Jak oszczędzać pieniądze

Promocje bankowe – dlaczego warto się nimi zainteresować?

promocje bankowe

Promocje bankowe to dziś bardzo „seksi” temat. Wiele osób szuka promocji organizowanych przez banki po to tylko, aby zdobyć dodatkową premię lub zwrot za zakupy. Wszystko za sprawą mentalności Polaków, a przede wszystkim niskiego oprocentowania lokat, które nie przynosi już takich zysków jak kiedyś.

W dzisiejszych czasach promocje bankowe stały się bardzo popularnym temat wśród oszczędzających. Praktycznie wszystkie najlepsze lokaty bankowe są oferowane w ramach akcji promocyjnych. Poprzez promocje ludzie rekompensują sobie znikome zyski, jakie dzisiaj dają oprocentowane depozyty bankowe. Obecnie, uczestnicząc w promocjach można zdobyć wiele namacalnych profitów.

Co można zdobyć dzięki promocjom bankowym?

Banki w ramach ofert promocyjnych oferują przede wszystkim premie pieniężne. Najczęściej są to jednorazowe bonusy przekazywane przez banki na rzecz uczestników promocji. Premia najczęściej wynosi od kilkunastu do kilkuset złotych. Bank oczywiście wymaga od klientów spełnienia szeregu warunków. Oprócz premii pieniężnych, uczestnicy promocji mogą zdobyć zwroty środków za przeprowadzone transakcje, wyższe oprocentowanie, bony o określonej wartości lub nagrody rzeczowe. Oczywiście, w przypadku większości promocji, klienci muszą spełnić określone wymogi. Aktualny przegląd promocji można znaleźć tutaj.

Co należy zrobić aby zgarnąć nagrody?

Promocje bankowe wiążą się ze spełnieniem pewnych warunków. Jednym z podstawowych jest status nowego klienta. Powiększanie bazy klientów jest dla banków ważne. Banki są w stanie „zapłacić” za nowego klienta. Dlatego organizują promocje i przez nie przyciągają do swojej oferty nowe osoby.

Innym warunkiem pojawiającym się w przypadku promocji bankowych jest skorzystanie z innych produktów bankowych. Np. w przypadku promocyjnej lokaty, premię pieniężną otrzymamy za założenie rachunku osobistego lub skorzystanie z karty debetowej. Z kartą płatniczą wiąże się także inny wymóg – np. przeprowadzenie odpowiedniej ilości transakcji na określoną kwotę.

Uczestnicy promocji mogą się także spotkać z warunkiem zapewnienia wpływów na nowe-otworzone konto w odpowiedniej wysokości. Z kolei zwroty środków są przyznawane za przeprowadzenie odpowiedniego rodzaju transakcji – np. płatności bezgotówkowych BLIK-iem.

Podsumowując, banki przez organizację promocji chcą przyciągnąć nowych klientów. Przy tym wymagają spełnienia warunków, które są związane z aktywnym korzystanie z usług danego banku. Przeważnie, obie strony są wygrane: bank – bo pozyskał nowego klienta; a uczestnik promocji – bo zdobył nagrodę.

Skomentuj

Zobacz też:

Ekologiczny dom Jak oszczędzać pieniądze

Domowe sposoby na pranie dywanów

Marzysz o pięknym, mięciutkim jasnym dywanie, w którego długich włosach zanurzysz stopy, ale boisz się, że po tygodniu obecności w
Jak oszczędzać pieniądze Ekologiczny dom Poradnik domowy

Jak czyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerka samochodowa to nieodłączny element wnętrza samochodu. Jednak musimy pamiętać, iż korzystając z niej, musimy ją regularnie czyścić. Jednak nie