w ,

Prezent ślubny, o którym nie sposób zapomnieć

Jeżeli chcemy kupić prezent ślubny, dzięki któremu para młoda będzie nas długo pamiętać, musimy się bardzo postarać. Jedno jest pewne – koperta z gotówką całkowicie odpada. Pieniądze, nawet te większe mają to do siebie, że szybko je wydajemy i o nich zapominamy. Jaki więc prezent na dłużej zapada w pamięć?

Kosztowne upominki

Kiedy chcemy, żeby państwo młodzi pamiętali o naszym prezencie przez lata, możemy zdecydować się na coś naprawdę kosztownego. Takim prezentem może być na przykład dom, mieszkanie lub działka. Nad samochodem lepiej poważnie się zastanowić, ponieważ auta dość szybko wymieniamy. Oczywiście na tak wielkie gesty możemy się zdobyć, jeżeli jesteśmy dziadkami lub rodzicami pary młodej. Większość gości nie może sobie pozwolić, ani nawet nie myśli o wydawaniu takich sum na prezent z okazji ślubu.

Prezent ślubny: Złoto inwestycyjne

Do prezentów ślubnych, o których para młoda z pewnością nie zapomni należy złoto inwestycyjne. Jest ono bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie majątku. Żeby w pełni skorzystać z atutów żółtego metalu, dobrze jest przechowywać go we własnym domu. Wszelkie skrytki i banki złota zdają egzamin w okresie stabilnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Gdy pojawia się kryzys na odzyskanie żółtego metalu może być jednak za późno.

Złoto najlepiej przechowywać w bezpiecznym, trudnym do odgadnięcia miejscu, o którym wiedzą jedynie jego właściciele. Jeżeli podarujemy parze młodej monety bulionowe, możemy być pewni, że nie zapomną oni ani o nich, ani o nas.

Wino jako prezent ślubny

Część gości decyduje się wręczyć parze młodej alkohol, w tym również wino. Jeżeli chcemy zostać zapamiętani na długie lata, pamiętajmy, że nie może być to zwykły trunek, który zostanie wypity przy najbliższej okazji. Zdecydowanie najlepszym alkoholem, który możemy podarować w dniu ślubu jest tak zwane wino inwestycyjne.

Kiedy myślimy o zakupie wina, musimy zdać sobie sprawę, że nie każdy jego rodzaj nadaje się do starzenia. Jest wręcz przeciwnie – ponad dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich rodzajów wina po upływie dłuższego czasu ulegnie zepsuciu. Jeżeli zależy nam, żeby obdarowane osoby wypiły nasze wino w dziesiątą rocznicę swojego ślubu, musimy wybrać wino specjalnie przeznaczone do leżakowania. W sytuacji, kiedy nie znamy się na alkoholach, powinniśmy udać się do dobrego sklepu z winami i poprosić o radę wykwalifikowanego sprzedawcę.

W przypadku gdy pomysł z winem się nam spodobał, pamiętajmy, że trunek ten wymaga odpowiedniego przechowywania. Kupując butelkę dobrego wina postarajmy się również o elegancki stojak. Współcześnie mamy możliwość zakupu stojaka na wino z dedykacją. Dlaczego więc nie skorzystać z takiej okazji? Taki prezent z pewnością zadowoli nie jedną parę młodą. Zwłaszcza kiedy wino wręczymy z eleganckim flowerboxem.

Pamiątkowe zdjęcia lub film jako prezent ślubny

Niemal każda para od czasu do czasu lubi przeglądać zdjęcia ze swojego ślubu. Często ogląda się również filmy. Jeżeli jesteśmy miłośnikami fotografii lub też potrafimy tworzyć bardzo dobrej jakości filmy, możemy zrobić z nich niezapomniany prezent dla pary młodej. Taki prezent wymaga od nas poświęcenia swojego czasu i nie da się ukryć – rezygnacji z części zabawy. Fotograf lub kamerzysta musi stale znajdować się w pobliżu pary młodej i uwieczniać najbardziej interesujące chwile. Możemy być jednak pewni, że nasze starania zostaną docenione.

Doskonały efekt uzyskamy, kiedy zamieścimy zdjęcia w eleganckim albumie. Dobrze jest napisać na nim również naszą dedykację.

Zobacz też: BodyBoom – jak odnieść sukces na polskim rynku

Gadżety z dedykacją – pamiątka na lata

Jeżeli w danym momencie nie możemy pozwolić sobie na duży wydatek, a mimo to chcielibyśmy, żeby nasz prezent został zapamiętany, dobrze jest zdecydować się na gadżet z dedykacją. Oprócz właściwego prezentu lub pieniędzy podarujmy parze młodej przedmiot codziennego użytku. Może być to wałek do ciasta lub deska do krojenia. Zadbajmy, żeby przedmiot ten był piękny i unikalny. Wygrawerujmy na nim miłą dedykację, która będzie przypominała o nas osobom obdarowanym.

Przedmiotów, na których możemy wygrawerować dedykację jest wiele. Warto zdawać sobie sprawę, że grawerować można nie tylko na drewnie. Świetnie sprawdzi się do tego celu szkło, metal lub kamień. Dobrym pomysłem na pamiątkowy prezent ślubny będzie na przykład kryształowy wazon. Możemy być pewni, że taki gadżet znajdzie zastosowanie w każdym domu. Jeżeli decydujemy się na zakup wazonu, pamiętajmy, że powinien on pasować stylistycznie do mieszkania pary młodej. W sytuacji, kiedy preferuje ona styl nowoczesny, zadbajmy, żeby prezent utrzymany był w podobnej stylistyce.

Prezent ślubny robiony własnoręcznie – te, które mają największe znaczenie

Zazwyczaj najbardziej cieszą nas podarunki, które robione są własnoręcznie. Są one sygnałem, że osoba obdarowująca myślała o nas i poświęciła dla nas swój czas. Dla większości osób zdecydowanie większą wartość będzie miała pościel lub szaliki, które godzinami haftowała kochająca babcia niże nawet najbardziej luksusowy sprzęt AGD.

Artykuł przy współpracy z flowersatelier.com, gdzie można znaleźć więcej upominków i pomysłów na prezent.

 

Jak zapakować prezent ślubny?

Zobacz też: Jaka próba złota jest najlepsza na obrączki ślubne?

Originally posted 2017-09-17 18:55:45.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Funkcjonalna spiżarnia – jak ja stworzyć?

Jaki powinien być makijaż ślubny?