Home / Moda uroda / Jak odpowiednio oczyszczać skórę
oczyszczanie skóry

Jak odpowiednio oczyszczać skórę

Odpowiednie oczyszczanie skóry to ponad połowa sukcesu udanej pielęgnacji, ale sama woda nie wystarczy.

Wiele osób sądzi, że przemycie skóry wodą załatwia sprawę. To tak, jakby chcieć dokładnie umyć wodą tłustą patelnię. I nie ma w tym przesady. W ciągu dnia, jak również podczas snu na naszej skórze zbiera się całkiem spora warstwa, którą warto usunąć. Oczyszczanie = demakijaż + mycie + tonizacja. To równanie, które warto zapamiętać. Zawsze w takiej kolejności. Wtedy Twoja skóra Ci za to podziękuje.

Z badań przeprowadzonych przez markę Tołpa wynika, że wciąż popełniamy wiele błędów w codziennej pielęgnacji: w łazience przeciętnej Polki znajdują się produkty niedopasowane do indywidualnych potrzeb; tonik używany jest zamiennie z płynem micelarnym; a zmywanie z twarzy kolorowych kosmetyków uważane jest za skuteczne usunięcie wszystkich zanieczyszczeń.

„Chcemy, aby kobiety mogły skonfrontować swoje nawyki pielęgnacyjne i poznać błędy, których warto unikać. W tak prostej czynności jak oczyszczanie jest naprawdę wiele do odkrycia.” – mówi Olga Stefopulos, Manager ds. PR i komunikacji marki tołpa.

 

Zobacz również

dieta bezglutenowa

Dieta bezglutenowa? Tylko w uzasadnionych przypadkach

Coraz więcej przeprowadzanych badań wskazuje na to, że restrykcyjna dieta bezglutenowa, nieumotywowana zdiagnozowaną żadną poważną …

Sałatki Salatino – szybkie i zdrowe posiłki na co dzień

Zdrowe odżywianie to podstawa naszej diety niezależnie od wieku. Ma duży wpływ zarówno na sylwetkę, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *