w

Dekoracyjna folia do pakowania prezentów

Któż z nas nie lubi dostawać prezentów? Niektórzy czekają na nie cały rok, wypatrując właściwych ku temu okoliczności – urodzin, imienin, świąt i mikołajek. Innym z kolei bardziej niż otrzymywanie prezentów radość sprawia ich dawanie. Niezależnie od tego, po której stronie jesteś, powinieneś wiedzieć, że w podarkach ważna jest zarówno zawartość jak i jej opakowanie. O ile wartość prezentu zależy od zasobności portfela, o tyle rodzaj opakowania odzwierciedla intencje, uczucia i pokładane nadzieje.

Co takiego ważnego jest w pakowaniu prezentów, że postanowiliśmy poświęcić im osobny artykuł? Choć zdarza się, że nie przykładamy do tego uwagi, w rzeczywistości estetyczne opakowania znacznie podnoszą rangę i wartość prezentu widzianą oczami obdarowanego. To, czego nie dostrzegamy my, może zauważyć osoba, której wręczmy prezent. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na sposób pakowania prezentów, a jeśli robimy to samodzielnie włożyć w to odrobinę serca.

Na co zwracać uwagę, wybierając opakowanie?

Wybór rodzaju opakowania powinien być uzależniony od kilku ważnych czynników. Część z nich dotyczy samego prezentu, a część osoby, którą zamierzamy obdarować. Do pierwszej grupy zaliczamy rozmiar oraz kształt przedmiotu, a także jej wartość. W zależności od tego, czy mowa jest o prezencie dużym, czy też małym, dobór materiałów do pakowania może być zupełnie inny. Podobnie wygląda kwestia wartości przedmiotu. Kosztowną biżuterię czy elegancki zegarek wypada podarować w równie eleganckim  opakowaniu. Z kolei do pakowania paczki mikołajkowej doskonale sprawdzi się papierowa torba albo folia celofanowa. Dzięki temu całość będzie wyglądać estetycznie, a rodzaj opakowania zostanie doskonale dopasowany do wartości i rangi prezentu.

Wybierając opakowanie, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, co dajemy, ale również kogo obdarowujemy. Duże znaczenie na wybór opakowania mają wzajemne relacje dwóch osób. Inny rodzaj opakowania zaproponowalibyśmy zakochanym, a zupełnie inny kolegiom z pracy. Do tego dochodzi także wiek obu osób oraz usposobienie i poczucie humoru. Z pewnością będziemy musieli zrezygnować z fikuśnych pomysłów, jeśli szykujemy prezent dla osoby starszej. To, co jest dowolne pomiędzy grupą znajomych, nie ujdzie też w relacjach pracownik – szef.

Zobacz też: Kosmetyki DIY

Samodzielnie czy z pomocą?

Dziś efektowne pakowanie prezentów jest znacznie łatwiejsze niż kilka lat temu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów do pakowania, które nie tylko umożliwiają zapakowanie różnych przedmiotów, ale mogą uczynić te opakowania wyjątkowymi, niepowtarzalnymi, a niekiedy także spersonalizowanymi.

Do naszej dyspozycji pozostają między innymi różne pudełka, papierowe torebki, rafie, wstążki, tasiemki oraz dekoracyjne rozetki. Dla osób, które lubią samodzielnie pakować prezenty, producenci opakowań mają papier do pakowania, ozdobną bibułę oraz celofan, czyli folię celulozową o wysokich walorach dekoracyjnych. Właściwości tej ostatniej przesądzają o tym, że znalazła powszechne zastosowanie do pakowania podarków, upominków i pamiątek, także tych na skalę przemysłową. Wiele z nich znajdziemy w wersji gotowej na sklepowych półkach. Można też pokusić się o samodzielne zapakowanie w folię celulozową z wykorzystaniem ładnej tasiemki albo skorzystać z usług osoby, która zajmuje się artystycznym pakowaniem prezentów. Do tego wystarczy dodać parę drobiazgów od siebie, jak na przykład brokat lub samodzielnie zebrane szyszki i gotowe.

Właściwości folii celulozowej

Celofan jest powszechnie stosowany do dekoracyjnego pakowania upominków, prezentów i podarków. Wykorzystują go między innymi producenci oraz sprzedawcy pamiątek i okolicznościowych prezentów. Podnosi walory dekoracyjne pakowanych przedmiotów i poprawia ich estetykę. Błyszcząca folia sprawia, że kolory prezentu stają się bardziej soczyste i intensywne.

Celofan jest materiałem elastycznym, dlatego z łatwością dopasuje się do pakowanych przedmiotów. Przy dotyku charakterystycznie szeleści. Jest też bezwonny i bezbarwny, choć na rynku dostępna jest również folia celulozowa metalizowana, barwiona w masie albo z ciekawymi, dodającymi jej uroku nadrukami.

Folia celofanowa powstaje z naturalnych surowców (celuloza) i podlega biodegradacji. To jej duża zaleta, która doceniana jest przez konsumentów wykazujących proekologiczne postawy. Biodegradacja odbywa się poprzez kompostowanie folii, dlatego można ją wrzucać do pojemników z odpadami mokrymi.

O tym, że celofan zajmuje silną pozycję na rynku opakowań, świadczy jego powszechnie zastosowanie w pakowaniu ozdób, dekoracji i prezentów, a także wyrobów cukierniczych, spożywczych oraz kwiatów.

Więcej na temat folii celulozowej możesz przeczytać na stronie https://opakowania24.eu/produkt/arkusz-foliowy-ppbg-100×140-cm-celofan-opakowanie-50-szt.html.

Zobacz też: Jak zapakować prezent?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szałwia i aloes

Woda z liści szałwii lekarskiej czy aloesu zwyczajnego jako tonik

Pogromcy świątecznych kalorii – piękna sylwetka do Sylwestra bez większych wyrzeczeń