Home / Aktualności / 40% Polek i Polaków nie obchodzi walentynek
walentynki

40% Polek i Polaków nie obchodzi walentynek

Zbliża się 14 lutego, czyli Walentynki. Czy Polacy zamierzają obchodzić ten dzień w jakiś szczególny sposób? Jak wynika z badania Barometr Providenta, zdecyduje się na to blisko 60% z nas. 40% respondentów nie jest jednak zainteresowanych świętowaniem walentynek. Dlaczego?

Komercja odpychaWiększość tych osób uważa, że dzień zakochanych powinno się obchodzić każdego dnia, nie tylko 14 lutego. Część ankietowanych nie świętuje walentynek, bo po prostu nie ma z kim. Jeszcze inni nie obchodzą tego dnia w sposób szczególny ze względu na jego komercyjny charakter.

Kolacja w domu i kwiaty

Jak okazujemy miłość w dzień św. Walentego? 1/3 badanych przygotowuje wtedy w domu uroczystą kolację. Częściej są to kobiety. Jeśli chodzi o mężczyzn, to w tym roku 44% z nich zamierza przynieść swojej ukochanej kwiaty.

A może wyjście na miasto?

Niektóre pary decydują się spędzić walentynki poza domem. Zwykle oznacza to kolację w restauracji. „Taką odpowiedź uzyskaliśmy od 30% osób, które obchodzą walentynki. A co piąta para wybierze się wspólnie do kina bądź do teatru” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska.

Coraz droższe święto

Jeżeli organizujemy coś dla ukochanej osoby 14 lutego, musimy oczywiście liczyć się z kosztami. W tym roku Polacy zamierzają przeznaczyć na walentynkowe wydatki średnio 143 zł. To kwota o blisko 40 zł większa niż ta deklarowana w ubiegłorocznym badaniu.

Zobacz również

prezent na walentynki

Zrób sobie prezent: walentynkowy prezentownik od BodyBoom 

Nawet jeśli nie znalazłaś swojej drugiej połowy Walentynki to dobra okazja by zrobić prezent sobie …

jak zaplanować randkę

O czym pamiętać, planując randkę z mężem?

Randki kojarzą się przede wszystkim z okresem początkowego spotykania się ze swoja drugą połówką. Wydaje …

One comment

  1. Provident robi badania w swoim słusznym i wiadomym celu.
    Czy natomiast warto się zapożyczać by tylko na ten jeden dzień w roku ?
    Jak wspomniano na górze artykułu : ” Większość tych osób uważa, że dzień zakochanych…” i to bez żądnej komercji związanej z zakupami na które co niektórych nie stać .
    Warto okazywać uczucia co dziennie a nie tylko od święta .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *