w

Czas na styl! Top 5 blogów modowych

Styl każda kobieta definiuje inaczej – wszystko zależy od upodobań, wieku i sylwetki. Mimo to blogi modowe postrzegamy jako te prowadzone przez niezmiennie młode, zgrabne dziewczyny w pogoni za trendami, a to tylko jedno z oblicz tej blogowej kategorii.

Joanna Biawo(klik)

Joanna Biawo na co dzień pomaga budować wizerunek marki projektantki Lidii Kality, a po godzinach zamienia się w modelkę i przed obiektywem swojego męża tworzy inspirujące, niebanalne stylizacje. Obecnie autorka jest w ciąży, więc dziewczyny w podobnym stanie znajdą na blogu wiele zestawów dla „oczekujących”, które pozwalają pozostać modną w każdej sytuacji. Wpisy stylizacyjne przeplatają się z tekstami o trendach z wybiegów i przeglądami sezonowych „must haves”, co przybliża świetnie zaprojektowanego bloga Joanny do modowego magazynu.

Grubsze Sprawy(klik)

Moda Plus Size ma się coraz lepiej, ale zwłaszcza w polskiej blogosferze wciąż brakuje inspiracji dla kobiet, które chcą być piękne niezależnie od rozmiaru. Autorka bloga Grubsze Sprawy kieruje swoje treści właśnie do nich, przekazując porady modowe zamiennie z zakupowymi poradnikami i wpisami z kategorii inspiracyjnej, gdzie opisuje między innymi popularne modelki plus size i rozprawia się z branżowymi stereotypami.

A Piece of Anna(klik)

Kobieca, stylowa i świetnie orientująca się w tredach – taka jest Ania, autorka bloga A Piece of Anna, która dzieli się z czytelnikami swoimi stylizacjami. Na jej bloga warto zaglądać, jeśli szukamy pomysłow na ultrakobiece, podkreślające sylwetkę stroje, które przyciągają wzrok nie odkrywając zbyt wiele. Wart uwagi jest cykl 3masz fason, w którym blogerka prezentuje ten sam element garderoby w trzech stylizacjach. Przeglądanie strony ułatwia podział na kategorie ze względu na pory roku.

Minimalissimo(klik)

Wbrew nazwie, na tym blogu nie znajdziecie typowo minimalistycznych stylizacji, ale modną odsłonę kobiecej klasyki. Jego autorka jest architektką i graficzką, co tłuamczy jej zamiłowanie do prostych, czystych form i zgrabnych kompozycji także w stroju. W stylu blogerki można odnaleźć brytyjską nutę i zamiłowanie do retro-estetyki, które świetnie łączy ze współczesnymi trendami. Dodatkowo, blog zajmuje wciąż kiepsko zagospodarowaną nisze porad modowych dla czterdziestolatek, które są swoistą modową efemerydą, zawieszone między młodzieżowymi trendami i stateczną, dojrzałą elegancją.

Krystyna Bałakier(klik)

Moda nie zna nie tylko rozmiaru, ale też wieku, czego świetnym przykładem jest Krystyna Bałakier – modowa blogerka i stylistka 50+. Autorka dosłownie żyje modową tematyką, ponieważ od kilku lat realizuje się także jako stylistka, wyspecjalizowana w kreowaniu wizerunku osób dojrzałych. W jej własnej szafie obok strojów klasycznych znajdują się też awangardowe, o których wielu powiedziałoby „w tym wieku tak nie wypada”. W kwestiach mody Krystyna jest jednak sama sobie sterem, żeglarzem i okrętem, czym inspiruje wiele swych rówieśniczek.

Originally posted 2017-04-10 21:10:02.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Blogi parentingowe: nasz subiektywny wybór

    zdrowie seksualne

    Co to jest zdrowie seksualne i dlaczego jest tak ważne?