w

Jaki powinien być makijaż ślubny?

W ten jedyny dzień życia, kiedy kobieta może przemienić w prawdziwą księżniczkę, główna postać ceremonii wszystko musi być zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. Ślub wiąże się z wielomiesięcznymi przygotowaniami, z których do najprzyjemniejszych należy makijaż ślubny podkreślający urodę i styl.

Niezwykły makijaż

Gdyby spróbować zdefiniować, czym jest makijaż ślubny, należałoby go „rozebrać” na części pierwsze. Z pozoru jest on bardziej perfekcyjny, w praktyce łączy w sobie kilka różnych rodzai make-upu. Musi spełniać wiele pobieżnych funkcji, a więc nie tylko być ozdobą Panny Młodej — co jest rzeczą absolutnie oczywistą- ale też idealnie komponować się z jej suknią, kwiatami, a nawet oprawą.

Makijaż na dzień i noc

Z technicznego punktu widzenia należy pamiętać, że musi on sprawdzić się zarówno podczas dnia, jak i wieczorem. Dlatego też makijaż ślubny jest połączeniem dziennego i wieczorowego. To pierwsze skojarzenie dwóch technik, ale nie jedyne, ponieważ jest on ściśle związany z całą oprawą, a więc i reportażem ślubnym.

Do duetu technik dołącza więc i makijaż fotograficzny. Dopiero takie połączenie stanowi idealne trio, na którego kanwie powstaje makijaż ślubny.

Charakter ślubnych makijaży

Wiemy już, jakie są techniczne strony idealnego ślubnego makijażu. Przyjrzyjmy się teraz jego charakterystycznym cechom, które muszą spełniać określone zadania. Makijaż ślubny musi cechować świeżość, która wyróżnia się w makijażach dziennych, ale też absolutnie musi zachowywać trwałość tych wieczorowych.

 

Jego bezsporną cechą jest podkreślenie urody Panny Młodej, ale też ukrycie wszelkich niedoskonałości. Niektóre przyszłe małżonki ze zdziwieniem odkrywają, że ten rodzaj makijażu pokazuje je w innym, piękniejszym świetle, które jednocześnie nie jest sztuczne.

Pod żadnym pozorem makijaż w tym wyjątkowym dniu nie może stać się dominującą cechą całego wyglądu. Nie ma stworzyć całkowicie innej osoby, ale stać się uzupełnieniem osobowości. Ten najlepiej wykonany będzie doskonale prezentował się w świetle dziennym, nocnym, a także sztucznym, czyli spełni swoją rolę także na zdjęciach czy filmie.

Piękno Panny Młodej

Bezspornie w makijażu ślubnym Panna Młoda musi czuć się komfortowo, naturalnie oraz wyjątkowo i pięknie. To prawdopodobnie jej najważniejszy makijaż, który jeszcze niejeden raz ujrzy światło dzienne. Będzie on przecież widoczny na ślubnych fotografiach.

Makijaż ślubny musi być dopasowany do urody Panny Młodej i jej preferencji. Co więcej, powinien być poniekąd podkreśleniem jej osobowości oraz charakteru. Jest zadaniem niełatwym, którego podejmują się najlepsi makijażyści. Do jego wykonania konieczne są najlepsze i trwałe kosmetyki. Niejednokrotnie powstaje poprzez kilkakrotne próby, które eliminują to, co nieakceptowalne czy niepasujące do całości.


  1. Makijaż ślubny – zadanie dla stylisty, czy koleżanki?
  2. Udane wesele w górach
  3. Makijaż krok po kroku – to nie jest trudne

Originally posted 2017-09-19 15:19:16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezent ślubny

Prezent ślubny, o którym nie sposób zapomnieć

Styl skandynawski – wszystko co chciałabyś wiedzieć