w

Jak zapakować książkę?

Najpiękniejsze prezenty, to te, które dajemy od serca. Kupując najbliższej osobę, książkę jej ulubionego autora, zadbajmy o to, żeby była odpowiednio zapakowana. Możemy odpuścić sobie wpisywanie dedykacji wewnątrz książki, zamiast tego, opakujmy książkę w szczególny sposób. Oto ciekawy pomysł na to, jak zapakować książkę. Będą ci potrzebne: kawałek ozdobnego papieru, dwustronna taśma klejąca, czerwona wstążka i mały kwadrat wycięty z czerwonego brystolu. Do roboty!

Krok 1

Wytnij z papieru ozdobnego kwadrat. Proporcje zależą od wielkości książki. Proporcje powinny być mniej więcej, jak na obrazku poniżej. W dolnej części, papieru jest niewiele, ważne, żeby górna część, miała dużo zapasu.

1

Krok 2

W górnej części papieru ozdobnego powinno być znacznie więcej niż w dolnej części. Nakładając górną część na książkę postaraj się, żeby książka była przykryta w 2/3.

2

Krok 3

Musisz złapać za środek „motylków”. W miejscu, po lewej stronie zdjęcia.  Musisz ją przeciągnąć go grzbietu książki. Jak na zdjęciu poniżej.

3

Krok 4

Stworzą ci się dwa trójkąty, które musisz dobrze zaprasować na rogach. Oczywiście powtarzamy to po dwóch stronach tak samo.

4

Krok 5

Trzeba nałożyć najpierw lewe górne skrzydełko a następnie przykryć je prawym górnym skrzydełkiem.

5

Krok 6

Znów bierzemy lewe skrzydełko, tym razem to od spodu i przykrywamy prawym. Cała książka powinna być już przykryta papierem ozdobnym.

6

Krok 7

Fragment ostatniego skrzydełka, nie będzie się równał z środkiem książki, dlatego trzeba zagiąć fragment, którego jest więcej i schować go pod spód. Trzeba przykleić pod spód kawałek dwustronnej taśmy klejącej i zakleić prezent, żeby się odpakował.

7

Krok 8

Skrzydełka po sklejeniu powinny wyglądać tak jak na powyższym zdjęciu. Powinny stykać się na środku i być złożone „na zakładkę”.

8

Krok 9

Dolna część prezentu także musi być elegancko zapakowana. W tym celu. Składamy najpierw jedno ze skrzydełek środkowych, następnie bierzemy boczne, najpierw jedno a potem drugie. Trzeba je także zaprasować na rogach, żeby się trzymały w pożądanym ułożeniu.

9

Krok 10

Jako ostatnią zakładamy zakładkę, która ma wykończyć prezent, dlatego trzeba schować po spód krawędź i przykleić dwustronną taśmą klejącą.

10

Krok 11

Tak powinna wyglądać zapakowana książka, ale to jeszcze nie jest ostateczna wersja. Teraz czas na dekoracje.

11

Krok 12

Czerwoną wstążkę umieszczamy tuż pod zakładkami. Trzeba ją związać w ładną, równą kokardę.

12

Krok 13

Wstążki ucinamy pod kątem, trochę wyżej niż granica prezentu. Czerwony kwadrat składamy w pół, tak żeby tworzył trójkąt i wycinamy z niego serce. Trzeba ściąć na okrągło kąt rozwarty i jeden z kątów ostrych.

13

Krok 14

Serduszko wkładamy w górną część między zakładki. A oto efekt końcowy:

14

Źródło: https://www.shihomasuda.com/

Zobacz też: Kosmetyki DIY

Zobacz też: Plakat na ścianę – jak wybrać

 

Originally posted 2015-11-13 15:19:02.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak zapakować prezent?

Jak zapakować wino?