kot dla alergika
w ,

Jaki kot dla alergika?

 

Istnieje powszechne przekonanie, że przebywanie pod jednym dachem osoby uczulonej na sierść oraz kota wzajemnie się wyklucza. Mit ten zdaje się obalać kot syberyjski, którego futro posiada cechy hipoalergiczne, czyli nie wywołuje kataru, duszności czy wysypki. 

Usposobienie kota

Koty syberyjskie są zwierzętami niezwykle inteligentnymi, energicznymi i ciekawymi otaczającego ich świata. Lubią wspinać się i wylegiwać na wysoko umiejscowionych półkach i szafkach. Nie zachowują się w sposób agresywny czy nachalny, choć potrafią jasno pokazać, gdy coś im nie odpowiada. Zachowują pewien dystans w relacjach z człowiekiem, ale jest zwierzęciem oddanym swojemu właścicielowi. Łatwo przystosowuje się do każdych warunków.  

Pielęgnacja i utrzymanie

Dbanie o futro kota syberyjskiego nie jest czasochłonne i kłopotliwe. Wystarczy, co kilka dni przeczesywać je metalowym grzebieniem o gęstych zębach. Okresowego przeglądania i czyszczenia wymagają uszy zwierzaka. Oczy warto przemywać od czasu do czasu wilgotnym wacikiem. 

Kot dla alergika a choroby

Koty syberyjskie przejawiają skłonności do zapadania na choroby serca np. związane z przerostem mięśnia sercowego (kardiomiopatia przerostowa) oraz problemy z układem wydalniczym, głównie bolesne zapalenia pęcherza moczowego i kamienie.  

Dzięki niewielkiej zawartości białka FEL D-1 w ślinie kota syberyjskiego, przebywanie alergika w pobliżu tego zwierzaka jest bardzo mało dokuczliwe. Oczywiście, katar, wysypka czy duszności mogą się pojawić przy pierwszych kontaktach z kotem, ale w dłuższej perspektywie czasu objawy te zmniejsza się, a nawet mogą ulec całkowitemu zaniknięciu. Wszystko to pod jednym warunkiem, że kupisz kota syberyjskiego z potwierdzonym rodowodem.  


Jaki komplet obiadowy kupić?

Dlaczego nie wychodzi ci oszczędzanie? Oto 4 najczęstsze błędy

Jak skonstruować umowę zlecenia?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak zostać programistką

Pracujesz jako freelancer? Zabezpiecz swój biznes

coraz więcej kobiet inwestuje

Typowy inwestor to już nie mężczyzna 40+ Coraz więcej kobiet inwestuje swoje pieniądze i to w młodym wieku