w

Jak zapakować wino?

Czasami idealnym rozwiązaniem przy kupowaniu prezentów bożonarodzeniowych jest prostota. Nie wiesz co kupić i szukasz już czegoś na siłę? Wybierz wino. Zajrzyj do sklepu z dobrymi winami lub do winiarni i poproś sprzedawcę o radę. Jeśli nie wiesz jakie wino preferuje osoba, które dostanie od ciebie taki prezent, poproś o proste wino o smaku, który nie uchodzi za kontrowersyjny. Kiedy zdecydujesz się na prosty prezent, zaskocz pięknym opakowaniem. Oto kilka ciekawych pomysłów na to, jak zapakować wino.

Niektóre wina, są już zapakowane w ciekawy sposób. Nawet jeśli nie znasz się na winach i nie wiesz czy takie akurat przypadnie do gustu osobie, która je od ciebie dostanie, z pewnością ciekawe opakowanie to wynagrodzi.

 

jak zapakowac wino

 

jak zapakowac wino

Jeśli jednak chcesz się wykazać odrobiną kreatywności, możesz samemu wykonać piękne opakowanie na wino dla najbliższej osoby. Zaopatrz się w ozdobny papier, wstążeczkę, taśmę klejącą, nożyczki oraz naklejkę z miłym napisem, którą możesz kupić w sklepie, lub oczywiście zrobić samemu.

Owiń wino papierem, zwracając uwagę, żeby przy szyjce zostawić nadmiar papieru. Do denka przyklej papier przy pomocy taśmy klejącej a szyjkę owiń wstążeczką. Możesz zawiązać kokardę, jednak lepiej jeśli podkleisz wstążkę taśmą klejącą. Nadmiar papieru ponacinaj w drobne paseczki aż do wstążeczki. Przyklej naklejkę i wręcz wino komuś wyjątkowemu.

 

jak zapakowac wino

Kolejnym sposobem na zapakowanie wina jest znowu papier ozdobny. W tym wypadku musi on być czarny lub w innym ciemnym kolorze. Potrzebna będzie również kreda, którą napiszemy na butelce zwykłe „Wesołych Świąt!”. Aby papier dobrze trzymał się na butelce, podobnie jak w poprzednim przykładzie, przyklejamy go do denka taśmą klejącą a górę związujemy gumką z czerwonymi koralami. Można także użyć suszonej jarzębiny, zerwanej jesienią. Niezwykle proste, ale jakie efektowne.

 

jak zapakowac wino

 

Jeśli wręczamy wino bliskiemu przyjacielowi, możemy sobie pozwolić na zapakowanie go w … skarpetę. Potrzebna będzie kolorowa skarpeta, sięgająca aż do uda. Pakujemy w nią wino aż do miejsca na palce. Pozostałą część przekładamy przez szyjkę. Pozostałą skarpetą od pary zawiązujemy kokardę wokół szyjki butelki.

jak zapakowac wino

Ostatnim sposobem na zapakowanie wina, lecz równie efektownym co poprzednie, jest zawiązanie go w ściereczkę kuchenną. Rozkładamy ściereczkę na blacie i stawiamy butelkę mniej więcej na środku. Zbieramy wszystkie cztery rogi ściereczki a krawędzie chowamy do środka. Przewiązujemy ozdobną wstążką na samym dole szyjki butelki.

 

jak zapakowac wino


  1. Doskonałe pomysły na prezent ślubny
  2. Idealny prezent na Walentynki dla Niej – wskazówki
  3. Jak zapakować prezent?

Originally posted 2015-11-17 21:00:01.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak zapakować książkę?

Wskazówki od pokojówki czyli skuteczne sprzątanie