w

Makijaż ślubny – zadanie dla stylisty, czy koleżanki?

Przygotowania do ślubu nie lubią odkładania niektórych spraw na ostatnią minutą, szczególnie tych, które mają podkreślać wygląd bohaterów tego dnia. Wiele przyszłych panien młodych zastanawia się, czy makijaż ślubny rzeczywiście jest na tyle ważny i skomplikowany, by powierzać go makijażystom, czy może to jest właśnie ta kwestia, w której można polegać na umiejętnościach przyjaciółki.

Na początek wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest makijaż ślubny w oczach profesjonalisty. To połączenie trzech technik — makijażu dziennego, wieczorowego oraz fotograficznego. Już z samego układu wynika, że osoba bez odpowiedniej znajomości każdej z tych technik nie będzie w stanie wykonać tego najważniejszego makijażu w sposób bezbłędny.
Perfekcyjny makijaż ślubny opiera się na wielu elementach, do których zalicza się:

 • styl panny młodej;
 • typ urody;
 • charakter i osobowość;
 • ubiór;
 • biżuteria;
 • kwiaty;
 • osobiste preferencje;
 • konieczność zniwelowania ewentualnych niedoskonałości.

Mając to na uwadze, z łatwością można przyjąć, że jest to zadanie zdecydowanie dla profesjonalisty.

Czy makijaż próbny jest konieczny?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, zastanówmy się czy chciałybyśmy zostać zaskoczone właśnie w dniu ślubu nieodpowiednim kolorem szminki? Albo też, czy zaryzykowałybyśmy jakość wykonania, która ukazałaby swoją słabość zaledwie w kilka godzin od kluczowego „tak”? Z pewnością nie, przecież w dniu ślubu wszystko ma być perfekcyjne, a każda Panna Młoda chce czuć się wyjątkowo, pięknie i komfortowo.

Makijaż próbny pozwala ocenić preferencje przyszłej panny młodej. Sama znajomość jej kolorystyki w odniesieniu do urody to zdecydowanie za mało, by dopełnić wszystkich cech makijażu ślubnego. Wariantów jego wykonania jest naprawdę wiele, a makijaż ślubny w wersji próbnej pozwala na wybranie tego najlepszego. Jest niczym przymiarka sukni i jej wybór. Musi pasować idealnie i wyróżniać się wielogodzinną trwałością. Wykonywany przez niewtajemniczone osoby najczęściej nie jest tym, czego zainteresowane oczekiwały. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się idealne, wraz z upływem czasu okazuje się, że nic nie jest takie, jak być powinno.

Zdecydowanie profesjonalny makijaż ślubny

Absolutnie nie umniejszamy zdolności druhen czy samej panny młodej, ale makijaż ślubny jest tak samo ważny, jak sukienka i buty, dlatego nie ma w nim miejsca na nieprofesjonalne eksperymentowanie.

Brak sprecyzowanego makijażu, a także nieznajomość technik jego wykonywania może okazać się kiepskie w skutkach. Pamiętajmy, że fotografie ślubne są specyficznymi, a tym samym szalenie wymagającymi. Nieprofesjonalny makijaż ślubny może okazać się najsłabszym i psującym cały efekt ogniwem. Co więcej, samodzielne wykonanie ślubnego makijażu to tylko pozorna oszczędność. Najczęściej kosmetyki, których używamy na co dzień, nie spełniają wysokich wymagań dotyczących trwałości – rozmazany makijaż nie jest przecież tym, o czym marzy Panna Młoda.


 1. Makijaż krok po kroku – to nie jest trudne

 2. 9 rzeczy, które ułatwią ci codzienny makijaż

 3. Letni makijaż – wielki błękit na powiekach

 

Originally posted 2017-04-14 12:08:04.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

meble biurowe w domu

Idealna strefa do nauki i pracy? Meble biurowe w domu

problemy z potencją

Problemy z potencją – naturalne produkty wspomagające