w

Co warto dokupić do swojego samochodu?

Akcesoriów, które możemy dokupić do swojego samochodu jest mnóstwo. Niektóre z nich są typowo użytkowe, inne mają pełnić funkcję estetyczną. Jakie wybrać, by dobrze się sprawdzały i nie zrujnowały naszego portfela?

Nawigacja

Jednym z najbardziej popularnych dodatków do naszego auta jest nawigacja. Niekoniecznie musimy kupować najnowsze, duże i multifunkcjonalne modele. Często łapiemy się na tym, że wybieramy taki odbiornik GPS, który ma wiele funkcji – odtwarzacz muzyki, filmów, zapominając o tym, że tak naprawdę nawigacja ma nas przede wszystkim prowadzić do celu. Tym samym wydajemy więcej pieniędzy niż początkowo założyliśmy. Cena zależna jest także od wielkości wyświetlacza. Najważniejsze jest to, by był on dopasowany i nie zasłaniał nam przedniej szyby. Najlepszym wyborem do mniejszego samochodu jest nawigacja 4-5 calowa. Na porządny sprzęt możemy wydać 300-500 zł, a niekoniecznie kilka tysięcy.

CB radio

Jeżeli chcemy mieć pewność, że sprzęt na pewno będzie pasował, a dodatkowo nie chcemy mieć problemów z montażem, warto wybrać firmę stacjonarną zamiast internetowej. Najważniejszym elementem, jeśli chodzi o CB radio, jest antena – im dłuższa, tym lepsza. Dzięki temu otrzymujemy większy zasięg, lepszą jakość dźwięku i przekazu. Zwracajmy przede wszystkim uwagę na parametry, gdyż zbyt długa antena może także utrudnić jazdę.

Wzmacniacz car audio

Często, w trosce o jak najlepszą jakość dźwięku i komfort jazdy, kierowcy wydają sporą sumę na głośniki, a następnie podłączają je bezpośrednio pod radioodtwarzacz, zapominając, że końcówki radia mają ograniczoną moc. W trosce o lepszą jakość dźwięku, warto kupić wzmacniacze car audio. Interesujące propozycje możemy znaleźć już za 200-300 zł.

Antyradar

W związku z wysokimi karami za przekroczenie prędkości, coraz większą popularnością wśród kierowców cieszą się antyradary. Ich ceny wahają się od stu do kilkuset złotych, jednak nie warto oszczędzać na sprzęcie, który przede wszystkim ma być skuteczny. Na rynku dostępne są antyradary, które informują kierowcę o wykryciu radaru już nawet ponad 1000 metrów wcześniej, co pozwala skutecznie obniżyć mu prędkość.

Lodówka turystyczna i kubek termiczny

Do gadżetów, w które warto się zaopatrzyć, zwłaszcza w okresie letnim, należy lodówka turystyczna zasilana z gniazda zapalniczki. Urządzenie może chłodzić nawet o 20 stopni poniżej temperatury otoczenia. Do wyboru mamy lodówki o pojemności od 24 – 65 l. Co ważne, ten przydatny sprzęt możemy kupić już od stu złotych. Przedmiotem, który przydaje się podczas podróży samochodem jest kubek termiczny, który również może być zasilany z gniazda zapalniczki. Zajmuje on niewiele miejsca, utrzymuje temperaturę napoju przez kilka godzin, jest szczelny, a przy tym bezpieczny, ponieważ chroni nas przed poparzeniem.

Zabezpieczenia antykradzieżowe

Problem kradzieży samochodu może spotkać każdego z nas. Co prawda większość aut jest wyposażona w alarmy, jednak nie jest to wystarczające. W niskiej cenie można nabyć kilka z dodatkowych zabezpieczeń np. przez skanowaniem i przechwyceniem kodu pilota, a tym samym uniemożliwia stworzenie duplikatu. Dodatkową ochroną jest także blokada na kierownicę. Trafnym rozwiązaniem jest kupno lokalizatora GPS, który pozwoli na odnalezienie pojazdu w każdym momencie. Sterowanie odbywa się przy pomocy telefonu.

Kamery cofania z monitorem i kamery samochodowe

Przedmiotami, które na pewno przydadzą się w naszym samochodzie, są kamery. Kamera cofania uchroni nas przed uszkodzeniem błotnika czy zderzaka lub przez rysami. Najczęściej umieszczana jest w ramce tablicy rejestracyjnej. Warto dodać, że są dużo prostsze w montażu niż czujniki. Materiały z kamer samochodowych mogą być dowodem, gdy dojdzie do wypadku bądź wykroczenia.

Warto zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę potrzebujemy. Za niską cenę możemy zapewnić sobie i bezpieczeństwo, i komfort podróży, co znacznie usprawni nasze przejazdy.

Artykuł powstał we współpracy z Używane Jak Nowe.

Originally posted 2016-11-14 15:47:38.

Skomentuj

Trudny wybór okien do lukarn i wykuszy

jak-dziala-startup

Jak działają startupy?