w

Jak wykorzystać cynamon w domu?

Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie porannej owsianki bez smaku cynamonu. Inni nie mogą znieść nawet szczypty tej przyprawy dodanej do ciasta. Oprócz tego, że doskonale wzmacnia smak deserów, kawy czy nawet drinków, można go używać także w innych, zupełnie niespodziewanych sytuacjach. Zobacz jak wykorzystać cynamon nie tylko w kuchni. 

Odstrasza szkodniki

Cynamon jest doskonałym sposobem na walkę ze szkodnikami. Aby pozbyć się myszy, najlepiej rozsypać cynamon przy ścianie, pod którą mogą wchodzić do twojego mieszkania. Mrówek pozbędziesz się sypiąc cynamon na plasterek cytryny. Połóż go na oknie po którym wędrują mrówki. Jeśli obawiasz się o rozdmuchanie cynamonu po całym mieszkaniu, zastosuj skoncentrowany cynamonowy olejek eteryczny.

Usuwa pleśń

Aby usunąć pleśń, posyp miejsce cynamonem. Możesz także rozcieńczyć nieco olejku eterycznego z wodą, w proporcjach 1:2. Dobrze wymieszaj oba składniki i spryskaj nim miejsce, z którego chcesz usunąć pleśń i pozostaw na kilka minut do rozpuszczenia. Po chwili zetrzyj wilgotną szmatką.

cynamon (2)

Na bolesne i swędzące ugryzienia

Ze względu na przeciwbólowe działanie cynamonu, możesz go użyć kiedy ukąsi cię komar, osa czy mrówka. Wymieszaj cynamon z gęstym miodem gryczanym i posmaruj ugryzienie. Po chwili powinno przestać boleć a im szybciej posmarujesz tym mniej będzie swędzieć przy gojeniu się ugryzienia.

Zamiast odświeżacza powietrza

Możesz włożyć laskę cynamonu do odkurzacza. Zazwyczaj umieszcza się je tam gdzie filtr lub po prostu wciąga do worka. Dzięki temu przy odkurzaniu nie będzie się unosił w pomieszczeniu przykry zapach kurzu a przyjemna woń cynamonu. Możesz także rozłożyć w szafkach kuchennych i szafach z ubraniami, specjalne paczuszki z cynamonem i lawendą. To skuteczny sposób na odstraszenie moli, zarówno tych spożywczych, jak i tych czyhających na ubrania.

Zamiast świecznika

Żeby nie kupować zapachowych świec, które rozsiewają po pomieszczeniu chemiczny zapach, obłóż zwykłe, grube świece laskami cynamonu, przewiąż zwykłym sznurkiem i postaw na spodku. Dzięki temu, pod wpływem ciepła będzie się roznosił po pomieszczeniu przyjemny zapach cynamonu. Uważaj, żeby płomień nie sięgał do cynamonu ponieważ jego laski są łatwopalne.

Jako ozdoba choinkowa

Zimą, w okresie świątecznym, nie ma lepszej ozdoby na choinkę niż przewiązane laski cynamonu. Nie tylko będą pięknie wyglądały, ale ich zapach pięknie skomponuje się z pachnącym drzewkiem.


  1. Jak wyczyścić laptopa?
  2. Noże kuchenne – który do czego służy
  3. Olej arganowy na zmarszczki

Originally posted 2016-02-15 15:00:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Afrodyzjaki na walentynkową kolację

Czyszczenie zmywarki krok po kroku