w

Jak zapakować prezent?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli zastanawiamy się nad prezentami dla naszych najbliższych, ale czasem najpiękniejszy prezent na świecie może stracić swój urok pod wpływem nieeleganckiego, nieestetycznego czy nudnego opakowania. Dziś przełamujemy stereotypy, nudne i oklepane torebki na prezenty. Niech w te święta pod choinką króluje kreatywność. Chociaż nasze porady można wykorzystać przy pakowaniu prezentów na każdą okazję. Dowiedz się jak zapakować prezent, żeby opakowanie było równie atrakcyjne co jego zawartość.

Aby stworzyć takie piękne opakowanie na prezenty i ozdoby, którymi udekorujemy mieszkanie, wystarczą nożyczki, szary papier i neonowe ceny i słoiki na lampiony. Wszystko to, kupimy w sklepie papierniczym a na lampiony możemy wykorzystać na przykład słoiki po dżemach, które uprzednio trzeba dokładnie wyczyścić. Wystarczy obłożyć prezent szarym papierem a z kolorowych cen, ułożyć ciekawy wzorek. Można dodatkowo przewiązać wstążką lub nawet zwykłym sznurkiem. Czyste i suche słoiki, oklejamy cenami w dowolny wzorek a do środka wsadzamy świeczkę, to będzie świetna dekoracja dla każdego mieszkania. Aby stworzyć alternatywę dla nudnych białych śnieżynek, wystarczy przykleić na szary papier wzorek z kolorowych neonowych cen.

 

3
Źródło: https://www.designsponge.com/

 

Do stworzenia oryginalnego opakowania na prezent można użyć gotowych papierów ozdobnych, które są jedynie muśnięte złotą poświatą. Można także na zwykły szary papier przykleić złote naklejki i przewiązać zwykłym sznurkiem lub ozdobną złotą wstążeczką. Zielone liście zebrane i wysuszone jeszcze jesienią, można potraktować złotą farbą w sprayu i przykleić do prezentu obłożonego zwykłym szarym papierem. Można uprzednio przewiązać prezent sznurkiem i zakleić w miejscu związania dwóch końców.

 

4
Źródło: https://www.odessamaysociety.com/

 

Ten efektowny sposób pakowania, wymaga nieco więcej pracy, ale warto spędzić trochę więcej czasu, żeby prezent robił wrażenie także z zewnątrz. trzeba wyciąć z kartonu koło i wyciąć dziurę w środku. Następnie trzeba obwiązywać koło włóczką dookoła dziury, bardzo grubą warstwą. Kiedy skończy się kłębek, trzeba przeciąć włóczkę po zewnętrznym brzegu koła, jednak trzeba zwracać uwagę na początek i koniec kłębka i obwiązać środek „pompona”. teraz wystarczy przykleić pompon na prezent opakowany szarym papierem i przewiązany kawałkiem włóczki. Można także ozdobić pompony brokatem lub wymieszać kolory włóczki.

 

6
Źródło: https://sugarandcloth.com/

 

Do dekoracji prezentu, można także użyć gałązek i kawałka sznurka. Przyda się w tym przypadku gorący klej, którym sklepimy ze sobą gałązki a potem gotowe dekoracje do papieru, w który opakowany jest prezent. Trzy gałązki należy złożyć w trójkąt i obwiązać sznurkiem wzdłuż. Do podstawy trzeba dołożyć mały kawałeczek, zastępujący pień drzewa a na górze przykleić gwiazdę. Można także obwiązać muliną gałązki wokoło lub dowolnie przystrajać choinkę przy pomocy sznurka.

 

9
Źródło: https://fellowfellow.com/

 

Prezent opakowany białym papierem, można urozmaicić, przyklejając kawałki postrzępionej bibuły. Możesz wybrać jeden kolor, dwa, lub każdy pasek innym kolorem. Inwencja należy do ciebie. Zacznij od wycięcia z bibuły pasów, które postrzępisz u dołu i przyklejaj warstwami, zaczynając od dołu pudełka. Górę prezentu możesz ozdobić kokardą, do której doczepisz bilecik. Zadbaj o to, żeby bilecik był własnoręcznie zrobiony.

 

1
Źródło: https://www.willowday.com/

 

Aby zaskoczyć najbliższych ciekawym prezentem, możesz wyciąć z filcu stempelki, które zanurzysz w tuszu i przybijesz z nich pieczątki na jednokolorowym papierze. Kształty, jakie przybiorą twoje stemple, zależą tylko od twojej inwencji twórczej. Wystarczy, że potem tylko przewiążesz prezent wstążeczką w kontrastowym kolorze.

 

2
Źródło: https://cottonandflax.wordpress.com/

 

Kolejny sposób na niebanalne opakowanie prezentu, to ozdobienie białego papieru, kawałkami kolorowej taśmy klejącej. Bilecik można przywiązać kolorowym sznurkiem.

 

Źródło: https://www.poppytalk.com/

 

Starą książkę, lub gazetę, można wykorzystać jako papier prezentowy. Strony, które są pokryte napisami, można wykorzystać jako papier prezentowy, natomiast strony, które mają ciekawe ilustracje, można wykorzystać jak koperty prezentowe. Wystarczy je zszyć ze sobą, nitką w kontrastowym kolorze a całość przewiązać kawałkiem sznurka.

 

7
Źródło: https://itsahouse.blogspot.com/

 

Prezent opakowany szarą gazetą, można ożywić kolorowymi paskami, które można poprzeplatać przed przyklejeniem.

 

8
Źródło: https://www.minieco.co.uk/

 

Prezenty w stylu marynarskim, można stworzyć przy pomocy papieru w kotwice, sznurka i własnoręcznie zrobionych, lub wydrukowanych bilecików.

 

10
Źródło: https://blog.heylook.fi/

 

Originally posted 2015-11-12 14:52:47.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak pozbyć się insektów?

Jak zapakować książkę?