w

Niezbędnik Pani Domu

Każda Pani Domu ma kilka swoich ulubionych gadżetów, bez których nie wyobraża sobie sprzątania. My przygotowaliśmy swoją listę rzeczy, niezbędnych w każdym mieszkaniu. Oto niezbędnik Pani Domu.

Mokre chusteczki
Każda matka wie, jak bardzo pomocne są chusteczki nawilżane przy małym dziecku. Zamiast bez przerwy prowadząc dziecko do łazienki, żeby umyć buzię czy rączki, po czekoladce, bananku czy kanapce z masłem, wystarczy mieć pod ręką nawilżane chusteczki i wycierać buzię, kiedy zajdzie taka potrzeba a po wszystkim wyrzucić brudną chusteczkę do śmietnika. My proponujemy wykorzystać mokre chusteczki nasączone płynem czyszczącym, podczas sprzątania. Można nimi przetrzeć blat, plamę na stole lub przetrzeć kuchenkę po gotowaniu. Niektóre chusteczki można stosować do czyszczenia ubikacji. Bardzo przydatna rzecz w każdym domu.

Ręcznik papierowy
Idealny do przecierania na sucho miejsc czyszczonych mokrymi chusteczkami. Oprócz tego można nimi przecierać lustra z pomocą płynu do szyb lub nawet czyścić okna. Przydatny kiedy coś się wyleje, do przetarcia plamy. Można go wykorzystać do przekładania patelni i talerzy w szafkach, żeby się nie rysowały stojąc jeden na drugim.

Ściereczka z mikrofibry
Jest świetna do mycia okiem, ale żeby jej właściwości w pełni wykorzystać, powinno się nie używać do mycia żadnych płynów. Jeśli masz bardzo brudne okna, możesz najpierw wyczyścić je z brudu, zwykłą ścierką z dodatkiem płynu i wytrzeć ręcznikiem papierowym do sucha. Następnie przygotuj dwie ściereczki z mikrofibry, jedną mokrą a drugą suchą. Zamocz jedną z nich w czystej ciepłej wodzie i przetrzyj okno a następnie raz jeszcze przetrzyj okno suchą ściereczką.

Soda oczyszczona
O tym, że można ją świetnie wykorzystywać w domu do sprzątania pisaliśmy już wcześniej TU>> Polecamy każdej Pani Domu. Zaręczamy, że przyda się nie tylko do pieczenia ciast, ale bardzo często doczyści to, co wydaje się niemożliwe do wyczyszczenia.

Ocet
Jest dobry nie tylko do galaretki z nóżek, ale także do tego, żeby odkamienić czajnik lub kran w łazience. Doskonale pomoże wyczyścić lodówkę, szafki i inne sprzęty domowe a przy okazji mamy pewność, że będą wolne od zarazków. Poza tym, dodanie odrobiny octu do płynu do szyb, gwarantuje, że będą one pięknie błyszczały. Jeśli dodasz trochę octu do gotujących się jajek, które pękły podczas gotowanie, masz pewność, że białko nie wypłynie ze skorupki.

Originally posted 2015-11-25 23:43:28.

Skomentuj

Czyszczenie tapicerki domowym sposobem

Co oznaczają symbole na metkach?