w

Kreatywne wykorzystanie słoików

Słoiki nie muszą kojarzyć nam się wyłącznie ze spiżarnianymi przetworami. Mogą one znaleźć zupełnie inne zastosowanie w twoim domu i stać się ciekawą ozdobą wnętrza. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów, do czego możemy wykorzystać puste słoiki, które zalegają w naszych szafkach.

Zamiast wyrzucać niepotrzebne słoiki do śmieci, zastanówmy się, czy nie przydadzą nam się do czegoś innego. Zastosowań może być naprawdę wiele i wcale nie muszą być skomplikowane i czasochłonne. Wystarczy się rozejrzeć i zastanowić, a na pewno wpadnie nam jakiś pomysł. Obecnie coraz częściej możemy spotkać się z wykorzystywaniem zbędnych przedmiotów do zupełnie innych celów. To bardzo dobry sposób, by zadbać o środowisko, zaoszczędzić pieniądze, a przy tym dobrze się bawić. Poza tym, puste słoiki mogą okazać się oryginalną i stylową ozdobą twojego mieszkania.

Puste słoiki po przetworach, sosach czy ogórkach mogą być wykorzystane jako organizatory na biurko, do kuchni czy łazienki, a także jako ciekawe i stylowe ozdoby, które będą ciekawie komponowały się z wnętrzem twojego mieszkania. Oprócz tego to świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Obecnie w Internecie możesz znaleźć całe strony poświęcone temu tematowi. Z pewnością znajdziesz pomysły, które na pewno będziecie chcieli sprawdzić sami.

Jak oczyścić słoiki

Oczywiście jeśli zechcemy wykorzystać puste słoiki do innych rzeczy, powinniśmy pozbyć się etykietek, które na nich są. Warto także pozbyć się zapachu z ich wnętrza. Aby z łatwością pozbyć się etykietek oraz kleju wystarczy namoczyć słoiki w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Możemy wypróbować także oliwkę czy olej, którym nasączymy etykiety.

Wystarczy odczekać kilka minut i za pomocą gąbki zdjąć etykiety ze słoików. Aby pozbyć się zapachu możemy zalać słoiki wrzątkiem i odczekać kilka minut. Możemy dodać przy tym kilka kropek soku z cytryny.

Słoiki jako organizery

słoiki ozdobne

Słoiki przybierają różne kształty i wielkości, dlatego mogą służyć nam do różnych celów. Jednym z podstawowych pomysłów na wykorzystanie pustych słoików jest stworzenie organizerów na biurko, do kuchni czy do łazienki. Mogą posłużyć one jako pojemnik na długopisy, a także na kosmetyki czy inne przedmioty. Ciekawie przyozdobione, mogą być jednocześnie świetnym dodatkiem wyposażenia wnętrza.

Wciąż mogą znaleźć swoje zastosowanie w kuchni. Produkty spożywcze przechowywane w słoikach z pewnością dłużej zachowają swoją świeżość. Warto zatem wykorzystać słoiki do tego celu. Pamiętajmy, by przed umieszczeniem tam różnego rodzaju produktów, dobrze wyczyścić i ,,wywietrzyć” słoik. Oprócz funkcjonalności, możemy liczyć także na stylowy i oryginalny wygląd kuchni.

Słoiki jako dekoracja

słoiki ozdobneJedną z dekoracji mogą być świeczniki wykonane z pustych słoików. Aby efekty był jeszcze ciekawszy możemy pomalować słoiki specjalnymi farbami czy sprayem, lub przyozdobić różnego rodzaju wstążkami, ozdobnym papierem, kwiatami, koronką czy innymi materiałami. Tak ozdobiony słoik może posłużyć także jako wazon na kwiaty.

Więcej informacji
Treść powstała we współpracy ze sklepem https://dekolo.pl/ oferującym jajka styropianowe, cekiny, wstążki, farby i inne materiały rękodzielnicze.

  1. Odnaleźć szczęście w codzienności – przytulne wnętrze w stylu hygge
  2. Organizacja domu w 5 krokachOrganizacja domu w 5 krokach
  3. Lustro, czyli sposób na powiększenie przestrzeni w pomieszczeniu

Originally posted 2017-10-16 15:59:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak zostać vlogerem

Jak założyć bloga? 4 kroki do założenia własnego bloga

prezent dla kolegi z pracy

Pieniądze na prezent najlepiej zbierać w sieci?