w

Meble wypoczynkowe do salonu – kompendium wiedzy

Przeglądając katalogi mebli wypoczynkowych, można dostać prawdziwego zawrotu głowy ze względu na ich różnorodność. Producenci mebli oferują bowiem między innymi kanapy, sofy, szezlongi, narożniki i zestawy wypoczynkowe. Jakie są różnice między tymi wszystkimi rodzajami mebli wypoczynkowych? Tego będzie można dowiedzieć się z tego artykułu!

Sofy i kanapy

Podstawowe rodzaje mebli wypoczynkowych, które mogą znaleźć swoje miejsce w salonie to oczywiście kanapa i sofa. Różnica między nimi jest dosyć prosta do wyjaśnienia – sofa służy jedynie do siedzenia, zaś kanapę można rozłożyć i tym samym uczynić komfortowym łóżkiem. Kanapa jest więc z natury bardziej funkcjonalna z uwagi na możliwość pełnienia aż dwóch ról. Z drugiej strony sofy jako siedzisko są szersze i wygodniejsze, a także ze względu na swoją niskość i rozłożystość zazwyczaj ma bardzo atrakcyjny wygląd, dlatego idealnie pasuje do salonów, które przede wszystkim mają być bardzo stylowe. Wybór między sofą a kanapą to więc przede wszystkim kwestia priorytetów – czy bardziej zależy nam na funkcjonalności czy stylu?

Wersalki

Wersalka jest natomiast klasycznym meblem, który funkcjonalnością przypomina kanapę, ponieważ łączy funkcję siedzenia i spania. Jej praktyczność polega na posiadaniu pojemnika na pościel, dzięki czemu nie jest konieczne trzymanie jej w oddzielnej szafce. Chociaż wersalki mogą kojarzyć nam się z latami dziewięćdziesiątymi, obecnie dostępne są modele o bardzo stylowym designie, który świetnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Dlatego nawet jeśli wersalki kojarzą się Państwu z „babcinymi” wnętrzami w stylu PRL, tak naprawdę mają sporo do zaoferowania również w dzisiejszych czasach.

Szezlongi

Szezlong to z kolei mebel w kształcie fotela posiadający wydłużony dół. Jest on zaprojektowany tak, by idealnie sprawdzać się podczas popołudniowej drzemki. Cechuje się zazwyczaj bardzo eleganckim wyglądem, który nadaje pomieszczeniu wyglądu pełnego klasy. Kojarzy się on bowiem z dziewiętnastym i osiemnastym wiekiem, gdy modny był styl rokoko, stąd szezlongi to przede wszystkim propozycja do salonu utrzymanego w stylu klasycznym – spoczywając na nim można poczuć się jak angielski lord! Z drugiej strony jednak na pewno nie będzie problemu ze znalezieniem mebla tego typu, który będzie posiadał bardziej nowoczesny design reprezentującym piękno minimalizmu. Szezlong to odrobina luksusu, na którą warto sobie pozwolić.

Zestawy wypoczynkowe

Wreszcie dochodzimy do najbardziej praktycznej funkcji, która pozwala w prosty sposób spełnić wszelkie potrzeby związane z wypoczynkiem w salonie. Zestawy wypoczynkowe składają się z kilku mebli pełniących różne funkcje; może być to na przykład zestaw sofy i dwóch foteli lub sofy, kanapy i fotela. Dobrze pomyślany zestaw wypoczynkowy zawiera zarówno meble przeznaczone do spania, jak i te do siedzenia. Warto rozejrzeć się za zestawem wypoczynkowym, który spełnia wszystkie nasze potrzeby i który składa się wyłącznie z mebli dobrej jakości.

Podczas przygotowywania artykułu niezbędna okazała się pomoc merytoryczna sklepu internetowego albmart.pl.


  1. Jak wybierać meble ogrodowe
  2. Idealne meble do małego mieszkania
  3. Jak dobrać meble do małego mieszkania?

Originally posted 2017-12-30 20:01:39.

Skomentuj

platyna koloidalna

Jak działa platyna koloidalna?

Jakie rodzaj zlewozmywaka powinniśmy wybrać? Które są najchętniej kupowane?