w

Jak zapakować prezent ślubny?

Choć przed nami Święta Bożego Narodzenia to postanowiliśmy podzielić się z wami pomysłami na zapakowanie prezentów ślubnych, bo przecież wesela i śluby są organizowane przez cały rok, nawet w grudniu a nawet i w święta. Dowiedz się zatem, jak zapakować prezent ślubny.

Najczęściej dostając zaproszenie na wesele decydujemy się na bezpieczną kopertę z pieniędzmi a ewentualny prezent pakujemy do pospolitej torebki w kwiaty z papierniczego. Oto pomysły na niebanalne zapakowanie prezentów ślubnych. Pokazujemy, że nawet zwykła koperta może być wyjątkowa.

Oto dowód na to, dlaczego nie należy pozbywać się nieużywanych rzeczy. W tym przypadku firanek, które uważamy za niemodne. Prezent ślubny wystarczy zapakować w zwykły szary papier. Z firanki, lub starego obrusu wycinasz paski i owijasz wokół paczki. Możesz użyć jednego paska, możesz użyć kilku, wszystko zależy od twojej inwencji. Przyklej paski do paczki, żeby nieestetycznie nie odstawały. Możesz użyć zwykłego kleju biurowego. Tak zapakowany prezent z pewnością mile zaskoczy parę młodą i na długo go zapamiętają.

prezent1
Źródło: https://www.thecountrychiccottage.net/2010/11/day-9-handmade-gift-o-rama-tutorial.html

Kolejny pomysł na oryginalnie zapakowany prezent, znów jest bardzo prosty w wykonaniu. Wybierz biały papier ozdobny i opakuj nim prezent. Dodatkowo przyklej kilka pasków w poprzek i dodatkowo naklejki z cyrkonii, które dodadzą prezentowi uroczystego i eleganckiego charakteru.

prezent5
Źródło: https://agiftwrappedlife.blogspot.co.nz/2010/08/gift-wrap-challengeno-3-with-sparkle.html

Jeszcze jeden pomysł z wykorzystaniem nieużywanych rzeczy. Jeśli haftowane serwetki są w kolorze białym, to wybierz szary papier do zapakowania prezentu, jeśli serwetki są w kolorze kremowym lub innym, wybierz biały papier. Przyklej serwetki do papieru. Mogą nachodzić na wszystkie rogi prezentu, lub być tylko na przedniej stronie. Inwencja zależy od ciebie.

prezent2
Źródło: https://www.thecountrychiccottage.net/2010/11/day-9-handmade-gift-o-rama-tutorial.html

Prezent zapakuj w zwykły szary papier i przewiąż elegancką wstążką w kolorze kości słoniowej. Dołącz do prezentu bilecik z osobistymi życzeniami, od serca. Zadbaj o to, żeby bilecik był estetyczny a życzenia na nim wyjątkowe a nie oklepane, wzięte z internetu.

Źródło: https://blog.thepaperpackage.co.nz/2012/02/21/how-to-choose-and-wrap-a-wedding-gift/

Jeśli twój prezent składa się z wielu elementów, spakuj je w oddzielne paczki, każdą w inny papier ozdobny, następnie ułóż paczki jedna na drugiej, w formie tortu, możesz dodatkowo je skleić ze sobą, żeby się nie rozpadły w transporcie. Przewiąż „tort” żakardową wstążką i dołącz liścik.

prezent4
Źródło: https://original-home.ru/?m=201112

Czas na eleganckie zapakowanie koperty. Nie ma w tym żadnej filozofii. Wystarczy, że kopertę przewiążesz elegancką wstążką w kolorze ecru. Możesz do środka, oprócz pieniędzy włożyć także elegancką kartkę z życzeniami dla pary młodej. Z pewnością zrobi to duże lepsze wrażenia niż zwykła biała koperta.

prezent3
Źródło: https://agiftwrappedlife.blogspot.co.nz/search/label/wedding%20gift%20envelopes

 1. Jak zapakować wino?
 2. Prezent świąteczny? Doświadczenia zamiast przedmiotu
 3. Co trzeba wiedzieć o srebrnej biżuterii?

Originally posted 2015-11-20 12:50:15.

2 komentarze

Dodaj odpowiedź

  Skomentuj

  Wskazówki od pokojówki czyli skuteczne sprzątanie

  jak wyczyścić piekarnik

  Jak wyczyścić piekarnik?