w

Walentynkowe love nie kończy się w lutym – ociepl wnętrze miłosnymi akcentami

Czy wiesz, że choć Walentynki wypadają 14 lutego, to maj jest miesiącem miłości? Poza tym, kto zabrania celebrować to romantyczne uczucie każdego dnia, przez cały rok? Aby stworzyć miłosną atmosferę we wnętrzu, wystarczy kilka mebli i dodatków wybranych z myślą o dwojgu.

Uczucie zakochania jest piękne, ale przemijające. Miłość, w którą się przeradza, ma już wielką potęgę. Gdy kochamy i jesteśmy kochani, wszystko przychodzi nam łatwiej, a życie przebiega pięknym torem.

Warto zatracać się w miłości, otaczając się przedmiotami, przypominającymi o najlepszych, wspólnych chwilach. Marta Machowicz, projektantka wnętrz z poznańskiego salonu meblowego Mebest podpowiada, jak zaaranżować taką romantyczną, przytulną atmosferę we wnętrzu.

1. Wspólne tulenie na sofie

Spędzaniu wspólnych chwil sprzyjają meble wypoczynkowe. Warto wybrać obszerną, dwu-lub trzy-osobową sofę, która każdemu zapewni odpowiednio dużo miejsca, a przy tym pozwoli swobodnie przytulać się podczas oglądania wieczornych seansów filmowych.

salonmeblowy mebest poznan obszerna kanapa pozwoli na wygodne spedzanie czasu w dwojke
Obszerna kanapa pozwoli na wygodne spędzanie czasu w dwójkę
Fot. salon meblowy Mebest

Świetnym pomysłem jest także sofa narożna lub sofa z leżanką, których bryła umożliwia wspólny relaks.

2. Dwie poduszki, jeden koc

Sofę warto ubrać w dekoracyjne, a przy tym funkcjonalne dodatki tekstylne. Na pewno przydadzą się dwie poduszki – dla niej i dla niego. Najlepiej, jeżeli każdy samodzielnie dobierze ich wypełnienie. Z kolei, aby spersonalizować ten dodatek i nadać mu miłosny akcent, warto aby każdy wybrał wzór poszewki dla swojego wybranka/wybranki.

  Pasujące do siebie stylem poduszki w różnych kolorach
Pasujące do siebie stylem poduszki w różnych kolorach
Fot. salon meblowy Mebest

Taką stylizację niech uzupełni jeden, wspólnie wybrany, duży koc dla dwojga.

3. Zjedzmy razem obiad

Żyjemy w biegu, tymczasem nic tak nie buduje relacji, jak wspólnie spędzony czas, także podczas posiłków. Warto więc mieć w domu wygodny stół jadalniany z krzesłami – niekoniecznie tymi samymi. Coraz modniejsze staje się dobieranie do stołu różnych modeli krzeseł, dopasowanych do preferencji domowników lub krzeseł obitych materiałem. Widok ulubionego krzesła swojej ukochanej osoby zawsze budzi ciepło w sercu.

  Stół o blacie stworzonym z jednego kawałka drewna
Stół o blacie stworzonym z jednego kawałka drewna
Fot. salon meblowy Mebest

4. Zapach wspomnień

Węch ma ogromną moc zapamiętywania i utrwalania w pamięci wspomnień. Warto więc wybrać pachnące świece, które będzie można zapalić podczas nieobecności jednego z partnerów. W ten sposób można przywołać miłe wspomnienia o ukochanej osobie i wspólnie spędzonych chwilach.

  Ekskluzywne świece z naturalnego wosku kokosowego z olejkami zapachowymi
Ekskluzywne świece z naturalnego wosku kokosowego z olejkami zapachowymi
Fot. salon meblowy Mebest

5. Widok ukochanych

Na koniec prosty, a często pomijany miłosny akcent we współczesnych wnętrzach. Zdjęcia. Ze ślubu, z ważnych wydarzeń, ze spacerów, z imprez. Wspólne, przypominające o cudownych chwilach spędzonych razem. Warto, aby umieszczone w stylowych ramach podkreślały miłosną atmosferę we wnętrzu.

salonmeblowymebest Zdjęcia w ramkach to zawsze dobry pomysł na ocieplenie wnętrza
Zdjęcia w ramkach to zawsze dobry pomysł na ocieplenie wnętrza
Fot. salon meblowy Mebest

– Jeżeli dom będzie wypełniony personalnymi dodatkami, wspólnie wybranymi, kojarzącymi się z partnerem, będzie w nim panować miłosna atmosfera zawsze, niezależnie od dnia i miesiąca w roku 


podsumowuje Marta Machowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wyjazd ze znajomymi co się może przydać

Urządzenia, które przydadzą Ci się na wyjeździe ze znajomymi

bullet journal planowanie

Czym jest bullet journal?