w

Karty prezentowe allegro. Idealny prezent nawet dla najbardziej wymagających obdarowywanych

Każdy z nas miał pewnie sytuację, gdy miał trudności z wyborem prezentu dla kogoś. Każdy zna taką osobę, która ma praktycznie wszystko, lub o której wie się, że ma bardzo specyficzny lub wyrafinowany gust, i nie każdy prezent przypadnie im do gustu.

Trudno kupuje się prezenty nastolatkom, gdyż ich preferencje potrafią zmieniać się bardzo, bardzo szybko. Inną problematyczną grupą są minimaliści, którzy redukują ilość posiadanych przedmiotów. A w wielu rodzinach jest jakaś ciocia czy wujek, którzy nie interesują się niczym, a na dodatek mają tendencję do narzekania.

Co kupić w sytuacji, gdy prezent ma trafić do jednej z wymienionych powyżej grup? Świetnym rozwiązaniem są bony lub karty podarunkowe. Występują one w kilku różnych odmianach. Mogą mieć postać kuponów lub przedpłaconych kart.

Najczęściej pozwalają na zakupy albo w konkretnym sklepie lub sieci sklepów. Podobną ofertę udostępniło ostatnio także Allegro — dając obdarowującemu możliwość wyboru prezentu spośród milionów ofert, bez ograniczania się do konkretnego sklepu. Dzięki temu karta podarunkowa może być przeznaczona na zakup przedmiotu z dowolnej kategorii.

Jakie są główne zalety kart przedpłaconych?

W pewnym sensie bon podarunkowy to inna forma przekazania komuś pieniędzy. Jednak jest to rozwiązanie bardziej eleganckie i spersanolizowane. W niektórych przypadkach nadruk na karcie może być indywidualnie dobrany, można też wybrać spośród kart dedykowanych różnym okazjom — urodzinom, imieninom, parapetówce.
To idealne rozwiązanie, gdy nie jesteśmy w stanie sami wybrać konkretnego przedmiotu, a jednak nie chcemy obdarowywać kogoś gotówką.

W jakich sytuacjach karta podarunkowa jest idealnym prezentem?

Przedpłacone karty lub vouchery to doskonałe rozwiązanie, gdy nie zna się do końca preferencji osoby obdarowywanej. Karta przedpłacona to również wygodne rozwiązanie, w przypadku gdy chce się komuś podarować ubrania, ale albo nie zna się dokładnych rozmiarów, albo chodzi o taką część garderoby, którą lepiej przymierzyć przed zakupem.

Inna sytuacja, gdy taka forma prezentu się przydaje, to wszelkie okazje, gdy łatwo o zdublowanie prezentu. Jedną z takich okazji jest parapetówka — z jednej strony wiadomo, że ktoś się urządza, jednak istnieje zbyt duże ryzyko, że wszyscy goście wpadną na pomysł zakupu czegoś z tej samej kategorii.

Na co zwrócić uwagę, kupując kartę podarunkową?

Bardzo ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest łatwość realizacji karty. Sklep, w którym można ją wykorzystać, nie powinien być zbytnio oddalony od domu obdarowywanego. Nawet wyjątkowy prezent nie ucieszy, gdy trzeba będzie poświęcić pół dnia, na dotarcie do miejsca, gdzie można kartę zrealizować.

Inny czynnik to okres ważności karty – nie powinien być zbyt krótki, by umożliwić realizację w dogodnym terminie. Warto także upewnić się, czy kartę można wykorzystać wielokrotnie — np. w sytuacji, gdy ktoś zamiast jednego bardziej drogiego przedmiotu woli kupić kilka, w niższej cenie.


  1. Spraw nietuzinkowy prezent swojej kobiecie!
  2. Ciekawe prezenty zaręczynowe
  3. Plakaty personalizowane z mapą miasta – pomysł na wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby

Originally posted 2015-03-14 17:48:08.

Skomentuj

jak współpracować z agencją reklamową

Prowadzisz swój biznes? Zobacz jak przygotować się do współpracy z agencją reklamową

Skarpety bawełniane

Skarpety nieuciskowe – dla kogo?