komplet obiadowy
w

Jaki serwis obiadowy kupić?

Elegancki serwis obiadowy powinien znajdować się w każdym domu. W końcu to na nim będziemy podawać codzienne obiady, świąteczne kolacje i potrawy. W takim razie jaki komplet obiadowy wybrać, tak aby służył przez lata? W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Z czego powinien być wykonany dobry zestaw obiadowy?

Komplet obiadowy powinien zarówno pięknie się prezentować, jak i spełniać oczekiwania użytkowników. Powinien być więc także praktyczny. Zobacz, jaki komplet obiadowy wybrać i na jakie elementy powinieneś zwracać uwagę.

Wybór odpowiedniego kompletu obiadowego może stanowić duże wyzwanie. Jeśli już masz zamiar wydać znaczną kwotę na dobre naczynia, powinieneś nabyć taki komplet, który będzie służył Ci przez wiele lat. W takim razie w jaki sposób wybrać odpowiedni komplet obiadowy? Najlepszym wyjściem jest kupno serwisu obiadowego wykonanego z porcelany. Materiał ten ma właściwości zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Porcelana jest bardzo wytrzymała, a więc będzie długo służyć.

Wykazuje ponadto dużą odporność na zarysowania, a to z kolei oznacza to, że na pewno nie pojawią się na niej zadrapania od noża lub widelca.

Porcelanowy serwis obiadowy możesz myć także w zmywarce. Pomoże to zaoszczędzić czas oraz energię, zwłaszcza przy okazji świąt lub innych rodzinnych imprez. Czyszczenie porcelany jest ogólnie jest bardzo łatwe.

Ponadto porcelana nie reaguje z kwasami i z zasadami, więc spokojnie można używać jej do wszystkich rodzajów dań.

Serwis obiadowy: ile elementów powinien zawierać?

Serwisy obiadowe mogą składać się z wielu elementów. Mogą to być na przykład zestawy:

 1. dla 6 osób,
 2. dla 12 osób,
 3. dla 24 osób.

Naczynia wchodzące w skład jednego zestawu mają taki sam kolor oraz identyczne elementy dekoracyjne. W skład zestawu obiadowego wchodzą przeważnie talerze głębokie, w których serwujemy pierwsze danie. Z kolei większe talerze przeznaczone są do dania głównego.

W niektórych zestawach znajdują się ponadto duże misy, doskonale nadające się do podania np. sałatki. Wiele kompletów obiadowych często zawiera talerze deserowe, które są mniejsze od talerza dużego.

Oprócz tego elegancka filiżanka albo kubek ze spodkiem zagwarantują jednolitą oprawę podczas serwowania kawy czy herbaty. Na rynku znajdują się bardzo ładne serwisy, pięknie ozdobione motywami w kwiaty, zwierzęta lub w owoce.

komplet obiadowy
jak skompletować serwis obiadowy

Styl kompletu obiadowego

Po wybraniu pożądanej liczby elementów, z których ma składać się komplet obiadowy, należy poszukać serwisu idealnego pod względem stylu. Chodzi o to, że dobra zastawa obiadowa powinna być zarówno praktyczna, jak też elegancko prezentować się na stole.

Najczęściej wybiera się komplet obiadowy w stylu nowoczesnym albo klasycznym. Jeden i drugi rodzaj wyróżniają ponadczasowe odcienie i wzory, które zawsze będą modne. Styl klasyczny to przede wszystkim barwy stonowane, a nowoczesny – kolory bardziej odważne.

Podsumowanie

Tradycyjny i wszechstronny komplet obiadowy wykonany z porcelany to doskonały wybór praktycznie pod każdym względem. Główna zaleta to fakt, że komplet tego typu świetnie nadaje się zarówno do codziennego użytkowania, jak też w przypadku rożnych uroczystych okazji. Warto sprawdzić ofertę sklep Prymus AGD, w którym znaleźć można piękne serwisy obiadowe.


 1. Jak oszczędzić prowadząc własny biznes?
 2. 5 skutecznych sposobów na obniżenie raty kredytu
 3. Dlaczego nie wychodzi ci oszczędzanie? Oto 4 najczęstsze błędy

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  promowanie swojego bloga

  5 skutecznych sposobów na obniżenie raty kredytu

  Comfort food

  Comfort food – jedzenie emocjonalne – choroba naszych czasów