w

6 pytań na które powinniście sobie odpowiedzieć zanim zamieszkacie razem

Zamieszkajmy razem – od tych słów często nasze życie wywraca się do góry nogami. Decyzja o wspólnym mieszaniu wywołuje w nas skrajne emocje: ekscytację, radość, jak i również poczucie niepewności oraz strachu. Chociaż jesteśmy pewni naszych partnerów nierzadko obawiamy się, że mieszkanie pod jednym dachem zmieni dotychczasową idyllę.

Czy słusznie się obawiamy?

Poniżej przedstawimy wam 6 pytań, na które powinniście sobie odpowiedzieć zanim podejmiecie ostateczną decyzję o wspólnym mieszkaniu. Uzyskane odpowiedzi z pewnością pomogą wam rozwiać wszelkie wątpliwości!

Pytanie 1 – Czy oboje tego chcemy?

„To” ważne pytanie często zadaje jedno z nas. Jednak nawet jeśli nasza druga połówka przystaje na niniejszą propozycję, czy jesteśmy pewni, że naprawdę tego chce? Nie bójmy się zapytać naszego partnera o jego uczucia dotyczące tej zmiany. To, że jedno z was nie jest jeszcze gotowe na podjęcie tak poważnego kroku, nie oznacza, że związek jest spisany na straty. Takie pytanie może być jednak punktem wyjścia do określenia wzajemnych potrzeb i oczekiwań dotyczących związku.

Pytanie 2 – Gdzie chcemy zamieszkać?

Jeśli do tej pory każde z was mieszkało osobno, na pewno macie różne wymagania dotyczące lokalizacji i powierzchni mieszkania. Przedyskutujcie dobrze wasze potrzeby i wybierzcie przestrzeń idealną dla was obojga.

Pytanie 3 – Czy potrzebujemy osobnych pokoi?

Mimo tego, że teraz praktycznie każdą chwilę chcecie spędzać razem, pamiętajcie, że pod jednym dachem każde z was będzie potrzebowało własnej przestrzeni. Dobrze przemyślcie te kwestie, bo z czasem może się okazać, że jeden pokój to za mało. Być może posiadacie pasje, które lubicie realizować w samotności. Będąc w związku nie musicie z nich rezygnować, wystarczy znaleźć odpowiednią dla nich przestrzeń.

Pytanie 4 – Czy w naszej sypialni ma być telewizor?

Każdy ma swój sposób zasypiania. Jedni bez względu na otaczającą rzeczywistość zasypiają zaraz po przyłożeniu głowy do poduszki, inni potrzebują absolutnej ciszy, ale są i tacy, którzy bez dźwięku telewizora nie zasną. Ponadto, wstawiając telewizor do waszej sypialni jednocześnie zgadzasz się, że nie będzie ona jedynie waszym gniazdkiem miłości, ale również pokojem rozrywki.

Pytanie 5 – Jak chcemy zagospodarować naszą wspólną przestrzeń?

Załóżmy, że macie trzy pokoje. W jednym będzie oczywiście wasza sypialnia, w drugim salon, a w trzecim pokoju? Taka dodatkowa przestrzeń może zostać wykorzystana na wiele sposobów. Może być gabinetem do pracy, siłownią, pokojem gier, pokojem gościnnym lub graciarnią. Taki pokój może was połączyć, ale również stać się przedmiotem sporu.

Pytanie 6 – Zamieszkajmy razem i co dalej?

Decyzja o wspólnym mieszkaniu jest niewątpliwie wielkim krokiem dla waszego związku. Tylko co dalej. Czy chcecie czegoś więcej? Przedyskutujcie wasze oczekiwania dotyczące przyszłości. Jeśli jedno z was nie wyobraża sobie życia bez ślubu i dzieci, a dla drugiego zamieszkanie pod jednym dachem jest najwyższym stopniem zobowiązania, być może taką decyzję należałoby przemyśleć jeszcze raz? Związek jest wspaniałą przygodą, która składa się z różnych decyzji, starajmy się zatem podejmować je wspólnie, zwracając uwagę na potrzeby obojga. Jeśli na większość powyższych pytań odpowiedzieliście zgodnie, gratulujemy – za chwilę zaczniecie długie, szczęśliwe życie we dwoje! Powodzenia – Ania Kowalczyk z portalu Twoja Intymność


  1. Druga szansa? 7 sygnałów, że warto dać sobie drugą szansę w związku
  2. Walentynki z perspektywy Polaków
  3. Co robić na emeryturze? Pomysły i rzeczy do zrobienia po przejściu na emeryturę.

Originally posted 2017-07-19 13:40:40.

Skomentuj

damski garnitur

Modny damski garnitur na każdą okazję

Mieszkanie łatwe i przyjemne w sprzątaniu