w ,

O czym pamiętać, planując randkę z mężem?

Randki kojarzą się przede wszystkim z okresem początkowego spotykania się ze swoja drugą połówką. Wydaje się, że okres romantycznych, starannie zaplanowanych spotkań zwykle kończy się przed zaręczynami, a już na pewno nie trwa po ślubie. Kto jednak powiedział, że randka nie może wzbudzać równie wiele emocji, gdy spędza się ją z mężem? Wystarczy tylko odpowiednio ją zaplanować.

Rozmowa to podstawa

Każdy związek w dużej mierze opiera się na rozmowie. Warto więc spędzić randkę przede wszystkim na konwersacji. To właśnie rozmowa pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale i budować mocną więź. Oczywiście, jeśli uda się już wpisać randki w grafik i sprawić, by stały się nieodłączną jego częścią, wyjście do kina raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Ważne jednak, by nie każda randka była spędzona w ciszy, ze wzrokiem utkwionym w ekran – czy to kinowy czy też ekran smartfona.

Drożej nie znaczy lepiej

Dobra randka to wcale nie ta, która będzie kosztowna. Tym bardziej, że jeśli takie wyjścia mają się stać czymś regularnym, mogą pochłaniać miesięcznie całkiem dużo pieniędzy. Jedzenie w najlepszej restauracji wcale nie musi okazać się lepsze niż wspólne gotowanie w domu i kolacja przy świecach albo wyjście do niepozornej knajpki, która oferuje niskie ceny i niepowtarzalny klimat. Nie ma też potrzeby kupowania za każdym razem kwiatów czy biżuterii. Chodzi przede wszystkim o czas spędzony razem, a nie ilość pieniędzy przeznaczonych na randkę.

A może aktywna randka?

Dobrym pomysłem może być także zaplanowanie aktywnej randki. Nikt nie powiedział przecież, że randka zawsze musi oznaczać pójście gdzieś na obiad czy kolację albo wyjście do kina. W końcu liczy się właśnie spędzanie razem czasu i wspólna zabawa – a tą może okazać się nawet wyjście na siłownię. Świetnie sprawdzi się także długi spacer po parku czy malowniczej okolicy. To podwójna korzyść – wysiłek wzmaga wydzielanie endorfin, które poprawiają nastrój, a poza tym spacer to znakomita okazja do długich rozmów.

Zagospodarowanie czasu to podstawa

By móc spędzić idealną randkę, najpierw trzeba mieć jednak na nią czas. A do tego potrzebne jest zaangażowanie i niekiedy także zmiana swoich nawyków. Najlepiej, by randki stały się nieodłączną częścią życia. O ile jednak możliwe jest wygospodarowanie czasu na jedną, to takie regularne wyjścia przy natłoku obowiązków to już nie taka prosta sprawa. Właśnie dlatego randka powinna zostać wpisana w grafik. Choć nie brzmi to romantycznie, to właśnie uwzględnienie wspólnych chwil przy planowaniu obowiązków pozwoli rzeczywiście znaleźć czas na randkę. Tutaj świetnie sprawdzi się więc planer Familiowo, w którym wpisywane będą wszystkie spotkania czy zadania do zrobienia, w tym także randki. Można planować je z tygodniowym czy nawet miesięcznym wyprzedzeniem, dopasowując swoje grafiki czy uwzględniając ilość obowiązków.


  1. Jak zapobiegać negatywnym skutkom psychicznym pandemii
  2. Nie tylko frytki – sprawdź jakie danie przyrządzisz we frytkownicy
  3. Czym jest bullet journal?
  4. Jak odmienić swój dom za niewielką cenę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Trendy w urządzaniu wnętrz. Jak mądrze z nich korzystać_fot3

Trendy w urządzaniu wnętrz. Jak mądrze z nich korzystać?

Wysokie Obcasy

„Kobiety rządzą światem” – specjalne wydanie „Wysokie Obcasy” w sprzedaży od 30 stycznia