w ,

Wesele bez disco polo! Jak zorganizować?

Niektórzy nie wyobrażają sobie dobrej imprezy bez znanych hitów disco polo, a drudzy na samą myśl, że ich impreza odbędzie się w dokładnie takim stylu, dostają dreszczy. W jaki sposób poradzić sobie z organizacją wesela, kiedy odczuwa się presję ze strony rodziny i gości, że takie hity muszą się przecież pojawić? Jaką muzykę wybrać, aby goście byli chętni do wspólnej zabawy? Czy wesele bez disco polo może być weselem udanym? W poniższym artykule podpowiadamy, jak zorganizować wesele bez disco polo.

Wesele bez disco polo, czyje upodobania muzyczne są ważniejsze?

Organizacja wesela jeszcze kilkanaście lat temu była sprawą oczywistą. Odbywała się według ściśle określonych zasad, tradycji i wyborów często narzucanych przez rodzinę, bliskich przyjaciół, czy znajomych. Wesele to przecież wspólny czas świętowania, spotkania, radości i biesiadowania, które większości ludziom kojarzy się z muzyką, do której noga tupie mimowolnie, niezależnie od nas.

Przyzwyczajenia się zmieniają i również młode pary zmieniają kierunek organizacji swojego przyjęcia weselnego. Większa ilość osób decyduje się na organizację wesela alternatywnego, czyli nie takiego tradycyjnego, w domu, czy na sali. Organizuje się coraz więcej wesel w plenerze, w stylu boho, czy podyktowanych głównie gustami nowożeńców, a nie oczekiwaniom rodzinie, czy gości.

Organizując takie wesele, goście mogą się spodziewać, że nie usłyszą na nim muzyki disco polo lub pojawi się na nim tylko kilka piosenek, hitów, które może i nie zostaną dobrze zarejestrowane. Dla wielu gości taki scenariusz jest nie do przyjęcia, dla niektórych powód do radości, że para młoda organizuje ten ważny dla nich dzień na swoich zasadach, wybierając weselną oprawę według swoich upodobań i marzeń.

Podczas organizacji wesela para młoda musi zmierzyć się z wieloma dylematami i podjąć – często niełatwe – decyzje. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że scenariusz, w którym wszystkie zaproszone osoby są zadowolone, nie istnieje. Warto więc się zastanowić, czy brnąć w zaparte i podejmować decyzje zgodnie z oczekiwaniami gości, czy zorganizować wesele po swojemu.

Tego dnia, to przecież Para Młoda jest najważniejsza i to głównie im powinno być dobrze na ich własnym weselu. Przekonanie, że impreza jest dla gości, powoli staje się mitem. Odchodzi się od myślenia, że wesele powinno wyglądać tak, jakby tego chcieli rodzice i przyjaciele. O swoich gości oczywiście warto zadbać. Pomyśleć o ich komforcie, doborze odpowiedniego jedzenia, jednak oprawa wizualna i muzyczna, powinna być wyborem wyłącznie Pary Młodej.

O czym warto pamiętać decydując się na wesele bez disco polo w repertuarze

Podczas organizowania wesele bez muzyki disco polo najważniejszą decyzją jest wybranie DJ-a, który zadba o poprowadzenie imprezy w wybranej aranżacji muzycznej przez Młodą Parę.

Warto podkreślić, że wybór pomiędzy DJ-em, a zespołem jest tutaj kluczowy. DJ będzie miał większe możliwości w przeprowadzeniu imprezy bez ściśle określonego repertuaru i z większą łatwością poradzi sobie z poprowadzeniem imprezy w taki sposób, aby goście nie zauważyli braku disco polo, bawiąc się przy tym dobrze.

Zespół muzyczny przygotowuje zwykle ściśle określony plan, dlatego w przypadku występu zespołu możemy liczyć się z tym, że niektóre piosenki będą się powtarzać. DJ ma możliwość zagrać każdy kawałek, który sobie wymarzymy.

Wybór osoby, która zadba o oprawę muzyczną, to już połowa sukcesu. Warto jednak pamiętać o najważniejszej rzeczy, którą jest określenie oczekiwań muzycznych. To po stronie Pary Młodej znajduje się decyzja, czy DJ ma w ogóle nie grać kawałków disco polo, czy mają się one pojawić w bardzo małej ilości. Przed imprezą powinno też zostać określone, w jaki sposób DJ ma się zachować, kiedy któryś z gości poprosi go o zagranie hitów disco polo. Jeśli określimy, że pomimo próśb gości, na weselu ma nie wybrzmieć muzyka disco polo, to w roli DJ-a pozostaje grzeczna odmowa i zaproszenie gości do wspólnej zabawy przy innej muzyce.

Inna muzyka niż disco polo na weselu

Alternatyw na wybór muzyki zamiast disco polo jest naprawdę wiele. Pomimo tego, że nie każdemu nasz wybór się spodoba, warto kierować się swoimi przekonaniami.

Oczekiwania wobec muzyki mogą pojawić się głównie ze starszej strony rodziny, która niekoniecznie będzie znać obecne, muzyczne hity pojawiające się na listach przebojów. Do tej muzyki z pewnością będą dobrze bawić się młodsi goście.

Taneczną alternatywą może być polska muzyka rozrywkowa (dobrze znane hity), jak również polska muzyka alternatywna. Zaś muzyka lat 70-tych i 80-tych to wybór, który może sprawić, że starsza cześć gości dobrze odnajdzie się w tych rytmach i nie będzie mieć problemu z pojawieniem się na parkiecie. Te hity, to przecież lata młodości wielu osób. Dobrze im się kojarzy i wywołuje pozytywne wspomnienia.

Artykuł powstał w ramach współpracy z Twój Dzień – firmą zajmującą się organizacją wesel, przyjęć ślubnych, imprez okolicznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

makijaż kim kardashian

Makijaż w stylu Kim Kardashian

wege burger

Burger w wersji wege? Zobacz, jak go przyrządzić