Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Co zrobić, jeśli bank odmówi kredytu?

Rynek produktów finansowych obejmuje między innymi kredyty konsumpcyjne, których udzielają nie tylko banki, ale i firmy pozabankowe. Banki zobowiązane są przy udzielaniu kredytów do skrupulatnego badania zdolności i wiarygodności kredytowej. Procedury kredytowe trwają przez to długo i nie wszystkie wnioski o kredyt są akceptowane. Jaką alternatywę ma klient, któremu bank odmówił finansowania?

 

Dlaczego bank odmawia kredytu?

Banki zobowiązane są przez wytyczne rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego do bardzo dokładnego kontrolowania historii kredytowania wszystkich potencjalnych kredytobiorców w bazach Biura Informacji Kredytowej. Poza tym obowiązują je wytyczne dotyczące szacowania zdolności kredytowej klientów, których nie mogą pominąć.

Banki odmówią udzielenia kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej z uwagi na niskie zarobki lub wysokie obciążenia finansowe, jakim musi podołać co miesiąc. W niekorzystnej sytuacji są osoby, które widnieją w bazach gospodarczych (np. BIG InfoMonitor) jako dłużnicy, albo mają zaległości w spłacie innych kredytów, zapisane w bazach Biura Informacji Kredytowej (BIK).

Odmowa z banku nie wyklucza otrzymania finansowania w firmie pozabankowej. Nawet negatywne wpisy w BIK lub w biurach informacji gospodarczej nie są przeszkodą niemożliwą do pokonania dla firm pożyczkowych.

Wygodne pożyczki przez internet

W firmach pożyczkowych działających na polskim rynku finansowym można otrzymać w uproszczonej procedurze formalnej wygodne i szybkie pożyczki przez internet na konto. Nawet w tym samym dniu, w którym klient składa wniosek o pożyczkę, może dostać wypłatę pieniędzy bezpośrednio na wskazane konto bankowe. To duża wygoda, ponieważ nigdzie nie trzeba chodzić, odwiedzać stacjonarnych oddziałów pożyczkodawcy, ani donosić stosu dokumentów do wniosku o pożyczkę.

Wszystko odbywa się w formie korespondencyjnej, przy użyciu elektronicznego formularza na stronie internetowej pożyczkodawcy, konta mailowego pożyczkobiorcy oraz rachunku w bankowości elektronicznej, który służy weryfikacji tożsamości klienta.

Jak starać się o pożyczkę w firmie pożyczkowej?

W zależności od firmy pożyczkowej, może być stosowana inna polityka udostępniania pożyczek. Obecnie popularne są pożyczki przez internet na konto, udzielane w taki sposób, że klient składa wniosek o pożyczkę, następnie weryfikuje swoją tożsamość przez przelew w bankowości elektronicznej, a jeśli wszystkie wymagania firmy pożyczkowej są spełnione, otrzymuje w krótkim czasie wypłatę pieniędzy z pożyczki na swoje konto bankowe wskazane przy wnioskowaniu.

Firmy udzielające pożyczek chwilówek weryfikują sytuację finansową klienta, głównie w bazach informacji gospodarczej. Jeśli jednak opóźnienia w spłacie i zadłużenie klienta nie są bardzo duże, nawet i w takiej sytuacji są w stanie udzielić pożyczki. Na przykład w firmie MoneyMan decyzja o przyznaniu pożyczki nie jest uzależniona od tego, czy jakiś bank będzie skłonny udzielić klientowi kredytu. Decyzja jest kwestią indywidualną i MoneyMan weryfikuje klienta w bazach dłużników. Może się zdarzyć, że osoba z negatywnym wpisem nie będzie miała problemu z uzyskaniem pożyczki, o ile pozytywnie przejdzie pełen proces weryfikacji.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Skomentuj