Pomysły na prezenty

Idealny prezent dla dziecka – jak go wybrać?

prezent dla dziecka

Święta coraz bliżej, a wraz z nimi nadchodzi coroczny dylemat – jakie prezenty kupić. W przypadku dzieci wybór jest jeszcze trudniejszy. W końcu nie tak łatwo znaleźć coś, czym dziecko będzie bawić się długi czas. Szczególnie, że zabawek jest obecnie mnóstwo i tak szybko, jak jedne stają się popularne, inne wychodzą z mody. Na szczęście prezent na święta dla dziecka nie musi być zabawką. Istnieje wiele znacznie lepszych rozwiązań.

Niezapomniane doświadczenia

W pierwszej kolejności warto postawić na bilet do jakiegoś niezwykłego miejsca. Takie doświadczenia z pewnością będą niezapomniane, a prezent wyróżni się na tle kolejnych zabawek pod choinką. Tym bardziej, że możliwości jest naprawdę dużo – bilet do parku trampolin, zoo, na kręgielnię czy do aquaparku… Jest tyle miejsc, które dziecku mogłyby się spodobać, że zakup wejściówki wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

A może praktyczny prezent?

Jeśli nie chcesz, by kupiony prezent został szybko rzucony w kąt, możesz postawić na coś praktycznego. Części garderoby, kosmetyki, a może walizka czy ręcznik – to rzeczy, które przydadzą się w każdym domu. Dziecko będzie korzystać z nich przez długi czas, często nawet całe lata.

Plastyczny prezent na święta

Dzieci uwielbiają rysować, wycinać, wyklejać. Mogą spędzić nad tym naprawdę wiele godzin. Dobrym pomysłem może więc okazać się prezent dla dziecka zawierający mazaki, kredki czy papier kolorowy. W ostatnich latach furorę robi także rozkładany domek do malowania mazakami. Dzieci będą mogły nie tylko przez długie godziny go ozdabiać, ale potem także bawić się w nim.

Prezent do dziecięcej biblioteczki

Obojętnie, w jakim wieku jest dziecko, książka zawsze będzie sprawdzonym pomysłem. Dla najmłodszych warto kupić miękkie książki, pełne elementów, którymi można ruszać albo które wydają dźwięki czy się błyszczą. Nieco starsze dzieci pokochają natomiast książki z pięknymi obrazkami, natomiast te, które już samodzielnie czytają mogą być zachwycone kolejną książką z ulubionej serii.

A może jednak zabawki?

Nikt nie mówi jednak, że zabawka to nie jest dobry prezent na święta. Jeśli już jednak zdecydujesz się ją kupić, wybierz taką, która ma dodatkową wartość. Może zamiast kolejnej lalki sięgniesz po zabawkę edukacyjną? Albo po taką, która służy do zabawy na świeżym powietrzu, a tym samym zachęci dziecko, by spędzało więcej czasu na dworze?

 

Zobacz też: Jaka próba złota jest najlepsza na obrączki ślubne?

Skomentuj

Zobacz też:

prezent świąteczny
Pomysły na prezenty

Karty prezentowe allegro. Idealny prezent nawet dla najbardziej wymagających obdarowywanych

Każdy z nas miał pewnie sytuację, gdy miał trudności z wyborem prezentu dla kogoś. Każdy zna taką osobę, która ma
Pomysły na prezenty

Jak zapakować prezent?

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Powoli zastanawiamy się nad prezentami dla naszych najbliższych, ale czasem najpiękniejszy prezent na świecie może