w

Czyszczenie wersalki

Wersalki kojarzą się nam z naszymi babciami i dawną modą. Jednak jak się okazuje, coraz częściej są wybierane w nowoczesnych domach. Zaletą wersalek jest ich uniwersalność. W dzień na nich siedzimy, jemy, bawimy się, przyjmujemy gości, a w nocy śpimy. Jak każdy z mebli tak i ten wymaga odpowiedniego czyszczenia. Warto zadbać aby spać i spędzać czas w czystym miejscu.

Horizontal photo of female hands holding vacuum cleaner extension for cleaning suede leather couch

Spanie na bakteriach przyniesionych przez innych osłabia naszą odporność dlatego zaleca się systematyczne czyszczenie wersalki. Usługę czyszczenia wersalki wykonujemy metodą ekstrakcyjną odpowiednimi do tego środkami. Wersali są meblami bardzo często używanymi przez domowników. Dlatego szybko ulegają zabrudzeniu. Jednak nie jest to powodem aby pozbywać się takiego mebla, gdyż wersalki można beż problemu czyścić. Pranie tapicerki na wersalkach w żaden sposób nie wpływa na sprężyny wewnątrz wersalki. Naniesiony środek czyszczący jest odsysany zanim wsiąknie w głąb wersalki. Przeważnie dwuosobową wersalkę czyści się około godziny. Wersalka po czyszczeniu jest lekko wilgotna.

ZOBACZ TEŻ: CZYSZCZENIE KANAPY

 

Blond woman cleaning a sofa with a rag

Do czyszczenia nie trzeba nic wcześniej przygotowywać jednak będzie nam milej pracować jeśli wersalkę wcześniej lekko się odkurzy. Na temat środków chemicznych, sposobów i metod czyszczenia zostało powiedziane bardzo dużo.

Począwszy od tych najprostszych przy użyciu wody, szamponu oraz szczotki ryżowej poprzez bardziej wyszukane, do których wykorzystano między innymi  odkurzacze. Czyszczenie wersalki nie jest szczególnie trudne. Musimy jedynie mieć sporo cierpliwości.

Wersalki są wykonane z charakterystycznych materiałów, które wymagają długotrwałej pielęgnacji. Czyszczenie wersalek jest przede wszystkim żmudną czynnością. Jednak warto wykazać się cierpliwością, aby móc się cieszyć pięknym meblem na dłużej.

ZOBACZ TEŻ: CZYSZCZENIE SKÓRY


  1. Jak sprzątać mieszkanie?
  2. Jak usunąć plamy z wina
  3. Jak czyścić wykładzinę?

Originally posted 2015-10-16 12:56:53.

Skomentuj

Czyszczenie skóry

moda

Jak to jest z tą modą?