowej, jak i poziomej, co zwiększa komfort użytkowania. Sztuczne penisy to nie tylko sposób na urozmaicenie masturbacji. Równie dobrze korzystać mogą z nich dwie osoby. Większość modeli jest kompatybilna z uprzężą, wówczas pełnią rolę tzw. strap on. Jest to gadżet przeznaczony zwłaszcza dla lesbijek, ale nie tylko. Dildo dostępne jest w różnych rozmiarach, dzięki czemu możemy wybrać taki, który najbardziej będzie nam odpowiadał.

Który gadżet wybrać dla siebie?

Trudno jest postawić jednoznaczną odpowiedź. Wibrator wydaje się znacznie bardziej uniwersalny, jednak dildo oferuje doznania zbliżone do klasycznego seksu. Wszystko zależy zatem od osobistych preferencji. Oba gadżety dedykowane są w wersji dla par, jak również osób samotnych.

Warto więc przetestować każdy z nich, aby stwierdzić, czy spełnia nasze oczekiwania. Oferta jest bardzo szeroka, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z wyborem odpowiedniego gadżetu erotycznego.

 

Zobacz też:

Kto robi zakupy w sex shopie? Częściej kobiety

Kobieca seksualność to nie powód do wstydu. Jak budować pewność siebie w tym obszarze?

 

2 Komentarze

  1. Jak wybrać wibrator - praktyczne wskazówki ułatwiające zakup

    28 listopada 2017

    […] taki wybór może okazać się przytłaczający. W końcu nie każda kobieta wie nawet, że dildo i wibrator to dwa różne pojęcia. Trudno więc tym bardziej, by posiadała preferencje co do konkretnego […]

  2. Kto robi zakupy w sex shopie? Częściej kobiety - Kasa na obcasach

    28 listopada 2017

    […] Zobacz też: Co wybrać? Wibrator czy dildo? […]

Skomentuj

Zobacz też:

Zdrowie

Cukrzyca – czy nas też to dotyczy?

Ostatnimi czasy często poruszanym tematem jest wciąż rosnący odsetek otyłych ludzi (zwłaszcza dzieci) wśród społeczeństwa. Dietetycy regularnie alarmują, że polskie
Zdrowie

Jak przygotować się do treningu?

Wśród społeczeństwa zapanowała moda na zdrowy tryb życia. Internet aż puchnie od treści poświęconych dbaniu o siebie i swój organizm.