w

Jak zapakować wino?

Czasami idealnym rozwiązaniem przy kupowaniu prezentów bożonarodzeniowych jest prostota. Nie wiesz co kupić i szukasz już czegoś na siłę? Wybierz wino. Zajrzyj do sklepu z dobrymi winami lub do winiarni i poproś sprzedawcę o radę. Jeśli nie wiesz jakie wino preferuje osoba, które dostanie od ciebie taki prezent, poproś o proste wino o smaku, który nie uchodzi za kontrowersyjny. Kiedy zdecydujesz się na prosty prezent, zaskocz pięknym opakowaniem. Oto kilka ciekawych pomysłów na to, jak zapakować wino.

Niektóre wina, są już zapakowane w ciekawy sposób. Nawet jeśli nie znasz się na winach i nie wiesz czy takie akurat przypadnie do gustu osobie, która je od ciebie dostanie, z pewnością ciekawe opakowanie to wynagrodzi.

 

wino1
Źródło: https://www.foodandwine.com/

 

wino2
Źródło: https://www.foodandwine.com/

Jeśli jednak chcesz się wykazać odrobiną kreatywności, możesz samemu wykonać piękne opakowanie na wino dla najbliższej osoby. Zaopatrz się w ozdobny papier, wstążeczkę, taśmę klejącą, nożyczki oraz naklejkę z miłym napisem, którą możesz kupić w sklepie, lub oczywiście zrobić samemu.

Owiń wino papierem, zwracając uwagę, żeby przy szyjce zostawić nadmiar papieru. Do denka przyklej papier przy pomocy taśmy klejącej a szyjkę owiń wstążeczką. Możesz zawiązać kokardę, jednak lepiej jeśli podkleisz wstążkę taśmą klejącą. Nadmiar papieru ponacinaj w drobne paseczki aż do wstążeczki. Przyklej naklejkę i wręcz wino komuś wyjątkowemu.

 

wino3
Źródło: https://inmyownstyle.com/

Kolejnym sposobem na zapakowanie wina jest znowu papier ozdobny. W tym wypadku musi on być czarny lub w innym ciemnym kolorze. Potrzebna będzie również kreda, którą napiszemy na butelce zwykłe „Wesołych Świąt!”. Aby papier dobrze trzymał się na butelce, podobnie jak w poprzednim przykładzie, przyklejamy go do denka taśmą klejącą a górę związujemy gumką z czerwonymi koralami. Można także użyć suszonej jarzębiny, zerwanej jesienią. Niezwykle proste, ale jakie efektowne.

 

wino4
Źródło: https://www.foodnetwork.com/

 

Jeśli wręczamy wino bliskiemu przyjacielowi, możemy sobie pozwolić na zapakowanie go w … skarpetę. Potrzebna będzie kolorowa skarpeta, sięgająca aż do uda. Pakujemy w nią wino aż do miejsca na palce. Pozostałą część przekładamy przez szyjkę. Pozostałą skarpetą od pary zawiązujemy kokardę wokół szyjki butelki.

wino6
Źródło: https://tarynwilliford.com/

Ostatnim sposobem na zapakowanie wina, lecz równie efektownym co poprzednie, jest zawiązanie go w ściereczkę kuchenną. Rozkładamy ściereczkę na blacie i stawiamy butelkę mniej więcej na środku. Zbieramy wszystkie cztery rogi ściereczki a krawędzie chowamy do środka. Przewiązujemy ozdobną wstążką na samym dole szyjki butelki.

 

wino5
Źródło: https://www.cremedelacraft.com/

  1. Doskonałe pomysły na prezent ślubny
  2. Idealny prezent na Walentynki dla Niej – wskazówki
  3. Idealny prezent na Walentynki w prawdziwie amerykańskim stylu

Originally posted 2015-11-17 21:00:01.

Skomentuj

Jak zapakować książkę?

Wskazówki od pokojówki czyli skuteczne sprzątanie