w ,

Jak spakować się na wakacje

Przygotowujesz się na wakacje? Czy może właśnie wróciłeś i perspektywa pakowania ponownie sprawia, że robi Ci się gorąco? Bez względu na to, do której grupy należysz, mamy dla Ciebie 8 skutecznych porad, które pomogą Ci zarówno podczas krótkich weekendowych wypadów, jak i podczas długich wypraw. Spróbuj, czy już ich nie zastosowałeś!

Sezon letni, a więc idealny czas na wyjazdy. Bez względu na to, czy planujesz biwak czy wyruszasz w daleką podróż – dobrze zorganizowany bagaż oznacza lepsze wykorzystanie przestrzeni i mniej frustracji podczas wyjazdu. Na co zwrócić uwagę?

Stwórz listę niezbędnych rzeczy

Zaplanowanie dłuższej podróży bez listy może skończyć się zapomnieniem o niektórych rzeczach lub zabraniem zbędnych przedmiotów. Tutaj na ratunek przychodzi „checklista” – możemy stworzyć ją na telefonie lub komputerze, aby móc z niej skorzystać podczas różnych wyjazdów.

Zaplanuj gotowe zestawy ubrań na każdy dzień

Zazwyczaj to ubrania zajmują najwięcej miejsca w naszym bagażu. Dlatego warto sprawdzić prognozę pogody przed wyjazdem i przemyśleć, co będzie nam potrzebne. Rozłożenie ubrań, butów i dodatków na podłodze lub sofie pozwoli nam łatwo skompletować różne zestawy.

Zamiast składać, roluj

To świetny sposób na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni – zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i są mniej podatne na gniecenie.

Pakuj ubrania do woreczków według grup

Pakowanie gotowych zestawów ubrań czy grup odzieży do plastikowych woreczków ma wiele zalet. Przede wszystkim sprawia, że korzystanie z tak zorganizowanego bagażu jest wygodne i oszczędza czas. Wystarczy, że wyciągniemy ubrania z woreczka i nałożymy je, bez przegrzebywania całego bagażu. Dodatkowo, zachowujemy porządek w walizce i pomimo upływu kolejnych dni wyjazdu, możemy łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Dodatkowo woreczek typu ZIP chroni zawartość przed nieprzewidzianymi sytuacjami, takimi jak otwarcie butelki z kosmetykiem czy uszkodzenie flakonu z perfumami.

Wykorzystaj nietypowe schowki

I nie mamy na myśli przegródek czy kieszeni w walizce, ale na przykład buty, w których wnętrzu możemy schować zrolowane skarpetki czy bieliznę. Paski lub krawaty najlepiej rozłożyć wzdłuż ścianek walizki czy torby. W ten sposób nie zajmą one dużo miejsca.

Zabezpiecz kosmetyki

Kosmetyki możemy przelać z dużych opakowań do mniejszych butelek lub zabrać ze sobą próbki, które często zalegają w domu. Podobnie z perfumami – wybierzmy praktyczne miniatury. Aby uniknąć przypadkowego wylania płynów, pod nakrętką umieśćmy kawałek folii spożywczej. Podobnie wacik kosmetyczny pod wieczkiem cieni do powiek czy różu w kamieniu, zabezpieczając kolorowe kosmetyki przed pokruszeniem. Umieśćmy wszystko w kosmetyczce lub plastikowym woreczku.

Zabezpiecz elektronikę

Ładowarki i słuchawki, niedbale wrzucone do bagażu, mogą się poplątać, dlatego po zwinięciu warto związać je gumką lub specjalnymi opaskami. Aby elektronika była w jednym miejscu, a poszukiwanie ładowarki nie zmuszało nas do przegrzebywania całego bagażu, warto ponownie sięgnąć po woreczki ZIP.

Pakuj od największych do najmniejszych

Kiedy układasz rzeczy w walizce, zaczynaj od największych i najcięższych, a najmniejsze i najdelikatniejsze umieść na wierzchu – na przykład kosmetyki. W ten sposób optymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń i nie zgnieciesz drobiazgów.

Nie ważne, czy przygotowujesz się na krótki wyjazd i pakujesz do plecaka, czy szykujesz się na długie wakacje z dużym bagażem, warto pamiętać o tych kilku poradach. Dzięki nim pakowanie stanie się o wiele skuteczniejsze, a my zabierzemy tylko to, co jest naprawdę niezbędne, bez konieczności siłowego zamykania walizki czy testowania wytrzymałości zamka. Życzymy udanych wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ciąża ciąży nie równa

Piramida żywienia i aktywności fizycznej