w

O czym należy pamiętać przy wyborze sali weselnej

Jedną z pierwszych rzeczy planowanych przez przyszłą parę młodą jest wybór sali weselnej. Niektóre terminy rezerwowane są nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Jednak liczba sal weselnych z roku na rok wzrasta, więc nie musimy się martwić, iż nie znajdziemy odpowiedniego miejsca na nasz ślub. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję odnośnie wymarzonego miejsca na uroczystość powinniśmy skupić się na paru kwestiach:

Liczba gości:

Na początku należy przemyśleć ile osób chcielibyśmy zaprosić na nasze wesele. Wiadomo, że nie wszyscy zaproszeni się pojawią, ale przynajmniej wiemy, czy oscylujemy w przedziale 20 osób, czy 200. Wtedy możemy zacząć szukać odpowiedniego miejsca na naszą uroczystość. W przypadku mniejszej liczby gości popularniejsze są restauracje, przy większej – zazwyczaj są to już domu i sale typowo weselne.

Rodzaj imprezy i koszt:

Sala weselna to jeden z większych wydatków, który nas czeka podczas tej uroczystości. Warto ustalić wcześniej kwotę jaką jesteśmy w stanie przeznaczyć na wynajem miejsca imprezy. Często lokale mają przygotowane różne oferty cenowe, na przykład w zależności od ilości jedzenia. Nie zawsze opłaca się brać ten najdroższy. Lepiej przemyśleć na spokojnie, która opcja pasuje najlepiej do rodzaju naszej imprezy.

Motyw przewodni:

Przyszła para młoda często wybiera motyw przewodni swojego wesela. Dostosowuje do niego kolorystykę, dekorację a nawet i menu. Ostatnio dużą popularnością cieszą się wesela rustykalne. Narzeczeni szukają odpowiednio wystylizowanej stodoły, a snopki siana służą za element ozdobny. Warto wcześniej upewnić się, czy nasza sala weselna ma możliwość przystrojenia jej według gustu przyszłej pary młodej.

Możliwość noclegu:

Często weselni goście przyjeżdżają na uroczystość z różnych miast i miejscowości. Nie wszyscy narzeczeni decydują się na zapewnienie im noclegu. Związane jest to chociażby z kolejnymi wydatkami. Jeżeli jednak para młoda zdecydują się na organizację noclegu powinien on być usytuowany bezpośrednio w miejscu wesela lub w pobliżu. Dodatkowe dojazdy wiążą się z mniejszym komfortem, na przykład goście muszą dostosować się do godzin przyjazdu i odjazdu autokaru lub ograniczyć spożywanie alkoholu by móc kierować.

Warunki techniczne:

Piękny wygląd to nie wszystko. Warto skupić się także na szczegółach. Po pierwsze, dowiedzmy się czy lokal można zarezerwować na wyłączność, aby w czasie naszej uroczystości nie odbywały się także inne. Przede wszystkim wpływa to na nasz komfort. Po drugie –klimatyzacja. Często to niepozorne urządzenie może uprzykrzyć życie uczestnikom przyjęcia. Po trzecie, układ sali. Chodzi przede wszystkim o możliwość ustawienia stolików, miejsce na zespół/DJ-a, czy umieszczenie dodatkowych atrakcji, na przykład fotobudki. Bardzo ważna jest też obsługa i jej nastawienie do pracy praz elastyczność w stosunku do planów narzeczonych. Pogodna i uprzejma z pewnością wprowadzi pozytywny nastrój na weselu.

Lokalizacja:

Jeden z poważniejszych dylematów, który muszą rozstrzygnąć narzeczeni pochodzący z różnych zakątków Polski (lub nawet świata). Tradycyjnie mówi się, że wesele organizowane jest w miejscu, z którego pochodzi przyszła panna młoda. Trend ten obecnie ulega zmianie, jednak ważne jest, aby przyszli małżonkowie wspólnie decydowali, gdzie ma odbyć się ich ślub marzeń.

Zanim zdecydujemy się na podpisanie ostatecznej umowy powinniśmy obejrzeć parę sal i odbyć rozmowy z ich menadżerami. Wybór sali weselnej nie powinien być podejmowany zbyt pochopnie.


  1. Torty ślubne – inspiracje
  2. Jak oszczędzać wodę w domu?
  3. Jakie są najważniejsze cechy udanego związku?

Originally posted 2016-01-06 17:28:59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Torty ślubne – inspiracje

sennik, sennik polski, sennik a

Sennik Akompaniować