w

Jak być bogatym? Czym myślenie osób bogatych różni się od myślenia biednych ?

Jak być bogatym? W niektórych przypadkach dość ciężko zdefiniować, dlaczego jedni w naturalny sposób dochodzą do sporego majątku, kiedy inni mają problem z zaoszczędzeniem jakichkolwiek pieniędzy. Wydaje się, że najwięcej różnic tkwi w myśleniu. Ludziom bogatym zazwyczaj udaje się osiągnąć sukces przede wszystkim ze względu na całkowicie rozbieżne postrzeganie fundamentalnych kwestii – życia, pracy, pieniądza czy celów.

Oczywiście, konkretny sposób myślenia nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na możliwość zdobycia fortuny, jednak bez dwóch zdań warto zastanowić się nad kilkoma aspektami.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zdecydowana większość osób ceni sobie wypchany portfel i brak problemów związanych z niezbyt satysfakcjonującą ilością pieniędzy. Należy zdawać sobie sprawę, że upragniony stan konta wcale nie jest marzeniem wszystkich ludzi – niektórzy zdecydowanie preferują spokojne życie z dala od luksusu i pogoni za coraz to wyższym standardem. Warto poszukać jednak odpowiedzi na pytanie, czym tak naprawdę różni się myślenie osób bogatych od tych, które chciałyby być bogate, lecz nie mogą?

Pieniądze – dobro czy zło? Egoizm – cnota czy może jednak przywara?

Fundamentalna różnica polega na podejściu do pieniędzy i ich roli w życiu człowieka. Przede wszystkim, ludzie biedni postrzegają je jako źródło wszelkiego zła. Zakładają oni, że to pieniądze są złe, gdyż ich brak determinuje nieszczęście. Zupełnie inaczej podchodzą do tej kwestii ludzie bogaci, którzy w pieniądzach dostrzegają perspektywy oraz możliwości, zła dopatrując się najczęściej w biedzie.

  • Osoby bogate wierzą, że pieniądze są narzędziem, które można wykorzystać do poprawy życia. Osoby biedne często postrzegają pieniądze jako coś, co trzeba posiadać, aby czuć się bezpiecznie.
  • Osoby bogate są otwarte na nowe możliwości i są gotowe podejmować ryzyko. Osoby biedne często boją się ryzyka i wolą trzymać się tego, co znają.
  • Osoby bogate są zdeterminowane, aby osiągnąć swoje cele. Osoby biedne często rezygnują z marzeń, ponieważ uważają, że są one nieosiągalne.
  • Osoby bogate są cierpliwe i wierzą, że sukces wymaga czasu. Osoby biedne często oczekują, że staną się bogate z dnia na dzień.

Ponadto, ludzie bogaci różnią się od tych mniej zamożnych podejściem do egoizmu. Osoby, którym udało się osiągnąć jakiś sukces, mają egoizm za sporego kalibru cnotę. Podstawą takiego myślenia może być choćby przekonanie, że nawet największy altruizm nie ma sensu, kiedy dany człowiek nie ma się czym podzielić z innymi. Przedstawiciele klasy średniej zazwyczaj odbierają egoistów jako osoby po prostu nieempatyczne.

Reprezentanci wspomnianej klasy średniej bardzo często mają stosunkowo niskie oczekiwania, aby przypadkiem rzeczywistość ich nie rozczarowała. Ci bogaci wręcz przeciwnie – starają się stawiać sobie coraz to nowsze i ambitniejsze cele. Dzięki temu dążą oni do konkretnego momentu, w którym… osiągną co założyli, wyznaczając sobie nowy, jeszcze ciekawszy cel.

Stan portfela – perspektywa obaw czy może komfort psychiczny i spokój ducha?

Bardzo istotna różnica wynika z emocjonalnego podejścia do pieniędzy – w przypadku osób nieco mniej zamożnych są one źródłem strachu oraz lęku, natomiast ludzie bogaci widzą w nich szansę na komfort psychiczny. Dla jednych zarabianie należy do czynności niezbędnych, aby móc przetrwać, zaś dla innych jest to naturalny krok ku spokojnemu i wygodnemu życiu.

Warto mieć świadomość, że wiele osób należących do klasy średniej uważa bogatych znajomych za snobów. Okazuje się jednak, że ich niechęć do niektórych wynika z prostego faktu – pragną oni otaczać się takimi ludźmi, którzy myślą podobnie do nich i mają stosunkowo zbliżone podejście do rzeczywistości.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale…

Bogaci cenią sobie przede wszystkim zarabianie i możliwość zaryzykowania w celu pozyskania jeszcze większej kwoty. Dla biednych liczy się oszczędzanie, czyli takie zminimalizowanie ryzyka, które umożliwia zagwarantowanie sobie systematycznie i powoli rosnącej kwoty na koncie bankowym.

Ostatnią, dość kluczową różnicą w sposobie myślenia osób bogatych i biednych jest utożsamianie pieniędzy ze zdrowiem. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nawet najbardziej zamożne osoby chorują, jednak należy zdawać sobie sprawę, że najlepsze prywatne kliniki oferują opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Luksusowe instytucje medyczne to niepowtarzalna szansa, aby skorzystać z kompleksowym usług. Ludzie, którzy nie posiadają pieniędzy, często nie dostrzegają tej zależności.

Portal Życie-Nas-Szczycie.pl wsparł nas merytorycznie.


  1. Jak oszczędzić prowadząc własny biznes?
  2. Dlaczego nie wychodzi ci oszczędzanie? Oto 4 najczęstsze błędy
  3. 5 skutecznych sposobów na obniżenie raty kredytu

Originally posted 2016-12-08 10:31:29.

Skomentuj

jak czyscic wykladzine

Wykładzina i jej pielęgnacja

promocje bankowe

Promocje bankowe – dlaczego warto się nimi zainteresować?