w , ,

Jak pozbyć się insektów?

Czasem w najczystszym domu, mogą zagnieździć się nieoczekiwani lokatorzy. Wszyscy znamy mole spożywcze, rybiki czy mrówki. Walka z nimi jest czasami bardzo trudna, jednak istnieją sposoby na wykurzenie robaków z naszego życia. Dowiedz się jak pozbyć się insektów. 

sprzątanie (3)

Najczęstszymi gośćmi w szafkach kuchennych są mole spożywcze. Niestety, kiedy znajdziemy ich larwy musimy pozbyć się wszystkich otwartych produktów, nie tylko mąki, cukru, makaronów czy kasz, ale także ziół i herbat.

Mole bardzo łatwo przemieszczają się między otwartymi torebkami a nawet potrafią wejść do zamkniętych pojemników plastikowych. Nie warto oszczędzać na produktach, w których mogą znajdować się larwy moli spożywczych, niewidoczne na pierwszy rzut oka. Może nas po czasie nieprzyjemnie zaskoczyć larwa pływająca w kawie, którą posłodzimy zakażonym cukrem.

Mole nie zawsze latają po kuchni i wylatują z szafek po ich otwarciu, dlatego raz na jakiś czas, warto skontrolować wszystkie pojemniki z sypką żywnością, żeby upewnić się, że nic w nich nie zamieszkało. Najlepiej dokładnie wyczyścić szafki wodą z płynem czyszczącym a następnie przetrzeć wodą wymieszaną z octem. Dobrze jest także porozkładać liście laurowe w szafkach, ponieważ mole nie przepadają za ich zapachem.

Jak pozbyć się insektów

Muszki owocówki atakują zazwyczaj latem, ale zdarza się, że także jesienią zauważamy ich obecność. Muszki owocówki najbardziej lubią świeże owoce, ale nie pogardzą także dżemem czy powidłami. Sprzątanie należy zacząć od pozbycia się ich z lodówki i szafek. Tych otwartych oczywiście, lub tych, których zakrętki od słoików mogły się nieco odkręcić a przez to dżem zaczął się psuć.

Możesz także włożyć do starej miski, lub plastikowego pojemnika po lodach czy innych produktach spożywczych, skórki od jabłka. Pojemnik szczelnie przykryć folią spożywczą i przy pomocy wykałaczki zrobić dziurki w folii. Postaw pojemnik w kuchni, tak, żeby ci nie przeszkadzał w codziennych pracach i kiedy się zapełni muszkami, wynieś go na śmietnik. Problem z muszkami powinien zniknąć.

Jak pozbyć się insektów

Mrówki potrafią uprzykrzyć życie każdej Pani Domu. Aby się ich pozbyć, należy pozostawić na wierzchu, najlepiej na podłodze plaster cytryny, posypany trutką na mrówki, zamiast rozsypywać ją w kątach. Warto potem spryskać octem wszystkie miejsca, w których mogą się gromadzić te uporczywe insekty.

Jak pozbyć się insektów

Czasami z łazienkowych zakamarków, wychodzą rybiki, które są mało eleganckimi robakami. Lubią one wilgoć, dlatego warto regularnie wietrzyć mieszkanie, żeby było jej jak najmniej. Najlepiej nie zostawiać zamkniętych drzwi do łazienki na noc i wtedy, kiedy nie ma nikogo w domu.

Warto także sprawdzić wszystkie szpary i zapełnić je gipsem lub silikonem. Miejsca z których wychodzą rybiki, warto zasypać mieszanką cukru i boraksu, najlepiej na noc a rano, dokładnie zamieść i spłukać w sedesie. Nie powinno się tego odkurzać.


  1. Czyszczenie skóry
  2. Czyszczenie wersalki
  3. Jak usunąć plamy z krwi?

Originally posted 2015-11-10 23:19:49.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skarpety bawełniane

Moda dziecięca

Jak zapakować prezent?