w

Czy to depresja? Warsztaty online z psycholożką Katarzyną Kucewicz

Wybuch pandemii i związany z nią lęk o zdrowie swoje i bliskich, ograniczenie kontaktów z rodziną i przyjaciółmi a także obawa o utrzymanie pracy niekorzystnie wpływają na samopoczucie wielu osób. Pandemia zmieniła także sposób, w jaki o siebie dbamy i jak się postrzegamy. Polska marka odzieżowa Greenpoint postanowiła zapytać kobiety o ich opinie na ten temat.

Aż 31% ankietowanych Polek przyznało, że pod kątem wyglądu czuje się gorzej, mają wrażenie, że się zaniedbały. Obniżony nastrój dodatkowo potęguje jesienna aura. Jak rozpoznać, czy takie samopoczucie to wywołana pogodą chandra, czy może już depresja? Na te i inne ważne pytania odpowie psycholożka, Katarzyna Kucewicz, w ramach warsztatów online pt. „Tylko chandra, czy już depresja?”

Spotkanie w formie live’a odbędzie się 25 listopada na profilu instagramowym marki Greenpoint.

Pandemia negatywnie wpływa na wiele istotnych obszarów naszego życia – zdrowie, pracę, dostęp do usług, relacje międzyludzkie czy realizację pasji. Koronawirus wpływa jednak także, a może przede wszystkim, na codzienne sprawy – robienie zakupów, sposób ubierania się, dbanie o siebie i wynikające z niego postrzeganie siebie. Marka odzieżowa Greenpoint, zapytała kobiety aktywne zawodowo o opinię na temat dbania o siebie w czasie pandemii. Wyniki badania* wskazują, że w związku z ograniczeniami towarzyskimi i zdalnym modelem pracy, blisko 50 proc. kobiet w sytuacji wywołanej pandemią przywiązuje mniejszą wagę do codziennych stylizacji. 

Powiedz „nie” chandrze! 

Te wszystkie aspekty wpływają na nasze samopoczucie, powodują obawy, lęki. Przejawiają się na różne sposoby, m.in. w postaci jesiennej chandry. Sposobów na zadbanie o swoją kondycję psychiczną w tym trudnym czasie jest wiele. Ważne, by poznać sposoby na utrzymanie dobrego nastroju, nauczyć się co ma na nas pozytywny wpływ. Czas pandemii jest trudny, jednak są metody, by w domowym zaciszu zatroszczyć się o siebie. Marka Greenpoint w ramach kampanii „Greenpoint znaczy razem” zaprosiła do współpracy ekspertki, które w ramach bezpłatnych warsztatów pomogą walczyć ze złym samopoczuciem, zwrócą uwagę na symptomy mogące wskazywać na sezonową depresję, podpowiedzą, jak dbać o swój komfort psychiczny i dobre samopoczucie. 

W tym roku jesień jest szczególnie trudna z uwagi na drugą falę pandemii. To już drugi z cyklu warsztatów z ekspertami organizowanych przez markę, dzięki którym chcielibyśmy wesprzeć wszystkie nasze klientki. Tym razem psycholożka Katarzyna Kucewicz podpowie, jak odgonić złe myśli, opowie o sposobach radzenia sobie ze spadkami nastrojów oraz wsparciu ze strony bliskich – zachęca Martyna Pociask, Marketing Manager, Greenpoint S.A.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 25 listopada, o godz.19.00., w formie transmisji na żywo na profilu Instagram @greenpointfashion. W ramach spotkania online uczestniczki dowiedzą się m.in.:

  • Jak odróżnić od depresji zwykłe obniżenie nastroju w niesprzyjających życiowemu optymizmowi jesienno-zimowych miesiącach? 
  • Które symptomy mogą wydać się niepokojące? 
  • Jak zadbać o siebie od strony kondycji psychicznej zwłaszcza w trudnym czasie pandemii?
  •  Jak wspierać w tym czasie innych, na co zwrócić uwagę?
  • 5 niezawodnych sposobów na utrzymanie dobrego nastroju. 

– Zamknięcie w domach pozbawiło wielu z nas możliwości realizacji pasji, spotkań towarzyskich, co dodatkowo utrudnia dbanie o dobry nastrój. W połączeniu z ponurą aurą może być to przyczyną pogłębienia jesiennej apatii. Należy nadmienić, że od sezonowego przygnębienia  do rozwoju depresji jest dość długa droga. Jeśli jednak niepokój i lęk w związku z obecnymi wydarzeniami są tak silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, należy poszukać profesjonalnej porady – komentuje Katarzyna Kucewicz, psycholog biznesu, psychoterapeuta.

*Źródło: Wyniki Badania „Poznanie opinii kobiet w wieku 25-45 lat na temat dbania o siebie również w czasie pandemii” przeprowadzonego na zlecenie marki Greenpoint na próbie 1002 Polek aktywnych zawodowo, październik, 2020r. 

Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka. Od ponad dziesięciu lat pomaga ludziom w przezwyciężaniu ich życiowych trudności. Dawniej związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii, a obecnie prowadzi swój ośrodek psychoterapeutyczny w Warszawie. Jest autorką trzech książek i setek tekstów i wywiadów eksperckich z zakresu psychologii i psychoterapii. Jej artykuł na temat depresji i zaburzeń nastroju był nominowany do nagrody Kryształowego Pióra. Prowadzi wykłady i webinary o tematyce psychologicznej, a także swój autorski cykl rozmów na instagramie „Nocne Rozmowy Terapeutów”.  Jest konsultantką merytoryczną w programach telewizyjnych, serialach i sztukach teatralnych. 

Zobacz też:

  1. jak walczyć z depresją?
  2. Zatrzymywanie wody w organizmie – jak sobie z nim radzić?
  3. Comfort food – jedzenie emocjonalne – choroba naszych czasów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezent dla dziecka

Idealny prezent dla dziecka – jak go wybrać?

seks shop

Kto robi zakupy w sex shopie? Częściej kobiety