w

Blogi parentingowe: nasz subiektywny wybór

Ilu rodziców, tyle opinii na temat wychowania, a blogerki parentingowe reprezentują je wszystkie. Polecamy blogi dla mam, dzięki którym spojrzycie na swoje maluchy z nieco innej perspektywy.

Tylko dla mam

Anna Jankowska, mama i dyplomowany pedagog na swoim blogu radzi, jak wychować szczęśliwe dziecko, korzystając z własnej praktyki i wiedzy. Z jej strony dowiecie się między innymi, jak mądrze reagować, gdy dziecko grymasi lub nie chce nas słuchać, które zabawki pomogą mu w rozwoju na kolejnych etapach życia oraz, w zgodzie ze zbliżającymi się świętami, jak wytłumaczyć maluchowi, że prezenty nie pochodzą od Świętego Mikołaja.

Ronja

Autorka bloga, młoda mama Renia Hanolajnen pokazuje czytelniczkom rodzicielstwo po skandynawsku. Jak mówi sama o sobie, pisze przede wszystkim o spokojnym, świadomym wychowywaniu, bez zadęcia, ale też bez lukru, przy okazji odkrywając kawałek swojej Skandynawii. Perspektywę rodzicielską prezentuje pod zakładką „Mama”, w osobnej opisuje czas ciąży, w kolejnych życie w Skandynawii i roślinną kuchnię, a dział „Kobieta” dostarcza garstki nie tylko skandynawskich ciekawostek, idealnych na umilenie wolnej chwili.

Na kółkach

Większość blogów prezentuje nam sielankową wizję macierzyństwa, które w rzeczywistości ma różne odcienie i stawia przed rodzicami wiele wyzwań. Jednym z największych jest niepełnosprawność dziecka, będące codziennością autorki bloga i jej syna poruszającego się na wózku. Mamy w podobnej sytuacji znajdą tu zrozumienie, a inni czytelnicy mogą się przekonać, że życie na kółkach, choć nie pozbawione trudności, może być szczęśliwe i spełnione.

Rodzinne Porachunki

Wychowanie dziecka daje emocjonalne zyski, ale równocześnie wymaga sporych nakładów finansowych. Rodzicielstwo z tej perspektywy opisuje blog Rodzinne Porachunki, z którego dowiecie się między innymi, ile realnie kosztuje wychowanie malucha, jak oszczędzić na wydatkach nie zmniejszając komfortu własnego i rodziny oraz jak mądrze przeprowadzić finansową edukację malucha.

Oh Deer Blog

Iwona na swoim blogu serwuje lifestyle w klimacie parentingowym. Coś dla siebie znajdą tu poszukujący konkretnych porad, inspiracji lub po prostu miłego „czytadła” do wieczornej kawy, gdy dzieci w końcu zasną w łóżeczkach. Po przewertowaniu treści parentingowych warto zajrzeć do zakładki „Dom i Wnętrze”, gdzie czekają pomysły na domowe dekoracje i metamorfozy.

 

 

Blog z pasji może przekształcić się w dobry biznes – zarabianie na blogu

 

 

 

 

5 blogów o prowadzeniu domu

Originally posted 2017-04-10 21:09:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

domowe finanse

Jak wspólnie prowadzić domowe finanse, by niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy i oszczędzać na przyszłość? Poradnik

moda

Czas na styl! Top 5 blogów modowych