Aktualności

40% Polek i Polaków nie obchodzi walentynek

walentynki

Zbliża się 14 lutego, czyli Walentynki. Czy Polacy zamierzają obchodzić ten dzień w jakiś szczególny sposób? Jak wynika z badania Barometr Providenta, zdecyduje się na to blisko 60% z nas. 40% respondentów nie jest jednak zainteresowanych świętowaniem walentynek. Dlaczego?

Komercja odpychaWiększość tych osób uważa, że dzień zakochanych powinno się obchodzić każdego dnia, nie tylko 14 lutego. Część ankietowanych nie świętuje walentynek, bo po prostu nie ma z kim. Jeszcze inni nie obchodzą tego dnia w sposób szczególny ze względu na jego komercyjny charakter.Kolacja w domu i kwiaty

Jak okazujemy miłość w dzień św. Walentego? 1/3 badanych przygotowuje wtedy w domu uroczystą kolację. Częściej są to kobiety. Jeśli chodzi o mężczyzn, to w tym roku 44% z nich zamierza przynieść swojej ukochanej kwiaty.

A może wyjście na miasto?

Niektóre pary decydują się spędzić walentynki poza domem. Zwykle oznacza to kolację w restauracji. „Taką odpowiedź uzyskaliśmy od 30% osób, które obchodzą walentynki. A co piąta para wybierze się wspólnie do kina bądź do teatru” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska.

Coraz droższe święto

Jeżeli organizujemy coś dla ukochanej osoby 14 lutego, musimy oczywiście liczyć się z kosztami. W tym roku Polacy zamierzają przeznaczyć na walentynkowe wydatki średnio 143 zł. To kwota o blisko 40 zł większa niż ta deklarowana w ubiegłorocznym badaniu.

1 komentarz

  1. Tomek

    11 lutego 2020

    Provident robi badania w swoim słusznym i wiadomym celu.
    Czy natomiast warto się zapożyczać by tylko na ten jeden dzień w roku ?
    Jak wspomniano na górze artykułu : ” Większość tych osób uważa, że dzień zakochanych…” i to bez żądnej komercji związanej z zakupami na które co niektórych nie stać .
    Warto okazywać uczucia co dziennie a nie tylko od święta .

Skomentuj

Zobacz też:

Aktualności Jak oszczędzać pieniądze

Wydłużenie przerwy obiadowej w szkole do 30 minut sprawi, że uczniowie będą wyrzucać mniej jedzenia

Marnowanie jedzenia jest sporym problemem w polskich szkołach – wynika z raportu Federacji Polskich Banków Żywności. Najczęściej do szkolnego kosza trafiają kanapki,
Aktualności

Kominiarze pogromcami smogu – rocznie usuwają z kominów tysiące ton sadzy i pyłów

Polska bije niechlubne rekordy w zanieczyszczeniu powietrza. Wiele stacji pomiarowych wskazuje wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń – znacznie przekroczone są stężenia