Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Makijaż krok po kroku – to nie jest trudne

Perfekcyjny makijaż to taki, którego nie widać — tak twierdzą specjaliści od kreowania wizerunku gwiazd i najważniejszych person tego świata. Oczywiście, ta zasada dotyczy makijażu dziennego, ponieważ ten wieczorowy i sceniczny rządzi się kompletnie innymi prawami i wymaganiami. Doskonały makijaż krok po kroku nie jest trudny do wykonania, chociaż wymaga zastosowania określonych kroków i sięgnięcia po dobrze dopasowane do cery kosmetyki.

Czego potrzebujemy

Do wykonania naszego makijażu oprócz kosmetyków tj. puder, róż, podkład, tusz czy cienie będziemy potrzebowali odpowiednich akcesoriów. Wiele kobiet oszczędza na nich — całkiem niesłusznie, ponieważ dobrej jakości pędzel posłuży nam o wiele dłużej niż ten tańszy, a do tego perfekcyjnie rozprowadzi puder czy róż.

Podstawowe wyposażenie kosmetyczki do makijażu zawiera:

  • lateksowe gąbki do nakładania podkładu;
  • pędzel do nanoszeniu pudru;
  • pędzel do nanoszenia różu;
  • kredkę do brwi;
  • aplikator do cieni z długą rączką;
  • temperówkę do kredek.

Zobacz też gadżety, które ułatwią codzienny makijaż >>

Makijaż krok po kroku

W makijażu istotna jest kolejność nakładania kolejnych kosmetyków. Na początku sięgamy po krem, który przygotuje naszą skórę do dalszych zabiegów. Po chwili możemy zacząć aplikować podkład. Pamiętajmy, że to, jaki wybierzemy, jest kwestią absolutnie indywidualną. Zarówno podkład, jak i puder oraz róż muszą harmonizować z naszym typem urody i kolorytem cery.

Puder nakładamy, zaczynając od czoła i skończywszy na szyi oraz dekolcie. Musimy robić to uważnie — zbyt duża ilość pudru daje efekt sztuczności i maski. Róż nakładamy wzdłuż kości policzkowych, a chcąc wymodelować twarz, możemy musnąć nim podbródek bądź skronie.

Następnie przystępujemy do makijażu oka. Zawsze zaczynamy nakładanie cieni od kącika do strony zewnętrznej, pamiętając, że jeśli chcemy „pobawić” się kolorami to te intensywniejsze powinny znaleźć się na zewnątrz. Brwi podkreślamy kredką, a rzęsy tuszujemy. Na koniec zajmujemy się ustami. Jeśli używamy szminki, pamiętajmy, by uprzednio je nawilżyć i nałożyć na nie podkład. Obrysowujemy je kredką i wypełniamy kolorem. Na koniec przykładamy chusteczkę i przez nią pudrujemy usta — ta czynność utrwala nałożony kosmetyk.

[ratingwidget_toprated type=”posts” created_in=”all_time” direction=”ltr” max_items=”5″ min_votes=”1″ order=”DESC” order_by=”avgrate”]

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Skomentuj