w ,

Jak nawilżać skórę latem? Sprawdzone porady

Prawidłowe nawilżanie skóry niesie za sobą wiele zalet. Dzięki umiejętnie wykonanym czynnościom pielęgnacyjnym skóra utrzymuje równowagę hydrolipidową, a do tego dostarcza się do niej niezbędnych składników mineralnych i witamin. Jakie kroki należy podjąć, aby zatroszczyć się o prawidłowe nawilżenie skóry oraz jak często powinno się to robić?

Przede wszystkim domowe maseczki

Osoby, które chcą zadbać o swoją skórę i jej optymalne nawilżenie powinny postawić m.in. na domowe maseczki. W tym zakresie można sobie pozwolić na stosowanie przeróżnych maseczek, wśród których na pierwszy plan wysuwają się:

  • maseczki na bazie oliwy z oliwek, cytryny oraz żółtka jaja – dzięki nim skóra stanie się nie tylko nawilżona, ale też delikatna i elastyczna. Sprawdzi się to np. przed długo wyczekiwaną randką lub imprezą, chociaż taka maseczka może być stosowana również w ramach codziennej pielęgnacji. Z jej pomocą do skóry dostają się witamina A oraz witaminy z grupy B,
  • maseczki na bazie siemienia lnianego i ogórka – można w nich znaleźć spore pokłady witaminy E oraz kwasów Omega-3. Skóra będzie skutecznie nawilżona i w krótkim czasie stanie się jędrna oraz gładka.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu sięgnąć po profesjonalne maseczki w wersji gotowej, w które można się zaopatrzyć w drogeriach oraz sklepach kosmetycznych. Alternatywą dla powyższych rozwiązań są maseczki na bazie banana, miodu, jogurtu naturalnego, drożdży czy też malin.

Stosowanie odpowiednich kosmetyków

Drugim pomysłem, na który warto się zdecydować jest regularne stosowanie wysokiej jakości kosmetyków nawilżających. Jakie kosmetyki zakupić w pierwszej kolejności? Przede wszystkim:

  • balsamy i kremy,
  • serum,
  • olejki nawilżające.

Poszczególne kosmetyki powinny się wykazywać nie tylko działaniem nawilżającym, ale też natłuszczającym. Można z nich korzystać praktycznie na całym ciele i zatroszczyć się o równomierne nawilżenie skóry. Kluczowe jest to, aby sięgać po produkty pochodzące od sprawdzonych producentów, najlepiej w wersji ekologicznej. Kuszącą opcją są m.in. olejki arganowe, różane, kokosowe i migdałowe. Kremy, balsamy i olejki muszą w sobie zawierać sporą dawkę składników mineralnych oraz witamin. Zwykle korzysta się z nich codziennie, np. tuż po kolacji, na godzinę przed snem. Oczywiście powinno się je stosować w rozsądnych ilościach, zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu.

Dieta też ma znaczenie!

Czy nawilżona skóra ma coś wspólnego z przemyślaną i starannie przygotowaną dietą? Oczywiście, że tak! W związku z tym wypada udać się na wizytę do wykwalifikowanego dietetyka i poprosić o ułożenie planu żywieniowego, którego głównym celem będzie odpowiednie nawilżenie skóry. Dla fachowca nie powinno to być żadnym wyzwaniem. Jakie produkty spożywcze powinny się znaleźć w takiej diecie? Z całą pewnością ryby (łosoś, pstrąg, tuńczyk, makrela), ogórki, buraki, seler, mango, marchewka, owoce jagodowe, brokuły, szpinak oraz pomarańczowe warzywa. Nie można też zapomnieć o regularnym piciu wody (minimum 2 litry dziennie) oraz zielonej herbaty (najlepiej jeden kubek dziennie, np. wczesnym rankiem). Na nawilżaniu skóry nigdy nie powinno się oszczędzać, dlatego lepiej wydać pieniądze na wizytę u dietetyka, niż samemu przygotować plan żywieniowy, który nie przyniesie później pożądanych skutków. Dietę powinno się stosować minimum przez kilka tygodni, ponieważ dopiero po upływie kilkunastu/kilkudziesięciu dni będzie można zauważyć na własnej skórze i w swoim ciele pierwsze efekty.

Autor artykułu
Publikacja powstała dzięki współpracy z hotelem Bristol w Busku Zdrój – luksusowym hotelem ze strefą SPA i Medical Center.

Skomentuj

jak oszczędzać czas

Jak oszczędzać czas?

polka

Zaledwie co czwarta Polka decyduje się ujawnić partnerowi hasło do swojego smartfona